REKLAMA

Do okulisty? Nie chodzę!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-03-20 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:32 min.
Udostępnij:

Dzień Dobry Rozwiń »

Nie badamy wzroku. Z ręką na sercu, kiedy ostatnio, słuchaczu, byłeś u okulisty? Rok, dwa lata temu, 3 lata? A może 15? Lub jeszcze lepiej - 30?

Tymczasem Polacy i to potwierdzają badania mają coraz większe problemy ze wzrokiem, Równocześnie sondaż z 2020 roku pokazał, że 15 proc. Polaków nigdy nie było ani u okulisty, ani u optometrysty, a blisko 30 proc. takie badania ostatni raz wykonało ponad trzy lata temu.

Wpływ na pogorszenie się wzroku Polaków miała z pewnością pandemia, gdy więcej czasu spędzaliśmy przed ekranem komputera, a dzieci miały lekcje online. Siedzimy za długo przed ekranem, nie robimy przerw, siedzimy zbyt blisko ekranu. Prawidłowa odległość to 30-40 cm.

Do okulisty nie chodzimy, bo większość rozwijających się chorób oczu lub wad wzroku nie boli. Tymczasem podstawą w leczeniu chorób jest wczesne ich rozpoznanie, natomiast w wypadku wad wzroku u dzieci wczesne ich korygowanie. Tymczasem pojęcia profilaktyka w wypadku wzroku właściwie nie istniej. Idziemy do okulisty gdy już jest tak źle, że przeszkadza nam to w normalnym funkcjonowaniu.

https://portal.abczdrowie.pl/kluczowe-badanie-15-proc-polakow-nigdy-go-nie-robilo Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie widzą Ewa Podolska nie badamy wzroku ręką na sercu, kiedy ostatnio słuchaczy byłeś u okulisty rok 2 lata temu 3, a może 15 lub jeszcze lepiej 30 tymczasem Polacy i to potwierdzają badania mają coraz większe problemy ze wzrokiem równocześnie sondaż 2020 roku pokazał, że 15% Polaków nigdy nie było ani u okulisty ani u optometrysty, a blisko 30% takie badania ostatni raz wykonał ponad 3 lata temu wpływ na pogorszenie wzroku Polaków miało z pewnością Rozwiń » pandemia, gdy więcej czasu spędzaliśmy przed ekranem komputera, a dzieci miały lekcje online siedzimy za długo przed Kane nie robimy przed siedzimy zbyt blisko klanu prawidłowa odległość 3040cm do okulisty nie chodzimy, bo większość rozwijających się chorób oczu wad wzroku nie Poli tymczasem podstawą leczenia chorób jest wczesne rozpoznanie natomiast w wypadku wad wzroku dzieci wczesne ich korygowania tymczasem pojęcie profilaktyka wypadków z roku właściwie istnieje idziemy do okulisty, gdy już jest tak źle, że przeszkadza nam to w normalnym funkcjonowaniu przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA