REKLAMA

Dlaczego dwa miliony - połowa chorych na astmę się nie leczy?!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-05-11 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

Czy to prawda, że źle leczona lub nie leczona alergia jest prostą drogą do astmy. Rozwiń »

Prawda. Lekarze nazywają to zjawisko marszem alergicznym. Ktoś kto ma objawy alergii w młodym wieku, ma zwiększone ryzyko rozwoju astmy w w okresie późniejszym. Alergia to stan zapalny. Ma to to do siebie, że nie leczony rozwija się. Pojawia się astma

A dlaczego alergia i astma są nieleczona ? Tu jest pewna zagadka. Leki są i to coraz bardziej przyjazne, także sposoby ich przyjmowania są coraz łatwiejsze. Coraz mniej skutków niepożądanych powodują. A tymczasem:

Z przeprowadzonych w naszym kraju badań obserwacyjnych wynika, że powinniśmy mieć około 4 mln pacjentów z astmą. Z kolei, analizy danych NFZ, które oceniają kody i realizację recept pokazują, że przez system opieki zdrowotnej przeszło mniej więcej 2 miliony pacjentów, a zaledwie połowa z nich decyduje się na dalsze leczenie.

Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć.-powiedział prof. Marek Kulus na konferencji prasowej zwołanej z okazji Międzynarodowego Dnia Astmy.

Być może coś jest nie tak na linii lekarz - pacjent. I to należy poprawić.

Korzystałam z autoryzowanego wywiadu z Prof. Markiem Kulusem przygotowanego przez

Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia w związku ze Światowym Dniem Astmy Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska czy to prawda, że źle leczona lub nieleczona alergia jest prostą drogą astmy prawda lekarzu, nazywając zjawisko marszem energicznym ktoś, kto ma objawy alergii młodym wieku ma zwiększone ryzyko rozwoju astmy w okresie późniejszym alergia to stan zapalny ma to do siebie, że nieleczone rozwija się pojawia się astma, dlaczego alergia astma są nieleczone to jest pewna zagadka leki są i to coraz bardziej przyjazny także sposoby Rozwiń » przyjmowania są coraz łatwiejszy w coraz mniej skutków niepożądanych powodują, a tymczasem z przeprowadzonych w naszym kraju badań obserwacyjnych wynika, że powinniśmy mieć około 4 000 000 pacjentów pasmo z kolei analizy danych NFZ-u, które oceniają kody realizację recept pokazują, że przez system opieki zdrowotnej przez mniej więcej 2 000 000 pacjentów, a zaledwie połowa z nich decyduje się na dalsze leczenie i potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć powiedział prof. Marek plus na konferencji prasowej zwołanej z okazji Międzynarodowego dnia sny też może coś jest nie tak na dzień lekarz pacjent i to należy poprawić przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 35 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA