REKLAMA

Probiotyk osłonowo. Ale jak?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-09-30 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:11 min.
Udostępnij:

Dzień Dobry Rozwiń »

Ewa Podolska

Powtarzamy osłonowo, osłonowo. Jak mantrę. Bierzesz antybiotyk to weź coś osłonowo. To coś to probiotyk. Czyli bakterie probiotyczne, które sobie dostarczamy z zewnątrz, ponieważ nasze własne częściowo niszczymy antybiotykiem.

Należy je brać przez cały czas stosowania antybiotyku, a także pewien okres po. Są badania które mówią, że że nasza mikrobiota jelitowa regeneruje się dopiero po 2 miesiącach od zakończenia terapii.

To jak długo po zakończeniu terapii antybiotykiem bierzemy probiotyk zależy od tego jak długo braliśmy antybiotyk . Czyli jak mocno zaburzyliśmy naszą mikrobiotę. Np gdy bierzemy antybiotyk przez tydzień, to probiotyk powinniśmy przyjmować przez dwa tygodnie. Tydzień razem z antybiotykiem i tydzień po.

Z tym że nie łykajmy probiotyku w tym samym momencie co antybiotyk. Dwie godziny przed lub dwie godziny po. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dziś dobry Ewa Podolska powtarzamy osłonowo osłonowo jak mantra bierze antybiotyk to coś osłonowo to coś do probiotyków, czyli bakterie probiotyczne, które sobie dostarczamy z zewnątrz, ponieważ nasze własne częściowo niszczymy antybiotyki należy brać przez cały czas stosowanie antybiotyków, a także ten okres po są badania, które mówią, że nasza mikrobiota jelitowa regeneruje się dopiero po 2 miesiącach od zakończenia terapii to jak długo po Rozwiń » zakończeniu terapii antybiotykiem bierzemy probiotyk zależy od tego jak długo brać antybiotyk czy jak mocno zaburza byliśmy naszą mikrobiotę np. gdy bierzemy antybiotyk przez tydzień do probiotyków powinniśmy przyjmować przez 2 tygodnie tydzień razem z antybiotykiem i tydzień po z tym, że nie czekajmy probiotyków w tym samym momencie antybiotyk 2 godziny przed lub 2 godziny po przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA