REKLAMA

Przeziębienie chroni przed grypą. Jak ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-02-01 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:16 min.
Udostępnij:

Powiedziałam Państwu, że przeziębienie chroni przed grypą. Dziwne, prawda ? Wydawałoby się, że organizm osłabiony walką z przeziębieniem podda się łatwiej wirusowi grypy. Tymczasem tak nie jest Rozwiń »
Dlaczego?
Otóż rhinowirusy, czyli wirusy przeziębienia zajęły już wolne miejsca przy naszych komórkach i blokują dojście wirusa grypy do nich.
Wirusy przeziębienia zaanektowały mój organizm na wyłączność.

Jest jeszcze inny powód. Wydawałoby się że przeziębienie osłabi mój organizm, więc wirusowi grypy tym łatwiej go zaatakować. A tymczasem jest odwrotnie. Nasze siły obronne są w stanie mobilizacji. One już walczą z wirusem przeziębienia. I wirus grypy trafia na zmobilizowanych żołnierzy czyli komórki zwalczające infekcje. Jest mu trudniej. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska powiedziałam państwu, że przeziębienie chroni przed grypa dziwne prawda wydawałoby się, że organizm osłabiony walką z przeziębieniem poddasze ułatwia wirusowi grypy czasem tak jest, dlaczego Otóż wino Virus, czyli wirusy przeziębienia zajęły już wolne miejsca w naszych komórkach i blokują dojście wirusa grypy to nie jest można powiedzieć, że wirusy przeziębienia zaanektował mój organizm na wyłączność jest jeszcze Rozwiń » inny po wydawałoby się, że przeziębienie osłabi mój organizm, więc wirusowi grypy łatwo go zaatakować, a tymczasem za wrotki i nasze siły obronne są w stanie mobilizacji one już walczą z wirusem przeziębienia i wirus grypy trafia na zmobilizowany żołnierzy, czyli komórki zwalczające infekcję jest mu po prostu trudni przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternasty 35 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA