REKLAMA

Kiedyś kolebka neoliberalizmu - stanie się jego grobem? Czy wielkie protesty mogą doprowadzić do systemowej zmiany? [Chile]

Wieczorem
Data emisji:
2022-06-01 22:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
48:48 min.
Udostępnij:

Wielkie protesty wyniosły w Chile do władzy - nowe pokolenie polityków z Gabrielem Boricem na czele. Dwa miesiące po wyborach - cieszący się rekordowym poparciem obóz traci poparcie. Los wielkich progresywnych reform, które mają zmienić wprowadzony przez prawicowe dyktatora, a dyktowany przez amerykańskich ekonomistów ze szkoły chicagowskiej paradygmat liberalny stoi pod znakiem zapytania. Wiele zależy od tego, czy obywatele poprą w referendum zaproponowaną przez demokratyczną i wielogłosową Konstytuantę konstytucję. O Chile opowiada uznany reporter i pisarz Artur Domosławski. Jak udało się w kraju prawicowej hegemonii kulturowej przekonać młodym działaczom większość do tego, że zmiany są konieczne i możliwe? Jak zamieniać demokratyczny żywioł antysystemowe w systemowe zmiany? Jak duża jest szansa, że ekipa Borica poniesie porażkę?

PODCASTY AUDYCJI: WIECZOREM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA