REKLAMA

Probiotyki dla zdrowych

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-10-24 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:16 min.
Udostępnij:

Niejednokrotnie mówiłam o tym jakie zastosowanie ma probiotykoterapia. Jej celem jest odbudowa prawidłowego mikrobiomu jelitowego, poprzez zasiedlenie jelit tzw bakteriami komensalnymi, korzystnymi dla organizmu, które stanowią dużą konkurencję dla bakterii patogennych. Najczęściej probiotykoterapia ma zastosowanie podczas kuracji antybiotykiem, który nieselektywnie niszczy bakterie zarówno patogenne, jak i te korzystne dla nas. Także już wiadomo, że odgrywa ona dużą rolę we wspomaganiu wielu schorzeń. I tu pojawia się pytanie: Jeśli nie mam zdiagnozowanych schorzeń metabolicznych czy chorób żołądkowo-jelitowych, ani nie biorę antybiotyku, to czy mogę zażywać probiotyki i czy są one bezpieczne dla osób zdrowych? Odpowiedź na oba pytania jest twierdząca. I tu pojawia się następne pytanie - czy osoba zdrowa może przyjmować probiotyki cały czas? Odpowiedź jest - nie. Rozwiń »

Ale więcej o tym już w następnym odcinku przewodnika na zdrowie

Korzystałam z :
http://metabolika.pl/czy-zdrowe-osoby-moga-zazywac-probiotyki/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie Fin dobry Ewa Podolska jednokrotnie mówiłam o tym jakie zastosowanie ma probiotyki terapia jej celem jest odbudowa prawidłowego mikrobiomu jelitowego poprzez zasiedzenie jelit tzw. bakteriami Compensa innymi korzystnymi dla organizmu, które stanowią dużą konkurencję dla bakterii patogennych najczęściej prawie tylko terapia ma zastosowanie podczas kuracji antybiotykiem, który nie selektywnie niszczy bakterie zarówno patogeny jak te korzystne dla nas Rozwiń » także już wiadomo wielu badań odgrywa ona dużą rolę we wspomaganiu wielu schorzeń i tu pojawia się pytanie jeśli niema zdiagnozowanych schorzeń metabolicznych chorób żołądkowych jelitowych ani nie biorę antybiotyku to czy mogę zażywać probiotyki czy są one bezpieczne dla osób zdrowych odpowiedź na oba pytania jest twierdząca tu pojawia się następne pytanie czy osoba zdrowa może przyjmować probiotyki cały czas odpowiedź jest nie, ale więcej o tym, iż następnym odcinku przewodnika na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA