REKLAMA

Jutronauci: Jak namówić ludzi, żeby pokochali stare porysowane smartfony?

Gościnnie: Wyborcza, 8:10
Data emisji:
2022-05-27 10:10
Prowadzący:
Czas trwania:
33:03 min.
Udostępnij:

107. odcinek podcastu w programie "Jutronauci". Twórca Apple'a Steve Jobs oraz główny projektant tej firmy Jony Ive w sklepie w Tokio zainteresowali się tym samym nożem. Po chwili odłożyli na półkę z niesmakiem tylko dlatego, że pewien szczegół zdradzał jego budowę. Współczesne przedmioty codziennego użytku powinny wyglądać na spójną, zamkniętą konstrukcję. Era komputerów, w których przez przezroczyste ścianki było widać bebechy, przeminęła. Nie wiemy i nie chcemy wiedzieć, jak zbudowane są nasze gadżety. Nie naprawimy ich, więc przeciętny smartfon żyje w Unii Europejskiej zaledwie 20 miesięcy. A każde nowe urządzenie powiększa emisję CO2, zużycie rzadkich metali oraz góry śmieci. Ponad 40 proc. przetworzonych śmieci w rozwiniętych regionach świata to elektrośmieci, czyli urządzenia, na które jeszcze niedawno chuchaliśmy i dmuchaliśmy. "Czy możemy zwolnić i jak?" - pyta Vadim Makarenko z firmy Statista w rozmowie z Agatą Nowotny z ING Hubs oraz prof. Piotrem Stankiewiczem z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rozwiń »
Więcej tekstów i rozmów o przyszłości znajdziesz w najnowszej edycji programu "Jutronauci": https://wyborcza.pl/jutronauci Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: WYBORCZA, 8:10

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA