REKLAMA

Od jednego telefonu do organizacji wspierającej w aborcjach tysiące kobiet. Kim były kobiety kryjące się pod pseudonimem "Jane"?

Biuletyn rewolucyjny
Data emisji:
2022-06-15 19:20
Prowadzący:
Czas trwania:
11:39 min.
Udostępnij:

Do końca tego miesiąca ma zostać ogłoszona decyzja Sądu Najwyższego w sprawie aborcji w stanie Missisipi, który jak wiemy z wycieku opinii jednego z sędziów - ma obalić obowiązujące od ponad pół wieku orzecznictwo w sprawie Roe v. Wade. To Roe v. Wade zapewnia prawo do legalnej aborcji w Stanach Zjednoczonych. Cała Ameryka czeka na ten wyrok, bo spowoduje, że automatycznie kobiety mieszkające w około połowie amerykańskich stanów zostaną pozbawione prawa do legalnej aborcji. Dwa tygodnie temu w Biuletynie gościła Roxane Gay amerykańska pisarka i mówiła że nie jest w stanie wyobrazić sobie Ameryki po obaleniu Roe v. Wade, ale pewna jest że aborcja nie zniknie. Nie zniknie, bo wsparcie już deklarują aktywistki, organizacje z tych bardziej liberalnych stanów USA. W innym momencie rozwoju medycyny oraz innym kontekście społecznym, ale jednak w jakimś sensie - wraca sytuacja sprzed Roe v. Wade, a jak ona wyglądała i kto wtedy pomagał w aborcjach mogą się Państwo dowiedzieć z filmu dokumentalnego “Kryptonim Jane”, który dostępny jest na HBO Max.

PODCASTY AUDYCJI: BIULETYN REWOLUCYJNY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz z rabatem 40%. Wybierz pakiet Standardowy z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA