REKLAMA

Brak snu ma swój udział w... wybuchu elektrowni w Czarnobylu

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-06-24 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:20 min.
Udostępnij:

Dzień Dobry , Rozwiń »

Wczoraj gdy mówiłam jakie złe skutki niesie ze sobą brak snu zakończyłam, że osoby które nie śpią w nocy mają skłonność do podejmowania pospiesznych i nieprzemyślanych decyzji.

Spektakularne katastrofy, takie jak wybuch w Czarnobylu czy rozpad promu kosmicznego Challenger, były według specjalnie powołanych komisji spowodowane m.in. brakiem snu osób podejmujących kluczowe decyzje.

Jak długo można nie spać ? Wielu ochotników uczestniczyło w badaniach, które miały pokazać co dzieje się z nami gdy nie śpimy. Po trzech dniach niespania spada zaopatrzenie mięśni w substancje odżywcze, a to powoduje drżenie i uczucie odrętwienia kończyn Potem tracimy poczucie rzeczywistości, mamy poczucie, że jesteśmy kimś innym, czasami pojawiają się halucynacje. Człowiek nie może podjąć wysiłku, ponieważ mógłby doznać zapaści wywołanej zmęczeniem.

Rekord w niespaniu należy do pewnego Brytyjczyka, który w czasie eksperymentu medycznego nie spał 266 godzin

Korzystałam z „Broń się. Jak dbać o swoją odporność” Autorki: Margit

Kossobudzka i Katarzyna Staszak. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska wczoraj mówiłam jakieś złe skutki niesie ze sobą brak snu zakończyłem zdaniem, że osoby, które nie śpią w nocy mają skłonność do podejmowania pospiesznych nieprzemyślanych decyzji w Otóż spektakularne katastrofy takie jak wybuch w Czarnobylu czy rozpad promu kosmicznego Challenger były wg specjalnie powołanych komisji spowodowany m.in. brakiem snu osób, które podejmowały wtedy kluczowe decyzji, a tu można nie spać Rozwiń » wielu ochotników uczestniczyło w różnych badaniach, które miały pokazać co się dzieje z nami, gdy śpimy po 3 dniach nie panią pana zaopatrzeni mięśni substancje odżywcze, a to powoduje drżenie uczucie drętwienia kończyn potem tracimy poczucie rzeczywistości wydaje nam się, że jesteśmy kimś innym czasami mogą pojawić halucynacje człowiek nie może podjąć wysiłku, ponieważ mógłby doznać zapaści wywołanej zmęczeniem rekord z panią należy do pewnego Brytyjczyka, który w czasie eksperymentu medycznego niespełna 266 godzin przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA