REKLAMA

Zdrowo się czuje a zaraża wirusem grypy - czy to możliwe?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2022-12-07 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:17 min.
Udostępnij:

Ciągle mało osób szczepi się przeciwko grypie. Za mało ! Przy czym osoby te nie chcąc się zaszczepić dają rozliczne argumenty. Rozwiń »

Na przykład ostatnio usłyszałam, że ktoś się grypą na pewno nie zarazi, ponieważ przestrzega zasady, że bywa tylko w tych miejscach gdzie nie ma chorych na grypę.

Problem jest taki: skąd wiadomo, że ktoś jest chory. Z faktu, że nie ma objawów ? To o niczym nie świadczy

Osoba chora zaraża nie od momentu, gdy pojawią się u niej pierwsze objawy, lecz o wiele wcześniej. Na oko nic nie widać - jesteśmy zdrowi, a możemy już być nosicielami wirusa. I zarażać innych... już na… 6 dni przed tym, gdy pojawią się u nas jakiekolwiek objawy.

Poza tym wcale nie trzeba mieć kontaktu z osobą zarażoną. Przenoszenie wirusa odbywa się droga kropelkową. Wystarczy, że chory będzie dotykał przedmiotu, który my dotkniemy po nim. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska ciągle mało osób szczepi się przeciwko grypie za mało przy czym osoby, które nie chcą się zaszczepić dają rozliczne argumenty np. ostatnio usłyszałam, że ktoś na pewno się grypą nie zarazi, ponieważ przestrzega zasady, że bywa tylko w tych miejscach, gdzie nie ma chorych na grypę problem jest taki skład wiadomo, że ktoś chory z faktu, że nie ma objawów to oni, o czym świadczy osoba chora zaraża nie od momentu, gdy Rozwiń » pojawią się pierwsze objawy, lecz o wiele wcześniej na kolizję widać jesteśmy zdrowi i inni też tak nas postrzegają, ale możemy już być nosicielami wirusa i zarażać innych już na 6 dni przed tym nim pojawią się jakiekolwiek objawy poza tym wcale nie trzeba mieć kontaktu z osobą zarażoną przenoszenie wirusa odbywa się drogą kropelkową wystarczy, że chory będzie dotykał przedmiotu, który my dotkniemy po nim przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 40% zniżką! Dobrego słuchania w 2023!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA