Prowadzący:
Czas trwania:
04:10 min.
Udostępnij:

Jak czerpać radość z gry, pokazali wczoraj na mundialu Brazylijczycy. Pokonali Koreę 4:1 i awansowali - obok Chorwacji - do ćwierćfinału turnieju w Katarze. Nasi piłkarze wrócili do Polski po cichu - bez wywiadów na lotnisku i powitania przez kibiców, choć uzyskali w mistrzostwach najlepszy wynik od lat. Zaszkodził im nie tylko mało efektowny styl gry, ale też obietnica wysokiej premii od rządu...

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
mundial od rana to jest mówi, ale obrona, czyli codzienny felieton przygotowane przez redakcje sportowe Radia TOK FM oczywiście wiedzą poświęcony piłkarskim mistrzostwom świata w Katarze to może dziś na początek nieco inaczej jeśli państwo w domu słyszą takie pytanie ile jeszcze tych meczów jak długo jeszcze ten listopadowy grudniowy mundial potrwa to muszę powiedzieć, że już tylko 10 meczów, czyli 5464 zostały już rozegrane no rzeczywiście wkraczamy w najważniejszą Rozwiń » fazę turnieju nie ma już mniej oczywiście reprezentacji Polski co się działo na mundialu wczoraj kolejne 2 drużyny awansowały właśnie do ćwierćfinału to jest Chorwacja, czyli wicemistrzowie świata oraz Brazylia zatrzymajmy się na moment przy Brazylii bo gdy dyskutowaliśmy o tym jak grała w mundialu reprezentacja Polski to wszyscy narzekali na styl Robert Lewandowski powiedział znamienne słowa, że brakowało mu radości z gry to radość wczoraj Brazylijczyków było widać w każdej akcji przejmie w pierwszych 45 minutach oni się bawili oni tańczyli z piłką to wprawdzie nie była Copacabana tylko to był katar, ale strzela bramkę za bramką zaczął w siódmej minucie Vinícius Júnior potem m.in. pięknego Richarlison po asyście 38 letniego Thiago Silvy jeszcze ogólna 4 do zera równie efektowne Lukas pakietach też trafił wcześniej trzynastej minucie karnego Neymar, który wracał po kontuzji i Brazylijczycy do przerwy prowadzili 4 do zera tańczyli też dosłownie, bo także ze swoim trenerem lite celebrujący radość po zdobyciu bramek w drugiej połowie Koreańczycy strzelili honorową bramkę i pożegnali się tu niem podobnie jak pożegnała się druga drużyna Sas czy Japonii tutaj po meczu dużo bardziej zaciętym, który zakończył się pierwszymi w tych mistrzostwach rzutami karnymi meczu z Chorwacją 1 do 1 po 90 także po 120 minutach, a potem Japończycy, którzy grali już w dogrywce to, żeby tych karnych dotrwać wstrzymali fatalnie albo inaczej świetnie bronił Dominik Rakowicz bramkarz Dinama Zagrzeb wybronił 3 z 4 słabych trzeba odpowiedzieć strzałów Japończyków no i dokonał tego jako trzeci bramkarz w historii, jeżeli państwo pamiętają Riccarda portugalskiego bramkarza to on zrobił podczas mundialu w Niemczech, a 4 lata temu Subasić, czyli rodak Iwanowicza także wybronił 3 rzuty karne na mundialu w Rosji mamy, więc Brazylijczyków, którzy powalczą o awans do półfinału z Chorwacją w moim mieście taką zagadkę, kto dołączy do ekipy z Europy Ameryki Południowej, bo na razie to tylko takie drużyny awansowały do ćwierćfinału mistrza świata jeszcze szansę honoru Afryki bronić Maroku Maroko zagra z Hiszpanią dziś natomiast drugi mecz to już pojedynek wewnątrz europejskich Portugalia kontra świetnie się prezentująca Szwajcaria dziś Schweitzer, że uważanie za takiego chyba czarnego konia mogą się Portugalczykom przeciwstawić Portugalczykom w barwach, których gra Christiano Ronaldo, ale trener Murat, jakim mówi, że niema tutaj jakiegoś specjalnego planu na CR 7 z jesteśmy silni jako zespół jako drużyna wiemy, że Ronaldo może zrobić różnicę w każdym meczu musimy uważać by zostawiać mu zbyt dużo przestrzeni, ale nie mamy w założeniach taktycznych do tego by kryć go indywidualnie celem antyków masa i na koniec jeszcze 2 słowa naszych piłkarzach ani wrócili wczoraj do kraju część oczywiście z nich, bo Robert Lewandowski kilku innych czołowych zawodników poleciało na wakacje bezpośrednio z Kataru wrócił na wojskową część lotniska nie było wywiadów nie było powitania z kwiatami nie była eskorty myśliwców w 16, choć 18 finału to przecież nasze najlepsze osiągnięcie od 36 lat to jednak niesmak pozostaje szczególnie jeszcze gdy wyszła na jaw, że piłkarze mieli otrzymać od rządu wysokie premie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: MUNDIAL OD RANA