REKLAMA

"Odłóż ten telefon!". Czy to już uzależnienie?

Co z ciebie wyrośnie?
Data emisji:
2022-06-09 18:00
Prowadzący:
W studio:
Czas trwania:
53:52 min.
Udostępnij:

"Odłóż ten telefon" to prawdopodobnie jedno z tych zdań, które rodzice wypowiadają najczęściej. Czy ten "najbardziej problematyczny przedmiot naszych czasów", który utożsamia wszystkie ekrany i całą wirtualną rzeczywistość, która tak pochłania najmłodszych, da się jakoś okiełznać? Bo przecież nie możemy zupełnie odciąć dzieci od internetu. Karolina Oponowicz wraz ze swoją rozmówczynią - psycholożką i psychoterapeutką Joanną Flis poruszają temat uzależnienia dzieci od ekranów. Rozwiń »

Problem jest poważny, bowiem nadmierne korzystanie z tabletów, komputerów czy smartfonów powoduje szkody w wielu aspektach życia dziecka, a badania pokazują, że kilkuletnie dzieci używające telefonów w nadmiarze mają zmiany demencyjne w mózgu.

Co zatem mogą zrobić rodzice, by nie dopuścić do uzależnienia swojego dziecka od ekranu? Ekspertka mówi, że problem zaczyna się od dorosłych, a jednym z najlepszych lekarstw jest zdrowa nuda.

Po czym rozpoznać, że nasze dziecko ma pierwsze objawy uzależnienia? Czym jest syndrom FOMO? Czym grozi uspokajanie dziecka przy pomocy telefonu? I dlaczego chcąc pomóc dziecku uzależnionemu od ekranów, nie możemy całkowicie go od nich odcinać? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w najnowszym odcinku podcastu "Co z Ciebie wyrośnie?". Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: CO Z CIEBIE WYROŚNIE?

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz z rabatem 40%. Wybierz pakiet Standardowy z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA