REKLAMA

Passkeys. Nadchodzi koniec haseł

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-10-25 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:23 min.
Udostępnij:

Wczoraj opowiadałem Państwu o udostępnionych nowych wersjach systemów na iPady i Maki. Wspomniałem również o czymś takim jak Passkeys i obiecałem do tego wrócić. Rozwiń »

Czym są Passkeys? Są to klucze, dzięki którym będziemy mogli logować się bez użycia haseł.

Źródło: https://www.passkeys.io Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam wczoraj opowiadałem państwo o udostępnionych nowych wersjach systemów na opady i maki wspomniałem również o czymś takim jak paski i obiecałem do tego wrócić w kolejnym przewodniku, czyli dziś, w czym są paski PiS są to klucze, dzięki którym będziemy mogli logować się bez użycia haseł to nowy standard wprowadzany przez firmy apu długu i Microsoft z największym uproszczeniu po utworzeniu loginu, czyli nazwy Rozwiń » użytkownika bądź użytkowniczki konta autoryzacja nastąpi za pomocą naszych danych biometrycznych mówiąc bardziej obrazowo państwa o ścisk palca bądź twarz będą czymś w rodzaju hasła logowanie będzie bardzo podobne do logowania za pomocą Touch ID lub fejsa idą na urządzeniach, a po, choć zamiast automatycznego uzupełniania zapisanych wcześniej w urządzeniu identyfikatora i hasła zabezpieczony oczywiście twarzy lub odciskiem palca przekazany zostanie silnie szyfrowany i unikatowy klucz rozwiązanie to jest wdrażane stopniowo, więc nie będzie od razu dostępne wszędzie oprócz urządzeń apu udostępnione zostało m.in. przeglądarkach krą IR dostępnych na różnych platformach systemowo natomiast będzie wdrażane niedługo Android Windows Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA