REKLAMA

Można być uczulonym na słońce!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-08-08 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:22 min.
Udostępnij:

Zazwyczaj ostrzegając przed nadmiernym wystawianiem się na działanie promieni słonecznych, mówię o zagrożeniu nowotworami skóry. Rozwiń »

Ale słońce może też być przyczyną innych chorób.

Nazywamy je fotodermatozami. Są to: pokrzywka, wielopostaciowe osutki świetlne, fitofodermatoza, fotoalergiczne zapalenie skóry. Dzisiaj o pokrzywce. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że objawy przypominają te które pojawiają się, gdy poparzymy się pokrzywą. Bąble, swędzenie, pojawiają się bardzo szybko i znikają po kilku godzinach. Bąble są charakterystyczne także dla innych różnych odmian pokrzywki, z których każda ma swoją przyczynę. Może być wywołana przez jaja kurze, truskawki, penicylinę, aspirynę i wiele innych pokarmów czy leków. Czasami bąble powstają pod wpływem zmęczenia, zdenerwowania, zimna lub drapania.

Natomiast jedna z pokrzywek wywoływana jest przez promienie słoneczne.

Korzystałam z http://alergia.org.pl/pacjent/objawy/pokrzywkasun.htm Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie czy dobry Ewa Podolska zazwyczaj, ostrzegając przed nadmiernym wystawianiem się na działanie promieni słonecznych mówi o zagrożeniu nowotworami skóry, ale słońce może też być przyczyną innych chorób i nazwami fotodermatozy za sąd jest Pokrzywka wielu postaci owe osóbki świetne fit fotodermatozy za foto alergiczne zapalenie skóry w dzisiaj o cukrzycy w swoją nazwę zawdzięcza temu, że objawy przypominają te, które pojawiają się, gdy ważyły się Rozwiń » pod Krzywą bąble swędzenie pojawiają się bardzo szybko znikają po kilku godzinach baby są charakterystyczne także dla innych różnych odmian pokrzywki, z których każdy ma swoją przyczynę mogą być wywołane przez jaja kurze truskawki penicylinę aspirynę i wiele innych pokarmów leków i które powstają pod wpływem zmęczenia zdenerwowania zimna lub drapania w natomiast jedna z pokrzewek wywoływane jest przez promienie słoneczne przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA