REKLAMA

Podsumowanie dnia (19.05.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-05-19 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:55 min.
Udostępnij:

Czwartek to kolejny dzień w dyskusji na temat rozszerzenia NATO. Wniosek Szwecji I Finlandii - jako kolejny - poparł rząd Estonii. Finlandia nie wyklucza pojawienia się na swoim terytorium stałych baz NATO i broni nuklearnej. Ale, zaznaczyła przy tym premier Sanna Marin, kwestie te nie były poruszane, jak dotąd, w negocjacjach. Gdyby Finlandia zgodziła się na takie rozwiązanie, byłaby to ze strony dotychczas neutralnego państwa wyraźna zmiana podejścia. Zresztą, jak podkreślił Jussi Halla-aho, szef parlamentarnej komisji spraw zagranicznych i bezpieczeństwa - prawo fińskie zabrania sprowadzenia broni nuklearnej na terytorium kraju. O kolejnych etapach akcesji mówił w TOK FM gen. w stanie spoczynku Mieczysław Bieniek, były zastępca dowódcy strategicznego NATO. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Wierzymy, że Rosjanie dotrzymają danego słowa w sprawie losu obrońców Azowstalu –
oświadczył generał Ołeksij Hromow, zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Nadal nieznany jest los żołnierzy wywiezionych dwa dni temu przez Rosjan z Mariupola. Ze względów bezpieczeństwa strona ukraińska nie udziela szczegółowych informacji. Generał przekazał jedynie, że „zmniejszyła się intensywność działań wojennych w Mariupolu” i „obecnie ewakuujemy naszych bohaterów z Mariupola”. Wątpliwości co do intencji Rosjan nie ma gość audycji Pierwsze Śniadanie w TOK-u, generał  Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych. Cała rozmowa w Podcastach.

Jest unijne porozumienie w sprawie magazynowania gazu. To odpowiedź Wspólnoty na agresję Rosji wobec Ukrainy i związany z tym kryzys na rynku energii. Poziom napełnienia magazynów (jeszcze przed nadejściem zimy) to co najmniej 85 proc., w następnych latach nawet 90 proc. Plan ma sprawić między innymi, że budynki w których mieszkamy, czy pracujemy, będą coraz bardziej energooszczędne i nastawione na zieloną energię. Ale to - jak mówiła w TOK FM Joanna Maćkowiak-Pandera, szefowa Forum Energii - w praktyce nie będzie takie proste. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA