REKLAMA

Karlskrona - Szwecja

Przewodnik w Podróży
Data emisji:
2022-07-21 16:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:23 min.
Udostępnij:

Do dziś jej bojowe misje i szczegóły 18-letniej służby są owiane tajemnicą. Ale w czasie zimnej wojny dbała o bezpieczeństwo na Bałtyku. zaglądamy do szwedzkiej łodzi podwodnej Neptun.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
w tym tygodniu podróżujemy do miejsc zapewniających cień i trochę ochłody latem stąd były chińskie ogrody sprzed wieków były dżunglę gór Carda nowych indyjskim mu, że były też najpiękniejsze jaskinie Wietnamu dziś też cienia chłodu nie zabraknie zwłaszcza, że to co jest okresu zimnej wojny przy nabrzeżu muzealnym Oskar gronie w Szwecji zabudowano potężnej hali świecki okręt podwodny Neptun, który w czasach wspomnianej zimnej wojny miał dużo pracy na Bałtyku Rozwiń » służba, która trwała 18 lat od 1980 roku, ale dwudziestoosobowa zazwyczaj załoga nie narzekała na brak zajęć zwłaszcza, gdy w pobliżu kar gromy na mieliźnie osiadł kiedyś radziecki okręt podwodny u 137 świecka armia nie zdradza tajemnic misji, która wiadomo, że były krótkie, ale bywało, że wychodził może na długie tygodnie, a teraz po renowacji okręt można zwiedzać jest świetnie odrestaurowany nie został ogołocony oprzyrządowania i aparatury co nieraz się zdarza to nie jest goły kadłub wypad proszony szkielet w półmroku wśród okrętowych dźwięków można poczuć atmosferę takiego bojowego rejsów, a przez turystów obejrzeć Wybrzeże Karlskrony później przejść tunelem na dnie Bałtyku albo obejrzeć inne cudeńka zebrane w hali okrętów podwodnych, zwłaszcza że jest to dostępne bez Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK W PODRÓŻY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA