REKLAMA

eSIM - czym jest i czy warto go mieć?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-09-06 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:14 min.
Udostępnij:

Czy jest eSIM i jakie są jego zalety? Rozwiń »

W największym uproszczeniu jest wirtualną kartą SIM zapisaną w chipie urządzenia. To standard obsługiwany już przez wszystkich polskich operatorów sieci komórkowych i oczywiście dostępny w wielu krajach na świecie.

Jest bardzo przydatny na przykład podczas wakacji. O ile korzystanie ze smartfona w unijnej strefie kosztuje wszędzie tyle samo, oczywiście w dużym uproszczeniu i z wyjątkami, o tyle w podróżach poza jej granicami jest już bardzo drogie. Zwłaszcza korzystanie z internetu. W takiej sytuacji w prosty sposób możemy wgrać eSIM lokalnego operatora z dużo tańszymi pakietami danych.

Inną zaletą eSIM jest to, że przypisany do niego numer może być aktywny na więcej niż jednym urządzeniu. Sprawdzi się na przykład u osób uprawiających sport, bo będą mogły takiego eSIMa wgrać na swój zegarek, a telefon na czas treningu zostawią w domu. Warto jednak pamiętać, że takiej możliwości nie dają wszyscy operatorzy.

Oprócz tego w przypadku kradzieży smartfona łatwiej będzie go zlokalizować, bo złodziej bądź złodziejka nie wyjmie karty SIM żeby odciąć urządzenie od łączności. Chyba, że zna jego kod zabezpieczający, ale wciąż jest to trudniejsze zadanie.

Jest też wątek ekologiczny, bo eSIM jest bardziej przyjazny środowisku gdyż nie produkuje plastiku, który prędzej czy później trzeba będzie wyrzucić.

Dodanie eSIM jest proste, ale może się różnić zależnie od tego, z usług którego operatora Państwo korzystają. W przypadku iPhone'a należy wejść w ustawienia, potem do zakładki "sieć komórkowa" i potem trzeba wybrać "Dodaj plan sieci komórkowej". Na Androidzie trzeba wejść w ustawienia, później do zakładki "połączenia" i menedżer kart SIM. Po zeskanowaniu kodu QR karta będzie po chwili aktywna.

Informacje o tym jak dodać eSIM znajdą Państwo również na stronach internetowych operatorów. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam na przewodnik po eSIM, w czym jest eSIM, jakie są jego zalety w największym uproszczeniu jest wirtualną kartą SIM zapisaną w chipie urządzenia to standard obsługiwany już przez wszystkich polskich operatorów sieci komórkowych oczywiście jest dostępny w wielu krajach na świecie jest bardzo przydatny np. podczas wakacji, o ile korzystanie ze smartfona w unijnej strefy kosztuje wszędzie tyle samo oczywiście w dużym Rozwiń » uproszczeniu z wyjątkami o tyle w podróżach poza jej granicami jest już bardzo drogie, zwłaszcza korzystanie z internetu w takiej sytuacji w prosty sposób możemy grać eSIM lokalnego operatora z dużo tańszymi pakietami danych w inną zaletą eSIM jest to, że przypisany do niego numer może być aktywny na więcej niż 1 urządzeniu sprawdzi się np. u osób uprawiających sport po będą mogły takiego SI ma grać np. na swój zegarek telefon na czas treningu zostawią w domowych warto jednak pamiętać, że takiej możliwości nie dają wszyscy operatorzy oprócz tego w przypadku kradzieży smartfona łatwiej będzie go zlokalizować rozwodzi bądź złodziejka nie wyjmie karty SIM, żeby odciąć urządzenie od łączności, chyba że zna jego kod zabezpieczający, ale wciąż jest to trudniejsze zadanie jest też wątek ekologiczny, bo eSIM jest bardziej przyjazne środowisku, gdyż nie produkuje plastiku, który prędzej czy później trzeba będzie wyrzucić dodanie eSIM jest proste, ale może się różnić zależnie od tego z usług, którego operatora państwo korzystają w przypadku iPhona należy wejść w ustawienia potem do zakładki sieć komórkowa i potem trzeba wybrać dodaj plan sieci komórkowej na Androidzie trzeba wejść w ustawienia potem do zakładki połączenia i menedżer Garcii, bo zeskanowanie kodu QR karta będzie po chwili aktywna i informacje o tym jak dodać sesji znajdą państwo również na stronach internetowych operatorów do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA