REKLAMA

iOS 16 możesz mieć na swoim iPhonie już dziś. Jest jednak haczyk

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-08-10 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:23 min.
Udostępnij:

W czerwcu na konferencji deweloperów WWDC firma Apple tradycyjnie zaprezentowała nowe wersje systemów operacyjnych na iPhone'y, iPady, zegarki Apple Watch, komputery Mac i przystawkę Apple TV. Ich oficjalna premiera jest zaplanowana na jesień, najprawdopodobniej wtedy gdy do sprzedaży trafią kolejne generacje gadżetów z logiem jabłka, czyli, jak zwykle to bywa, mniej więcej pod koniec września lub na początku października. Nieco dłużej być może trzeba będzie poczekać na nowe oprogramowanie na iPada i komputery. Tak bywało w poprzednich latach. Rozwiń »

Jest jednak pewien sposób na to aby zapowiadane systemy mieć na swoich urządzeniach już dziś, z jednym, bardzo ważnym zastrzeżeniem. Będzie to wersja testowa. Firma Apple, wraz z prezentacją systemów, udostępnia je do testowania. Najpierw deweloperom, potem również zwykłym użytkownikom. Warto pamiętać, że te wersje, zwłaszcza na początku, są jeszcze niestabilne i z błędami. Mogą też pochłaniać więcej energii niż te oficjalne. Program Beta to czas zgłaszania i usuwania wszelkich usterek. Producent wtedy co raz wypuszcza kolejne wersje beta systemu, czyli te testowe, aż w końcu będzie gotowa tak zwana wersja Golden Master. Jeśli w tej wersji nie będzie ważnych błędów, kilka dni później zostanie wypuszczona jako ta oficjalna.

Jeśli chcą Państwo wziąć udział w testowaniu systemu i mieć iOS 16 już dziś, należy wejść na stronę beta.apple.com, zalogować się poprzez Apple ID, następnie wybrać system na odpowiednie urządzenie i kliknąć w link "enroll your device". Nie ma polskiej wersji strony, dlatego najprawdopodobniej załaduje się angielska. Następnie należy wykonać kopię zapasową zawartości urządzenia, najlepiej na komputerze, potem ściągnąć profil konfiguracji i przejść w ustawieniach do zakładki z aktualizacjami.

Przypominam, proszę wcześniej wykonać kopię zapasową zawartości urządzenia, a wersji testowej nie instalować na podstawowym sprzęcie, z którego korzystają Państwo na co dzień. Zawsze istnieje ryzyko utraty danych, szybszego rozładowywania się baterii, niestabilnego działania i błędów. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam w czerwcu na konferencji deweloperów w dobrej wizji firmy Appol tradycyjnie zaprezentowała nowe wersje systemów operacyjnych iPhonów iPadów zegarki, a połączy komputery MAK i przystawkę Apple TV i ich oficjalna premiera jest zaplanowana na jesień najprawdopodobniej wtedy, gdy do sprzedaży trafią kolejne generacje gadżetów drogi jatka, czyli jak zwykle bywa mniej więcej pod koniec września lub na początku października Rozwiń » nieco dłużej być może trzeba będzie poczekać na nowe oprogramowanie na upada i komputery tak bywało w poprzednich latach jest jednak pewien sposób na to, aby zapowiadane systemy mieć na swoich urządzeniach już dziś z 1 bardzo ważnym zastrzeżeniem będzie to wersja testowa firma apu wraz z prezentacją systemów udostępnia je do testowania najpierw deweloperom potem również zwykłym użytkownikom warto pamiętać, że te wersje, zwłaszcza na początku są jeszcze niestabilne i błędami mogą też pochłaniać więcej energii niż te oficjalne program beta to czas zgłaszania i usuwania wszelkich usterek producent wtedy coraz wypuszcza kolejne wersje beta systemu, czyli te testowy aż w końcu będzie gotowa tzw. wersja Golden następnie jeśli w tej wersji nie będzie ważnych błędów kilka dni później zostanie wypuszczona jako ta oficjalna jeśli chcą państwo wziąć udział w testowaniu systemu i mieć, a US 16 na swoim iPhonie już dziś należy wejść na stronę beta kropkę Cafu kropkę com następnie zalogować się poprzez apelacji, a potem wybrać system na odpowiednie urządzenie i kliknąć link in rolą Julii Wajs nie ma polskiej wersji strony dlatego najprawdopodobniej ładuje się angielska następnie to bardzo ważne należy wykonać kopię zapasową zawartości urządzenia najlepiej na komputerze potem ściągnąć profil konfiguracji i przejść w ustawieniach do zakładki z aktualizacjami systemu przypominam proszę wcześniej wykonać kopię zapasową zawartości urządzenia, a w wersji testowej nie instalować na podstawowym sprzęcie, z którego korzystają państwo na co dzień zawsze istnieje ryzyko utraty danych szybszego rozładowywania się obywateli niestabilnego działania błędów link do strony programu beta znajdą państwo w opisie dzisiejszego podcastu na tokfm PL Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Black Weeks w TOK FM Premium to 60% zniżki na wszystkie pakiety. Podcasty i Radio TOK FM bez reklam w najniższej cenie w roku! Poznaj nowy pakiet "RAZEM" dla 3 osób.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA