REKLAMA

Jak nauczyć dzieci niejedzenia słodkich świństw, nie niszcząc im dzieciństwa

Co z ciebie wyrośnie?
Data emisji:
02-06-2022 18:00 (Powtórka: 16-06-2022)
Prowadzący:
Czas trwania:
56:07 min.
Udostępnij:

„Swoim dzieciom cukier podaję w ilości homeopatycznej” – podkreśla w tej rozmowie Katarzyna Błażejewska - Stuhr, dietetyczka, psychodietetyczka. Ale wiadomo: słodyczy dzieciom się nie zabroni, przyniosłoby to efekt odwrotny od zamierzonego, zresztą – nie jest to konieczne, bo „słodycz” to nie musi być cukier. A dokładniej: to nie powinien być cukier. A więc - co robić? Jak odróżnić, która „słodycz” jest dobra, a która groźna? Jak nauczyć tego dzieci? Jak nauczyć tego dziadków i ciocie? Jakich używać argumentów? Czy straszyć? Czym straszyć? A wcześniej: gdzie szukać właściwych informacji o zawartości złego cukru w jedzeniu? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w dzisiejszym odcinku. Rozwiń »

A czemu nazwaliśmy zbyt słodkie przekąski i napoje „świństwami"? Bo temat jest POWAŻNY. Dzieci coraz częściej chorują w Polsce na niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Nawet małe dzieci zapadają na cukrzycę. Z powodu nadmiaru cukru dzieci (i nie tylko) zapadają na depresję. Co roku w naszym kraju od słodkich napojów umiera 1400 osób. Nadmiar słodyczy to także próchnica zębów. Banał? Być może. Tyle, że nadal bardzo poważny u Polaków problem. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: CO Z CIEBIE WYROŚNIE?

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz z rabatem 40%. Wybierz pakiet Standardowy z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA