REKLAMA

Czy zieloną herbatę można zaparzać kilka razy?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-05-04 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:34 min.
Udostępnij:

Te odcinki są dla tych, którzy tak jak ja chcą polubić picie zielonej herbaty. W poprzednim odcinku instruowałam Państwa jak ją zaparzać. Generalna zasada jest taka. Zielona herbata nie lubi wrzątku i zbyt długiego czasu parzenia - pod wpływem tych dwóch czynników staje się gorzka i cierpka. Rozwiń »

Ale tu ciekawa sprawa. Gdy parzymy ją krócej 2-3 minuty pobudza, jeśli dłużej uspokaja. Dlaczego tak jest ? Teina zawarta w zielonej herbacie działa energetyzująco, ale po upływie tych 3 minut zostaje zneutralizowana przez garbniki, a z suszu wydziela się teanina, która ma właściwości relaksujące. Ale uwaga, uwaga, jeśli będziemy przedłużać czas parzenia to po 6-7 minutach staje się ona bardzo gorzka i cierpka .

Pytanie; czy to prawda, że zieloną herbatę można parzyć wielokrotnie?

Tak, nawet trzykrotnie. Za każdym razem smakuje ona nieco inaczej. Niektórzy smakosze wręcz uważają, że napar po pierwszym parzeniu powinno się wylać, gdyż obmywa ono liście z zanieczyszczeń. Ponownie parzona herbata jest równie bogata, a nawet bogatsza w składniki mineralne niż ta z pierwszego naparu.

Chodzi tu zwłaszcza o rzadko występujący w pożywieniu mangan i fluor.

Korzystałam z: https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-alternatywna/zielona-herbata-wlasciwosci-lecznicze-i-przyrzadzanie-aa-et7U-jxQi-FX4F.html Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska odcinki są dla tych, którzy tak chcą polubić picie Zielonej herbaty w poprzednim instruował państwa jak ją zapalać generalna zasada jest taka Zielona herbata nie lubi wrzątku i zbyt długiego czasu parzenia pod wpływem tych 2 czynników staje się gorzka Cierpka, ale tu ciekawa sprawa, gdy parzymy ją krócej 23 minuty pobudza jeśli dłużej uspokaja, dlaczego tak jest tej na zawarte w Zielonej herbacie działa energetyzujące, Rozwiń » ale po upływie właśnie tych 3 minut zostanie zneutralizowana przez skarbnika, a Susz wydziela się tym ani na, która ma właściwości relaksujące, ale uwaga uwaga, jeżeli będziemy przedłużać czas parzenia to po 67 minutach herbata staje się bardzo gorzka Cierpka pytanie czy to prawda zieloną herbatę można parzyć wielokrotnie tak nawet trzykrotnie za każdym razem smakuje ona nieco inaczej niektórzy smakosze wręcz uważają, że napar po pierwszym oparzeniu powinno się wylać, gdyż obmywa ono dziś zanieczyszczeń ponownie parzona herbata jest równie bogata, a nawet Bogacz składniki mineralne niż z pierwszego naparu chodzi, zwłaszcza o rzadko występujący w pozwoleniu mangan i pluła przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA