REKLAMA

Jak zaplanować wysłanie e-maila?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-09-09 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:07 min.
Udostępnij:

Wczoraj opowiadałem Państwu o wybranych modelach iPhone'ów, na których wkrótce przestanie działać komunikator Whatsapp. Zapraszam do naszego podcastowego archiwum na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej. Dziś o innej formie komunikacji, przez wielu uznawaną za przestarzałą, ale wciąż dobrze się trzymającej. Chodzi oczywiście o e-maila. Rozwiń »

Opowiem Państwu o tym jak zaplanować jego wysłanie. To przydatne zwłaszcza gdy chcemy dostarczyć komuś wiadomość w godzinach pracy, albo gdy odbiorca jest w innej strefie czasowej. Ja również planuję takie maile na czas urlopu. Czy to w formie przypominajki, bądź po prostu dostarczenia informacji w odpowiednim czasie, a nie przed wakacjami martwiąc się czy po 2 czy 3 tygodniach ktoś nie zapomni o mojej wiadomości.

Skupię się na dwóch popularnych dostawcach poczty – Outlooku i Gmailu.

W przypadku Outlooka, w przeglądarkowej wersji, po prawej stronie przycisku z napisem "Wyślij" jest znaczek odwróconego daszka. Po jego kliknięciu wystarczy wybrać "wyślij później" i wskazać dokładną datę i godzinę wysyłki. W programie na komputery w oknie wiadomości trzeba klikniąć w strzałkę "więcej opcji" w grupie "znaczniki", następnie w sekcji "Opcje dostarczania" należy zaznaczyć "Nie dostarczaj przed" po czym wskazujemy porę wysyłki maila. W aplikacji mobilnej Outlooka na razie takiej funkcji nie mamy.

To teraz Gmail. Jeśli korzystają Państwo z poczty przez przeglądarkę komputera, to procedura jest taka sama jak w Outlooku. Po prawej stronie przycisku "wyślij" jest ikonka odwróconego w dół trójkąta. Po kliknięciu w nią wybieramy "Zaplanuj wysłanie". W aplikacji mobilnej ten opcję znajdziemy po kliknięciu w trzy kropki w prawej górnej części ekranu.

Są też inne aplikacje umożliwiające planowanie wysyłek maili, np. AirMail, Boomerang czy Sparkmail, z której ja korzystam. Przy okazji odsyłam Państwa do naszego podcastowego archiwum, w którym opowiadam o rankingu najlepszych aplikacji pocztowych na urządzenia mobilne. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam wczoraj opowiadałem państwo o wybranych modelach iPhonów, na których wkrótce przestanie działać komunikator whatsapp zapraszam do naszego podcastu owego archiwum na tokfm PL oraz do naszej aplikacji mobilnej dziś o innej formie komunikacji przez wielu uznawaną za przestarzałą, ale wciąż dobrze się 3 mającej chodzi oczywiście o e-mail opowiem państwu o tym jak zaplanować jego wysłanie tak jest taka możliwość to Rozwiń » przydatne zwłaszcza, gdy chcemy dostarczyć komuś wiadomość w godzinach pracy albo gdy odbiorca jest w innej strefie czasowej ja również planują takie maile na czas urlopu czy to w formie przypominaj bądź po prostu dostarczenie informacji w odpowiednim czasie ani przed wakacjami martwiąc się czy po 23 tygodniach ktoś zapomniał moje wiadomości skupia się na 2 popularnych dostawcach poczty od długu i e-mailu w przypadku aut luka przeglądarki owej wersji po prawej stronie przycisku z napisem weszli jest znaczek odwróconego daszka po jego kliknięciu wystarczy wybrać myśli później i wskazać dokładną datę godzinę wysoki w programie na komputery w oknie wiadomości trzeba kliknąć strzałkę więcej opcji w grupie znaczniki następnie w sekcji opcje dostarczania trzeba zaznaczyć nie dostarcza przed, po czym wskazujemy pory wysyłki e-maila w aplikacji mobilnej Outlook na razie takiej funkcji nie mamy no to teraz Gmail jeśli korzystają państwo poczty przez przeglądarkę komputera to procedura jest taka sama w druku po prawej stronie przycisku myśli jest ikonka odwróconego trójkąta to kliknięcie w nią wybieramy zaplanuj wysłanie w aplikacji mobilnej tę opcję znajdziemy po kliknięciu 3 kropki w prawej górnej części ekranu w oknie wiadomości są też inne aplikacje umożliwiające planowanie wysyłek maili np. Air mail bombera czy park ma, z którego ja korzystam przy okazji otrzymam państwa do naszego podcastu w jego archiwum, w którym opowiadam o rankingu najlepszych aplikacji pocztowych na urządzenia Mobile zapraszam Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA