REKLAMA

Nie łatwo być bakterią probiotyczną

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-09-28 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:12 min.
Udostępnij:

Czy każda bakteria, która wywiera pozytywny wpływ na zdrowie może być uznana za bakterię probiotyczną. Nie ! Musi ona jeszcze spełniać wiele warunków. Rozwiń »

Chodzi o to by szczepy bakterii dotarły do właściwego miejsca organizmu, na przykład do jelit, w odpowiedniej liczbie, zachowując przy tym niezmienioną żywotność i aktywność.

Czyli bakterie muszą zachować swoje właściwości po procesie technologicznym i w trakcie gdy są przechowywane.

Bakterie probiotyczne nie mogą zostać zniszczone przez kwasy żoładkowe i enzymy i kwasy żólciowe w dwunastnicy

Muszą przeżyć i być aktywne w środowisku jelita grubego.

Także mieć zdolność do przylegania do komórek nabłonka jelitowego i trwałej lub przejściowej kolonizacji przewodu pokarmowego;

No i oczywiście nie wykazywać działania patogennego, inwazyjnego i rakotwórczego Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska czy każda bakteria, która wywiera pozytywny wpływ na zdrowie może być uznana za bakterie probiotyczne nie muszą jeszcze spełniać wiele warunków chodzi bowiem o to by szczepy bakterii dotarły do właściwego miejsca organizmu np. do jelit w odpowiedniej liczbie, zachowując przy tym niezmienioną żywotność aktywność, czyli bakterie muszą zachować swoje właściwości po procesie technologicznym i w trakcie, gdy są Rozwiń » przechowywane bakterie probiotyczne nie mogą zostać zniszczony przez kwasy żołądkowe i enzymy kwasy żółciowe dwunastnicy muszą przeżyć i być aktywne środowisko jelita grubego także mieć zdolność do przylegania do komórek nabłonka jelitowego i trwałe lub przejściowej kolonizacji przewodu pokarmowego no oczywiście nie wykazywać działania patogenne ego inwazyjnego i rakotwórczego przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA