REKLAMA

Jak zadbać o dobrą kondycję baterii w smartfonie?

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-12-01 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:58 min.
Udostępnij:

Wszyscy mamy smartfony lub inne mobilne urządzenia mobilne, dlatego dziś kilka rad, dzięki którym zadbają Państwo o kondycję baterii. Przy okazji obalimy kilka mitów.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam wszyscy mamy smartfon lub inne urządzenia mobilne dlatego dzisiaj kilka rad, dzięki którym zadbają państwo o kondycję baterii przy okazji walimy kilka mitów w dzisiejszych czasach nasze urządzenia są przede wszystkim na baterie litowo-jonowe, które w przeciwieństwie do dawnych klubowych nie mają tzw. efektu pamięci oznacza to, że nie trzeba za każdym razem ładować od zera do pełna mało tego zalecane jest nawet jest Rozwiń » chodzić do poziomu poniżej 1520% nie przekraczać poziomu 80% każda bateria ma określoną liczbę cykli ładowania to oczywiste, że ma swoją żywotność po pewnym czasie jedno naładowanie będzie starczyć na krócej natomiast podładowanie baterii np. o 50% nie zmarnuje resztę cyklu w dużym uproszczeniu można powiedzieć, że będzie liczone jako punkt cyklu proszę też zapomnieć o tzw. formowaniu nowej baterii przez wielu błędnie nazywanym formatowanie pierwsze 3 pełne cykle ładowania były zalecane w starszej generacji akumulatorach jak dbać o baterię, żeby starczyło na dłużej na pewno nie warto jej wystawiać na wysoką temperaturę dlatego też urządzenia nie powinny leżeć np. w słońcu nie jest również zalecane ładowanie w czasie, gdy np. gramy albo korzystamy z aplikacji mocno obciążających procesu w wyniku czego smartfon lub tablet nagrzewa się proszę też uważać na to czym państwo ładują swoje urządzenia tanie ładowarka bez odpowiednich certyfikatów może skrócić żywotność baterii lub nawet zniszczyć co może spowodować uszkodzenie sprzętu dobrze jest korzystać z zalecanych przez producenta akcesoriów na koniec jeszcze 1 rada po prostu zawsze przed pierwszym użyciem warto przeczytać instrukcje sprzętu, z którego będzie się korzystać Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA