REKLAMA

Podsumowanie dnia (25.05.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-05-25 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
17:36 min.
Udostępnij:

Zajęcie i okupacja Odessy nad Morzem Czarnym pozostaje jednym z priorytetów sił rosyjskich – twierdzi ukraińskie dowództwo operacyjne południe. Rosjanie starają się też szturmem zdobyć Siewierodonieck - jedno z kluczowych miast Donbasu - mówił w programie Połączenie Piotr Andrusieczko z Outride.rs i Gazety Wyborczej. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Wszystkie dzieci, które zginęły w strzelaninie w Teksasie, były w jednej klasie, w której zabarykadował się z nimi zabójca. Miał 18 lat, i właśnie na 18-tkę miał kupić sobie broń - legalne w USA karabiny szturmowe. Zastrzelił 20 osób - 19 dzieci i nauczycielkę. Sam też zginął. - Prawo do posiadania broni, gwarantowane przed drugą poprawkę do konstytucji, rozrosło się w Stanach Zjednoczonych do poziomu cokolwiek absurdalnego - mówił o tym w programie A teraz na poważnie prof. Radosław Rybkowski z Instytutu Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cała rozmowa w Podcastach.

Mijają dwa lata od śmierci George’a Floyda. 25 maja 2020 roku biały policjant dociskał, przyduszał czarnego mężczyznę kolanem do ziemi, zabijając go. Nagranie tej sytuacji obiegło cały świat, rozpoczęło protesty, ruch Black Lives Matters i dyskusję o systemowym rasizmie. Główny oskarżony, policjant Derek Chauvin, skazany został na ponad 22 lata więzienia - przypomina dr Łukasz Pawłowski z Kultury Liberalnej, publicysta, współautor podcastu amerykańskiego. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA