REKLAMA

Jak usunąć dane osobowe z Google'a?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-10-10 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:56 min.
Udostępnij:

Firma Google zaczyna testować funkcję, dzięki której w prosty sposób będzie można zgłosić prośbę o usunięcie z wyników wyszukiwania swoich danych umożliwiających identyfikację. Narzędzie ma służyć walce z tak zwanym doxingiem, czyli gromadzeniem i przetwarzaniem informacji tak, żeby wykorzystać je przeciwko osobie, np. żeby ją potem szantażować. Rozwiń »

Nie jest jeszcze dostępne dla wszystkich. U niektórych w aplikacji Google pojawiła się opcja usunięcia wyniku. Za jej pomocą zgłasza się stronę, na której są widoczne dane osobowe umożliwiające identyfikację.

Osoby, które jeszcze nie widzą tej funkcji u siebie w aplikacji, mogą skorzystać z formularza na stronie internetowej. Wśród danych dostępnych w wynikach wyszukiwania, które mogą zidentyfikować osobę i o których usunięcie można poprosić są między innymi urzędowe numery identyfikacyje typu PESEL, numery kont bankowych czy kart kredytowych, zdjęcia odręcznych podpisów i dowodów tożsamości, dokumentacja medyczna, poufne dane logowania.

Link do formularza oraz instrukcji jak przesłać prośbę o usunięcie wybranych informacji: https://support.google.com/websearch/answer/9673730 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam firma długu zaczyna testować funkcje, dzięki której w prosty sposób będzie można zgłosić prośbę o usunięcie z wyników wyszukiwania swoich danych umożliwiających identyfikację narzędzie ma służyć walce z tzw. Docs Indie, czyli gromadzeniem i przetwarzaniem informacji tak, żeby wykorzystać przeciwko osobie np. żeby ją szantażować nie jest jeszcze dostępne dla wszystkich u niektórych osób w aplikacji Google Rozwiń » pojawiła się opcja usunięcia wyniku za jej pomocą zgłasza się stronę, na której są widoczne dane osobowe umożliwiające identyfikację jest widoczna po dotknięciu 3 kropki w prawej górnej części ekranu i wybraniu wariantu o wyniku następnie powinien pojawić się przycisk ze zgłoszeniem o jego usunięcie potem wniosek zostanie poddany analizie i ewentualnie usunięte w warto pamiętać o jedynym usunięcie wyników wyszukiwania nie wiąże się z usunięciem strony internetu w tym celu należy już skontaktować z właścicielem tej strony osoby, które jeszcze nie widzą tej funkcji u siebie w aplikacji mogą skorzystać z formularza na stronie internetowej wśród danych dostępnych wynikach wyszukiwania, które mogą zidentyfikować osoby i o których usunięcie można poprosić są m.in. urzędowe numery identyfikacyjne typu PESEL numery kont bankowych bądź kart kredytowych zdjęcia odręcznych podpisów czy dowodów tożsamości dokumentacja medyczna czy poufne dane logowania link do formularza oraz instrukcji jak przesłać prośbę o usunięcie wybranych informacji znajdą państwo w opisie dzisiejszego podcastu przewodnika technologicznego na tokfm PL zapraszam Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA