REKLAMA

Suzhou - Chiny

Przewodnik w Podróży
Data emisji:
2022-07-19 16:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:30 min.
Udostępnij:

Nazywane jest Wenecją Wschodu - albo Miastem Ogrodów. I to jakich! Tylko pół godziny pociągiem od Szanghaju - by zatrzymać się wieki wstecz w Suzhou.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
dziś poszukamy cienia w ogrodach, które przeniosą nas wieki wstecz wystarczy pół godziny jazdy pociągiem z Szanghaju by znaleźć w mieście nazywanym Wenecją Wschodu to Szudziałowo pełne ogrodów będących pod ochroną UNESCO kiedyś, gdy bogacące się na handlu jedwabiem elity ściągały do tego miasta i zgodnie z modą budowały prywatne ogrody było ich w mieście kilkaset ocalało niewiele, ale są przepiękne i potrafią porwać nie tylko urokiem własnym, ale też rockiem Rozwiń » swoich nazw ogród mistrza sieci to najstarszy z nich blisko tysiącletni ogród pokornego zarządcy ten z kolei największy 5ha jest też ogród przebywania ogród parcia ogród harmonii albo ogród kuszący do pozostania, choć wszystkie kuszą by w nich pozostać są stawy porośnięte kwiatami Lotosu poprzecinane mostkami są oczka wodne pełne barwnych ryb są altany fantazyjnie pokazywane jak Księżyc wschodzi podmuchem wiatru albo most fruwające Tęczy pawilon wsłuchiwania się krople deszczu albo pawilon odległych woni ogrody pawilony z różnych dynastii pozwalają prześledzić jak zmieniały się mody style poza zamiłowaniem do herbaty stąd często herbaciarnie, a uliczki miasta między ogrodami poprzecinane są kanałami po, których można przepłynąć Łodzią zupełnie niczym wenecką gondolą Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK W PODRÓŻY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA