REKLAMA

Podsumowanie dnia (23.05.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-05-23 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
16:57 min.
Udostępnij:

Izba Dyscyplinarna działająca przy sądzie Najwyższym, czyli sąd, który nie jest sądem, zdecydowała, że sędzia Paweł Juszczyszyn może wrócić do pracy. Izba Dyscyplinarna zgodnie z wyrokami Trybunału bezwzględnie nie powinna działać i to od dłuższego już czasu - zauważa adwokatka Sylwia Gregorczyk-Abram z Wolnych Sądów, a projekt Andrzeja Dudy, który ma jeszcze w tym tygodniu przyjąć Sejm, tylko teoretycznie rozwiązuje problem Izby. Mało tego prezydencki projekt nie porządkuje systemu dyscyplinarnego sędziów w taki sposób, by tacy sędziowie jak Paweł Juszczyszyn nie byli prześladowani za powoływanie się na europejskie wyroki, a propozycja Andrzeja Dudy nie zakłada także przywrócenia do pracy sędziów, którzy tak jak Paweł Juszczyszyn zostali odsunięci od orzekania. Dlatego może się okazać, że wbrew opinii rządu i PiS-u przyjęcie ustawy nie zapewni uruchomienia unijnych pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy. Zwłaszcza, że jeszcze jedna - nie tak drobna rzecz może Komisję Europejską zaniepokoić, z czym prowadząca Poranek Radia TOK FM Dominika Wielowieyska skonfrontowała Marka Asta z PiS-u, przewodniczącego Sejmowej Komisji Sprawiedliwości. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Tylko Ukraina ma prawo decydować o swojej przyszłości - mówił w Radzie Najwyższej Ukrainy Andrzej Duda. W swym wystąpieniu ocenił też, że zachodni świat zjednoczył się wokół Ukrainy i że duża w tym zasługa Stanów Zjednoczonych. Ważny moment wizyty prezydenta Dudy w Kijowie podkreślał w programie A teraz na poważnie Jerzy Haszczyński z Rzeczpospolitej. Cała rozmowa w Podcastach.

Premier zaatakował Norwegów, zarzucając im, że żerują na wojnie i drogich cenach ropy i gazu, a powinni się podzielić. - Te słowa powinny się skończyć odwołaniem premiera – komentował w Magazynie EKG senator Koalicji Obywatelskiej Adam Szejnfeld, były wiceminister gospodarki. Cała rozmowa w Podcastach.

W Australii po 9 latach z władzą żegna się centroprawicowy blok. Koalicję Liberalno-Narodową zastąpi teraz Partia Pracy. A dotychczasowego premiera Scotta Morrisona na stanowisku szefa rządu zastąpił Anthony Albanese. O australijskiej scenie politycznej mówił Jarosław Błaszczak, który był gościem Jakuba Janiszewskiego w Programie Połączenie. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA