REKLAMA

Nieszczelne jelita, a stany zapalne

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-03-28 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:11 min.
Udostępnij:

Dzisiaj Ciąg dalszy o tzw „nieszczelnych jelitach” Rozwiń »

Na pewno Państwo nie przypuszczają, że jelita to największy organ naszego ciała. Gdyby rozłożyć na płasko całą błonę śluzową jelita dałoby to prawie 380 metrów kwadratowych czyli dwa korty tenisowe.

Prawidłowo działająca błona śluzowa wraz mikrobiomem tworzy szczelną barierę, która kontroluje to, co dostaje się do krwioobiegu.

Uszkodzona błona śluzowa jelita może mieć pęknięcia, owrzodzenia, przez co toksyny i bakterie mogą przenikać do znajdujących się pod nią tkanek, a potem do krwi.

Przerwanie błony śluzowej jelita może wywołać stan zapalny, a czynników które powodują zapalenie jelita jest

wiele: leki, zła dieta, dysbioza, nowotwory, choroby zapalne jelit np. Crohna, WZJG. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy tzw. nieszczelnych jelita i na pewno państwo nie przypuszczają, że jelita to największy organ naszego ciała, gdyby rozłożyć na płaską całą błonę śluzową jelita to dałoby to prawie 380m², czyli 2 korty tenisowe w prawidłowo działająca błona śluzowa wraz z mikro biorącym tworzy szczelną barierę, która kontroluje to co dostaje się do krwiobiegu uszkodzona błona śluzowa jelita może mieć Rozwiń » pęknięcia urządzenia przez co toksyn i bakterie mogą przenikać do znajdujących się podjąć tkanek, a potem do krwi przerwanie błony śluzowej jelita może wywołać stan zapalny czynników, które powodują zapalenie jelita jest wiele i leki zła dieta dybią za nowotwory choroby zapalne jelit np. choroba Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA