REKLAMA

Jak się przygotować do badania krwi

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-06-27 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:10 min.
Udostępnij:

W tym tygodniu chciałabym powiedzieć o tym co można o naszym zdrowiu dowiedzieć się, patrząc na wyniki badania krwi. Ale zanim do tego przejdę kilka słów tym jak się przygotować do badania Rozwiń »

Po pierwsze - badanie krwi zwykle wykonuje się na czczo. Ostatni posiłek najlepiej zjeść minimum 6 godzin wcześniej.

Po drugie - kwestia picia przed badaniem. Nie pijmy herbaty z cukrem, ani kawy, ani słodkich napojów. Natomiast spokojnie możemy się napić wody. Jest to nawet wskazane. Jeśli nie pijemy przez wiele godzin, to krew się zagęszcza przez co jej parametry mogą być trochę inne. U osób starszych odwodnienie może być przyczyną zasłabnięcia podczas pobierania krwi.

Po trzecie - przez co najmniej 24 przed badaniem powstrzymajmy się od intensywnych ćwiczeń fizycznych. Wzmożona praca mięśni przekłada się wydzielanie różnych enzymów i inne zmiany w organizmie, co może wpływać na wyniki badania. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska w tym tygodniu chciałabym powiedzieć o tym co można naszym zdrowiu dowiedzieć się patrząc na wyniki badania krwi ale zanim do tego przejdę kilka słów o tym jakie przygotować do badania po pierwsze, badanie krwi zwykle wykonuje się na czczo ostatni posiłek najlepiej zjeść minimum 6 godzin wcześniej po drugiej kwestia picia przed badaniem nie pij herbaty cukrem ani kawy ani słodkich napojów natomiast spokojnie możemy się Rozwiń » napić wody jest nawet wskazane jeśli nie pijemy przez wiele godzin to krew się zagęszcza przez parametry mogą być trochę inne u osób starszych odwodnienie może być przyczyną zasłabnięcia podczas pobierania krwi po trzecie przez co najmniej 24 godziny przed badaniem powstrzymajmy się od intensywnych ćwiczeń fizycznych wzmożona praca mięśni przekłada się na wydzielanie różnych enzymów i inne zmiany w organizmie co może wpływać na wyniki badania przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz z rabatem 40%. Wybierz pakiet Standardowy z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA