REKLAMA

Podsumowanie dnia (30.05.2022)

TOK360
Data emisji:
2022-05-30 18:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
18:22 min.
Udostępnij:

W Brukseli trwa nadzwyczajny szczyt przywódców. Politycy mają uzgodnić między innymi szósty pakiet sankcji przeciwko Rosji. - Domagamy się, by częścią tego pakietu było embargo na rosyjską ropę - mówi premier Mateusz Morawiecki. Nie tylko Węgrzy są przeciwni odcięciu się od rosyjskiej ropy naftowej - przypominała w programie A teraz na poważnie Karolina Zbytniewska - redaktor naczelna EURACTIV.pl. Cała rozmowa w Podcastach. Rozwiń »

Wojska rosyjskie weszły tymczasem do Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim. Na ulicach toczą się walki, a Rosjanie przesuwają się w stronę centrum miasta – mówił w programie Połączenie Piotr Żochowski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Cała rozmowa w Podcastach.

W środę Senat zajmie się prezydencką ustawą o likwidacji Izby Dyscyplinarnej, dzięki której - zdaniem rządzących - Komisja Europejska zaakceptuje Krajowy Plan Odbudowy, a następnie uruchomi wypłatę miliardów euro. Rano prace nad nią rozpoczną połączone komisje ustawodawcza i praw człowieka, a po ich zakończeniu nad ustawą pochyli się cała Izba. Opozycja, która ma większość w Senacie, zapowiada poprawki, bez których - jak mówi rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec - Komisja Europejska może nie przyjąć KPO. I tak np. PSL proponuje poprawkę, dzięki której do nowej Izby Odpowiedzialności zawodowej nie weszliby sędziowie powołani przez upolitycznioną Krajową Radę Sądownictwa. Z kolei Platforma Obywatelska ma pójść dalej i zaproponować wpisanie do ustawy zmiany powoływania KRS - mówił w Poranku TOK FM senator Krzysztof Kwiatkowki i przewodniczący senackiej izby ustawodawczej. Cała rozmowa w Podcastach.

Kandydat lewicy, 62-letni lider lewicowej koalicji Ludzka Kolumbia Gustavo Petro został zwycięzcą pierwszej tury przeprowadzonych w niedzielę wyborów prezydenckich w Kolumbii, uzyskując ponad 40-procentowe poparcie. O wyborach mówiła dr Joanna Gocłowska-Bolek z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Cała rozmowa w Podcastach. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA