REKLAMA

Outlook i Gmail ze skrótami klawiszowymi. Dzięki nim usprawnisz swoją pracę

Przewodnik Technologiczny TOK FM
Data emisji:
2022-12-02 17:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Na koniec tygodnia temat, który przyda się na pewno po weekendzie gdy wrócą Państwo do pracy. Bo prędzej czy później trzeba będzie zalogować się do poczty żeby przeczytać nowe wiadomości i zapewne coś wysłać. Opowiem Państwu o funkcji, która usprawni pracę z e-mailem. Chodzi mi o skróty klawiszowe. Wiąże się to zapewne ze zmianą przyzwyczajeń, ale moim zdaniem warto je zmienić. Moim zdaniem będzie wygodniej. Rozwiń »

Tych skrótów jest mnóstwo, natomiast wystarczy zapamiętać kilka podstawowych. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy są one aktywne. W Gmailu należy kliknąć w ikonkę ustawień w prawej górnej części ekranu i wejść w link "Zobacz wszystkie ustawienia", następnie na nowej stronie wystarczy przejść do sekcji o nazwie "Skróty klawiszowe". W Outlooku, zależnie od wersji, należy wejść we wszystkie ustawienia, następnie do zakładki "Ogólne" i "Ułatwienia dostępu".

Jakie skróty warto zapamiętać? Jak wspominałem, wystarczy nawet kilka, które usprawnią pracę z e-mailem. Aby utworzyć nową wiadomość, wystarczy w Gmailu wcisnąć przycisk z literą "C". W Outlooku będzie to litera "N". Aby odpowiedzieć na maila, należy wcisnąć "R". Przekazanie dalej to w Gmailu litera "F", a w Outlooku CTRL-F. Wysłanie wiadomości to w obu przypadkach CTRL i Enter.

Już tych kilka skrótów w moim przekonaniu poprawi Państwu jakość pracy z e-mailem.

Linki do stron z instrukcjami i wszystkimi skrótami:

Outlook

Gmail Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski zapraszam na koniec tygodnia temat, który przyda się, gdy będą państwo korzystali z maila w Rydze czy później trzeba będzie się zalogować do poczty, żeby przeczytać nowe wiadomości i coś tam pewnie jeszcze wysłać opowiem państwu funkcji, która usprawni pracę z pocztą elektroniczną chodzi o skróty klawiszowe wiąże się to zapewne ze zmianą przyzwyczajeń, ale moim zdaniem warto je zmienić będzie wygodniej i tych Rozwiń » skrótów jest mnóstwo natomiast wystarczy zapamiętać kilka podstawowych przede wszystkim trzeba sprawdzić czy są one aktywne w Gmailu należy kliknąć ikonkę ustawień w prawej górnej części ekranu i wejście w link Zobacz wszystkie ustawienia następnie na nowej stronie wystarczy przejść do sekcji o nazwie skróty klawiszowe w aut looku zależnie od wersji należy wejść we wszystkie ustawienia następnie zakładki ogólne i ułatwienie dostępu, w które skróty warto zapamiętać jak wspomniałem wystarczy nawet kilka, aby utworzyć nową wiadomości w Gmailu trzeba wcisnąć przycisk z literą c w aut luków będzie to litera penne, aby odpowiedzieć na maila wystarczy wcisnąć per przekazanie dalej to w Gmailu litera FAA Outlook kombinacja kontrolę FIA wysłanie wiadomości to w obu przypadkach Control Center już tych kilka skrótów w moim przekonaniu poprawi państwo jakość pracy e-mailem linki do stron z instrukcjami i wszystkimi skrótami znajdują się w opisie dzisiejszego podcastu w archiwum na tokfm PL Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA