REKLAMA

Masz konto w banku Santander lub Pekao? Uważaj na te fałszywe wiadomości!

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-08-08 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Ilekroć spotykamy się w Przewodniku Technologicznym, zawsze staram się poruszać temat bezpieczeństwa. Zdarza się nam dostać SMS z rzekomą informacją o nieopłaconej fakturze lub przesyłce za zakupy w internecie. Bywa, że ktoś do nas zadzwoni i powie o próbie wyłudzenia. To też oszuści i oszustki. Ich działanie jest wyrafinowane, bo potrafią podszywać się pod numer telefonu banku. Jak działać w takich sytuacjach? Zapraszam do słuchania podcastów Przewodnika Technologicznego w archiwum Radia TOK FM na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej. Teraz tylko powiem, że w takich sytuacjach nigdy nie można podawać swoich identyfikatorów i haseł do kont w bankach. Ale ostrożność trzeba też zachować na innych polach. Dziś dwa ostrzeżenia.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam ilekroć spotykamy się w przewodniku technologicznym zawsze staram się poruszać temat bezpieczeństwa zdarza się nam dostać SMS z rzekomą informacją oni opłaconej fakturze bądź przesyłce za zakupy w internecie bywa też, że ktoś do nas zadzwoni powie o próbie wyłudzenia to też oszuści oszustki ich metoda działania jest wyrafinowana, bo potrafią podszywać się nawet pod numer telefonu banku dziś 2 ostrzeżenia Rozwiń » pierwszy kieruje do klientek klientów banku Santander od kilku dni krążą fałszywe SMS-y o możliwości uzyskania jednorazowej pomocy w wysokości 1000zł do wiadomości jest dołączony adres strony bonus myśli PL krótka koło lub jeden z wariantów zawierających sformułowanie Całka go los to rosyjski serwis społecznościowy stąd podejrzenie, że oszustwo zostało wycelowane z tego kraju proszę nie wchodzić na tę stronę i zignorować takiego SMS-a drugie ostrzeżenie jest dla posiadających konto banku Pekao SA w, podszywając się mailach można przeczytać o fałszywym połączeniu z pewnego adresu IT i użyciu danych uwierzytelniających bez zgody klienta bądź klientki dalej są wskazówki co należy zrobić i pod spodem przycisk z napisem zaloguj się proszę o niego klikać to próba przejęcia danych banku i wyczyszczenia konta można stracić wszystkie swoje oszczędności proszę zachować ostrożność o innych próbach oszustw posłuchają państwo w pozostałych podcast tak w przewodniku technologicznym na tokfm PL oraz w naszej aplikacji mobilnej zapraszam Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA