REKLAMA

Plamy posłoneczne - jak zapobiegać

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-07-26 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:20 min.
Udostępnij:

Przebarwienia słoneczne to ciemne plamy, które mogą pojawić się na twarzy, szyji, dekolcie, grzbietach rąk, w wyniku działania słońca, czyli promieni UV. Im jesteśmy starsi tym prawdopodobieństwo ich pojawienia się jest większe. Rozwiń »

Jak tego uniknąć:

Podczas opalania stosujmy kosmetyki z filtrami - na pewno powyżej SPF 10

Wybierajmy te kosmetyki, które zawierają filtry ochronne UVA i UVB. Pamiętajmy, że to właśnie promienie UVA odpowiadają za zaburzenia pigmentacji na skórze, a tym samym ciemne plamy na twarzy.

Powinniśmy je nakładać około 30 minut przed wyjściem na słońce - w ten sposób ich składniki będą miały szansę skutecznie wchłonąć się w naszą skórę.

I bardzo ważne - krem z filtrem nie chroni nas przez cały dzień. Nawet z filtrem SPF 50. Powinniśmy „dosmarowywać się” co 2-3 godziny i zawsze po wyjściu z wody.

Korzystałam z:

https://www.wapteka.pl/blog/artykul/kiedy-i-jak-stosowac-kremy-do-twarzy-z-filtrem-spf-50 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w widowni Ewa Podolska przypomina słoneczne ciemne plamy, które mogą pojawić się na twarzy szyi dekolcie grzbietach rąk w wyniku działania słońca, czyli promieni uv im jesteśmy starsi tym prawdopodobieństwo, że powstaną jest większe jak tego uniknąć podczas opalania stosujmy kosmetyki z filtrami i niech to będą filtry powyżej SPR 10 wybierajmy te kosmetyki, które zawierają filtry ochronne UVA i UVB pamiętajmy, że to właśnie promienie UVA Rozwiń » odpowiadają zaburzenia pigmentacji na skórze, a tym samym ty ciemne plamy na naszym ciele powinniśmy nakładać około 30 minut przed wejściem na słońce w ten sposób ich składniki będą miały szansę skutecznie wchłonąć naszą skórę i bardzo ważne krem z filtrem nie chroni nas przez cały dzień nawet z filtrem pięćdziesiątką powinniśmy do smarować się co 23 godziny i zawsze po wyjściu zwody przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA