REKLAMA

Probiotyki a schorzenia wątroby

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-02-14 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:19 min.
Udostępnij:

Wczoraj powiedziałam, że jest związek między zaburzeniami flory jelitowej a zespołem jelita drażliwego. Podobnie jest w przypadku wątroby. Okazuje się, że chorobom wątroby takim jak stany zapalne, stłuszczenie, marskość towarzyszy dysbioza. Można to łatwo wytłumaczyć. Wątroba jest zaopatrywana w krew przez żyłę wrotną. Krew zawiera produkty trawienne i składniki mikrobiologiczne pochodzące z flory bakteryjnej jelit. Jeżeli jej skład jest nieprawidłowy to toksyny uszkadzają miąższ wątroby. Rozwiń »

Probiotyki zwłaszcza te wieloszczepowe mogą działać prewencyjnie w zapobieganiu powstawania niektórych chorób czy powikłań z nimi związanymi. W stłuszczeniu wątroby probiotyki mogą hamować reakcje zapalne oraz ograniczać stłuszczenie czy nawet hamować progresję choroby - od stłuszczenia i zapalenia, do włóknienia i marskości. U pacjentów z marskością wątroby stosowanie probiotyków może zapobiegać wystąpieniu niektórych powikłań, np. encefalopatii wątrobowej czy infekcji.

Korzystałam z :

https://www.termedia.pl/gastroenterologia/Bakterie-probiotyczne-sa-naszymi-przyjaciolmi,15694.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska wczoraj powiedziałam, że jest związek między zaburzeniami flory jelitowej, a zespołem jelita drażliwego podobnie jest w przypadku wątroby okazuje się, że chorobą wątroby takim jak stany zapalne stłuszczenie marskość towarzyszy zbiór za muszą łatwo wytłumaczyć wątroba jest zaopatrywana w krew przeżyły zwrotną krew zawiera produkty trawiennych i składniki mikrobiologiczne pochodzące z flory bakteryjnej jelit, jeżeli Rozwiń » skład jest nieprawidłowy toksyny uszkadzają miąższ wątrobę i probiotyki, zwłaszcza te wielość typowe mogą działać prewencyjnie w zapobieganiu powstawania niektórych chorób czy powikłań z nimi związanych w suszeniu wątroby probiotyki mogą hamować reakcje zapalne oraz ograniczać stłuszczenie czy nawet hamować progresję choroby o stłuszczeniu zapalenia do włóknienia marskości u pacjentów z marskością wątroby stosowanie probiotyków może zapobiegać wystąpieniu niektórych powikłań np. encefalopatii wątrobowej czy infekcji przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA