REKLAMA

Antwerpia - Belgia

Przewodnik w Podróży
Data emisji:
2022-07-22 16:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:23 min.
Udostępnij:

Miasto, które słynie z diamentów i jubilerskiej maestrii. I murali z komiksowymi bohaterami. Schodzimy pod ziemię a nawet pod wodę - tunelem pod Skaldą w Antwerpii.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
aż kończymy ten tydzień wypraw w cieniu w Belgii i nie będzie to dzień czekolady, choć warto się na nią skusić na belgijskie frytki zresztą też zatrzymamy się w Antwerpii, ale nie po to, by podziwiać rozsławione faktor złotnicze czy diamentowe centrum świata zejdziemy podziemie, a nawet pod wodę, bo niewielu będąc tu znajduje czas na tunel pod rzeką skalda jest imponujący na ponad pół kilometra długości ma już blisko 90 lat, gdy staje na jego początku do końca Rozwiń » dosłownie nie widać albo zdaje się maleńkim oddalonym punkcie okiem atrakcją tego miejsca jest też to, że zjeżdża się drewnianymi schodami ruchomymi są też windy, zwłaszcza przydatne dla rowerzystów, bo tunel jest dopuszczony tylko dla nich dla pieszych, a jedno wyjście wypuszcza spacerowiczów wprost na stare miasta cała trasa pewnie jakieś 10 minut spokojnego spaceru, ale z tymi schodami ruchomymi drewnianymi to wehikuł czasu przenoszący nas lata czterdzieste i przy okazji ponad 30m pod powierzchnię każdy nawet umieszczone znaki ostrzegawcze mają dawny styl, a jak już wyjdziemy z cienia to poszukajmy w Antwerpii innego rzuconego przez kamienice ozdobione cudownymi muralami z bohaterami najbardziej lubianych w Belgii komiksów Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK W PODRÓŻY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Black Weeks w TOK FM Premium to 60% zniżki na wszystkie pakiety. Podcasty i Radio TOK FM bez reklam w najniższej cenie w roku! Poznaj nowy pakiet "RAZEM" dla 3 osób.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA