REKLAMA

Pamiętajmy o wątrobie - badajmy enzymy wątrobowe

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-07-07 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:13 min.
Udostępnij:

Wczoraj powiedziałam, że koniecznie o badaniu swojej wątroby powinni pamiętać wszyscy ale w szczególności osoby z innymi chorobami jak np. cukrzyca, otyłość, Także Ci, którzy nadużywają alkoholu i zażywają lekarstwa. Rozwiń »

Kiedy koniecznie i szybko trzeba zbadać enzymy wątrobowe ?

Gdy tracimy apetyt, jesteśmy ciągle zmęczeni, mamy nudności, wymioty, bóle brzucha. Zażółconą skórę i białka oczu, świąd skóry i jasne odbarwione stolce. To świadczy że z wątrobą dzieje się coś niedobrego. Aby wiedzieć co - zaczyna się z reguły od zbadania krwi, a konkretnie poziomu enzymów wątrobowych.

Na koniec ciekawostka, czy wiedzą Państwo, że jedynym organem wewnętrznym, który ma zdolność regeneracji jest wątroba. Wątroba odrasta ! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska wczoraj powiedziałam, że koniecznie badaniu swoje wątroby powinni pamiętać oczywiście wszyscy, ale w szczególności ci z innymi chorobami jak cukrzyca czy otyłość także osoby nadużywające alkoholu i zażywające niektóre lekarstwa, które szkodzą wątrobie a kiedy koniecznie szybko trzeba zbadać enzymy wątrobowe traci apetyt jesteśmy ciągle zmęczeni mamy nudności wymioty bóle brzucha zarzuconą skórę białka oczu Rozwiń » świąd skóry i jasno od barwione stolce to świadczy, że wątroba się dzieje coś niedobrego, aby wiedzieć co zaczyna się z reguły badania krwi, a konkretnie poziomu enzymów wątrobowych na koniec ciekawostka czy wiedzą państwo żyje jedynym organem wewnętrznym, który ma zdolność regeneracji jest wątroba tak wątroba odrasta przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku w czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz z rabatem 40%. Wybierz pakiet Standardowy z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA