REKLAMA

Zwykła grypa może prowadzić do śmierci chorego

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
01-12-2021 14:30 (Powtórka: 31-01-2023)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:15 min.
Udostępnij:

Dziś ciąg dalszy tematu: grypa i prziębienie a podawanie antybiotyku. Jak to jest, że przy przeziebieniu lub grypie – powodują je wirusy - lekarz zapisuje nam czasem antybiotyk, mimo, że ten przecież zabija bakterie Rozwiń »
Rzecz ma się tak:
Wirus grypy w pierwszej kolejności powoduje uszkodzenie komórek śluzowych w nabłonku oddechowym.
One oczywiście wraz ze wychodzeniem z choroby się odtwarzają . Ale i to jest istota problemu - w "dziury" po martwych komórkach wchodzą bakterie: najczęściej pneumokoki lub gronkowce. Po kilku dniach chory ma już tzw nadkażenie bakteryjne. Mogą pojawic się wtedy ropne zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli.
Bardzo poważnym powikłaniem jest pneumokokowe zapalenie płuc. Ponieważ pneumokoki są coraz bardziej oporne na antybiotyki jest ono trudne do leczenia. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska dziś ciąg dalszy tematu grypy przeziębienie, a podawanie antybiotyku jak to jest, że przy przeziębieniu grypie powodują wirusy lekarz zapisuje nam czasem antybiotyk, mimo że ten przecież zabija bakterii rzecz ma się tak wielu grypy w pierwszej kolejności powoduje uszkodzenie komórek śluzowej nabłonka oddechowego one oczywiście wraz z wychodzeniem z choroby się odtwarzają, ale i to jest istota problemu w dziury po martwych Rozwiń » komórkach chodzą bakterie najczęściej pneumokoki lub gronkowce po kilku dniach chory ma już tzw. nadkażenia bakteryjne mogą pojawić się wtedy ropne zapalenie ucha środkowego zapalenie zatok zapalenie oskrzeli bardzo poważnym powikłaniem jest pneuma COVEC zapalenie płuc, ponieważ pneumokoki są coraz bardziej oporne na antybiotyki jest ono trudne do leczenia przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA