REKLAMA

Google testuje budki do hologramowych połączeń wideo

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-10-17 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:18 min.
Udostępnij:

W czasach, kiedy każdy ma swój telefon komórkowy, mogłoby się wydawać, że zapomnieliśmy i zapomniałyśmy już o czymś takim jak budki telefoniczne. Może się okazać, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy je nie na ulicy czy na poczcie, ale w biurze, a jeszcze później, kto wie, pewnie w naszych domach.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM sam Wróblewski zapraszam w czasach, kiedy każdy ma swój telefon komórkowy mogłoby się wydawać, że zapomnieliśmy i zapomniałyśmy już o czymś takim jak budki telefoniczne może się okazać, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy je nie na ulicy czy na poczcie, ale w biurze, a jeszcze później, kto wie pewnie w naszych domach firma Google jest w trakcie prac nad tzw. produkt ustalane są to trójwymiarowe rozmowy wideo podczas, których Rozwiń » rozmówczynie rozmówców będziemy mogli zobaczyć w postaci hologramów właśnie we wspomnianych budkach technologia jest oparta m.in. na uczeniu maszynowym i zastosowaniu specjalnych wysokiej rozdzielczości kamer z czujnikami głębokości, które będą w stanie rejestrować kształt osoby jej ruch tak, żeby odtworzyć później wszystko w 3 de przeciek Star light ma być odpowiedzią na wzrost popularności zdalnej pracy może też stanowić alternatywę dla metaverse, czyli w dużym uproszczeniu wirtualnych przestrzeni, w których mielibyśmy się spotykać z kolegami koleżankami z pracy w postaci trójwymiarowych awatarów to rozwiązanie promowane przez firmę meta właściciela m.in. Facebooka Instagrama WhatsAppa Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA