REKLAMA

Probiotyki w łagodzeniu objawów w zespole jelita wrażliwego IBS

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-02-13 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

Czy wiedzą Państwo co to jest IBS, Rozwiń »

IBS - to skrót od nazwy angielskiej choroby - Zespół Jelita Nadwrażliwego lub Wrażliwego. Jest chorobą ludzi młodych - pierwsze objawy pojawiają się między 20 a 40 rokiem życia. Podobno jest to jedna z najczęściej stawianych diagnoz na świecie.

Choroba objawia się się głównie bólami brzucha oraz zaburzeniami rytmu wypróżnień. Przy czym szczegółowe badania nie wykazują żadnych zmian organicznych ani biochemicznych. Nie jest jednak łatwo leczyć IBS, ponieważ może być wiele przyczyn tego schorzenia. Za jedną z nich uważa się nieprawidłowy skład jelitowej flory bakteryjnej. Wtedy z pomocą przychodzi odpowiednia dieta i probiotyki.

Są badania, które potwierdzają ich skuteczność w IBS. Konkretnie chodzi tu min o szczepy Lactobacillus plantarum i Lactobacillus acidophilus

Także, aby poprawić stan flory bakteryjnej jelit, stosuje się bakterie probiotyczne z rodzaju Bifidobacterium - np.: szczep Bifdobacterium longum lub Bifidobacterium infantis. W aptekach można znaleźć wiele preparatów zawierających szczepy bakterii mogące pomóc w przypadku IBS. Najczęściej są one dostępne w kombinacjach. Pamiętajmy jednak, by nie leczyć się na własną rękę, samemu sobie nie stawiać diagnozy i w przypadku problemów jelitowych skonsultować się z lekarzem. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska czy wiedzą państwo to jest IBS IS to skrót nazwy angielskiej choroby o nazwie zespół jelita nadwrażliwego lub wrażliwego i jest chorobą ludzi młodych pierwsze objawy pojawiają się między dwudziestym, a czterdziestym rokiem życia podobno jest to jedna z najczęściej stawianych diagnoz na świecie choroba objawia się głównie bólami brzucha oraz zaburzeniami rytmu wypróżnień życie szczegółowe badania wykazują żadnych Rozwiń » zmian organicznych ani biochemicznych w nie jest łatwo leczyć bez, ponieważ może być wiele przyczyn tego schorzenia za jedną z nich uważa nieprawidłowy skład i litowe flory bakteryjnej wtedy z pomocą przychodzi odpowiednia dieta i probiotyki są badania, które potwierdzają ich skuteczność bez konkretnie chodzi m.in. szczepy Lactobacillus plantarum i Lactobacillus, a co do wirus, a także, aby poprawić stan flory bakteryjnej jelit stosuje się bakterie probiotyczne w rodzaju widok bakteriom np. szczep vide bakterii ROM gum lub widok bakterią inFakt PiS w aptekach można znaleźć wiele preparatów zawierających szczepy bakterii mogące pomóc w przypadku bez najczęściej są one dostępne w kombinacjach pamiętajmy jednak by nie leczyć na własną rękę samemu sobie nie stawiać diagnozy i skonsultować się z lekarzem przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA