REKLAMA

Osutki słoneczne - a może się zahartować na słońce?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-08-12 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:15 min.
Udostępnij:

Osutki słoneczne to grudki i pęcherzyki, które powstają na skórze w wyniku promieni słonecznych. Wydaje się że najprostszym sposobem zapobiegania im jest całkowite zakrywanie skóry przed słońcem. Jednak niekoniecznie. Zawsze może się zdarzyć, że nie okryjemy jakiegoś fragmentu ciała i skóra odzwyczajona od słońca zareaguje jeszcze gwałtowniej. Jedną z form leczenia jest działanie odwrotne - hartowanie słoneczne. Czyli zamiast ciało zakrywać, wystawiamy je na słońce przez bardzo krótki czas, który stopniowo zwiększamy.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska osóbki słoneczne grudki pęcherzyki, które powstają na skórze w wyniku promieni słonecznych mówiła już jak się leczy wydaje się, że najprostszym sposobem zapobiegania im jest całkowite zakrywanie skóry przez słońce jednak niekoniecznie zawsze może się zdarzyć, że nie kryjemy jakiegoś fragmentu ciała i skóra odzwyczaić od słońca zareaguje jeszcze gwałtowny i jedną z form leczenie działanie odwrotne hartowanie Rozwiń » słoneczne, czyli za chciało zakrywać wystawiamy je na słońce przez bardzo krótki czas, który stopniowo zwiększamy tak zahartowany skóra może później nawet ładnie opalić i na koniec jeszcze 1 kwestia mówiłam wiele razy wstrząs anafilaktyczny no to pytanie skoro można być uczulonym na promienie słoneczne to czy można pod wpływem słońca dostać wstrząsu anafilaktycznego Otóż takim wypadku nie słyszano, a jeżeli przebywamy zbyt dużo na słońcu to grozi nam raczej poparzenie lub udar słoneczny przewodnik na zdrowie od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA