REKLAMA

Detoks poświąteczny - pijmy więcej wody

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-01-03 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:18 min.
Udostępnij:

Wczoraj powiedziałam, jak przeżyć między Świętami czyli o tym co jeść, po dniach gdy siadaliśmy do suto zastawionego stołów a przed nami następne trzy dni świętowania. Rozwiń »

Dzisiaj o piciu. Nie, nie trunków lecz wody. Najłatwiejszy sposób na detoks po świętach, o którym jednak wiele osób zapomina. Właściwe nawadnianie organizmu to podstawa zdrowego trybu życia.

Na początek zorientujmy się ile my właśnie potrzebujemy płynów. 1,5 litra wody dziennie to absolutne minimum, jednak każdy z nas może korzystając z tzw kalkulatora wody obliczyć ile on sam jej potrzebuje. Jeśli chcemy oczyścić organizm po świętach, zwiększmy tę ilość. Im więcej pijemy, tym częściej wydalamy mocz – a wraz z nim toksyny rozpuszczalne w wodzie. Detoks wodny zapobiega także zaparciom.

Jeśli ktoś nie lubi smaku wody może dodać do niej plaster cytryny lub kilka listków mięty. Można dodać też sok owocowy, byle nie przesadzić, ponieważ ma on dużo cukru.

Korzystałam https://www.maczfit.pl/blog/detoks-po-swietach-jak-go-przeprowadzic/ Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska wczoraj powiedziała jak przeżyć między świętami, czyli o tym co jeść po dniach, gdy siadaliśmy do 100 to zastawionego stołu, a przed nami następne 3 dni świętowania dzisiaj o piciu nie nie trunków, lecz wody najłatwiejszy sposób na detoks po świętach, o którym jednak wiele osób zapomina właściwe nawadnianie organizmu to podstawa zdrowego trybu życia na początek zorientujemy się ile właściwie potrzebujemy Rozwiń » płynów i utratę litr wody dziennie to absolutnym minimum jednak każdy z nas może, korzystając z tzw. kalkulatora wody obliczyć ile on sam potrzebuje jeśli chcemy oczyścić organizm po świętach zwiększmy tę ilość im więcej pijemy tym częściej wydalamy mocz, a wraz z nim toksyny rozpuszczalne w kwocie detoks zgodnie zapobiega także zaparcia ich też nie lubi smaku wody może dodać do niej plaster cytryny lub kilka listków mięty można dodać sok owocowy byle nie przesadzić, ponieważ mam dużo cukru przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA