REKLAMA

Poznaj BirdNET, aplikację rozpoznającą ptaki na podstawie ich śpiewu

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-08-11 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Dzisiejszy przewodnik dedykuję głównie miłośniczkom i miłośnikom natury. Na pewno wielokrotnie zdarzyło się Państwu usłyszeć za oknem lub podczas spaceru piękne ćwierkanie. Ale też na pewno wiele razy zdarzyło się Państwu zastanawiać jaki to ptak tak ładnie śpiewa. Oczywiście można spytać kogoś kto się na tym zna próbując z trudem zaintonować ten śpiew, z sukcesem lub bez, ale można też skorzystać ze smartfona. Rozwiń »

Bardzo pomocna może się okazać aplikacja BirdNET. To projekt badawczy Centrum Bio-akustyki Konserwatorskiej w Cornell Lab of Ornithology i Politechniki w Chemnitz.

BirdNET jest dostępny na iPhone'y i telefony z Androidem.

Strona: https://birdnet.cornell.edu. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam dzisiejszy przewodnik dedykuje głównie miłośniczką miłośnikom natury na pewno zdarzyło się wielokrotnie państwo usłyszeć za oknem lub podczas spaceru piękne ćwierkanie, ale też na pewno wiele razy zdarzyło się państwo zastanawiać, jaki to tak tak ładnie śpiewa wiadomo można spytać kogoś, kto się na tym zna, próbując z trudem zaintonować ten śpiew sukcesem lub bez, ale można też skorzystać ze smartfona Rozwiń » bardzo pomocna może się okazać aplikacja byt net to projekt badawczy centrum bio akustyki konserwatorskiej Korne la o ornitolodzy i Politechniki w Chemnitz jak czytam w opisie wykorzystuje on sztuczną inteligencję i sieci neuronowe do szkolenia komputerów w zakresie rozpoznawania prawie 3000 najczęściej występujących gatunków ptaków w Ameryce północnej Europie działanie jest niezwykle proste wystarczy uruchomić aplikację, która od razu zacznie rejestrować dźwięk następnie po zatrzymaniu należy zaznaczyć fragment, w którym pojawia się śpiew ptaka i wcisnąć przycisk analizuj po chwili zobaczymy rozwiązanie zagadki, który to ptak tak pięknie śpiewa godna uwagi jest też zakładka Odkryj swoją okolicę dzięki niej można się przekonać ile gatunków ptaków żyje w naszej okolicy mogą się państwo zaskoczyć wtedy ne jest dostępny na iPhone i telefony z Androidem link do pobrania znajdą państwo w opisie dzisiejszego podcastu w naszym archiwum na tokfm PL i w aplikacji mobilnej Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA