REKLAMA

Koncert Michaela Jacksona w Polsce i plany budowy parku rozrywki

Lub czasopisma
Data emisji:
2023-05-16 12:00
Audycja:
Czas trwania:
01h 06:30 min.
Udostępnij:

"Już sześć razy objechałem świat, ale najbardziej wzruszyła mnie właśnie Polska" - powiedział Michael Jackson podczas swojej wizyty w kraju nad Wisłą, co w 1998 roku opisywała "Viva!". Rozwiń »
Bartek Przybyszewski i Mateusz Witkowski w kolejnym odcinku podcastu "Lub czasopisma" zaglądają nie tylko do tego magazynu. Z różnych dziennikarskich relacji odbudowują ówczesną rzeczywistość, nierzadko komiczną i zaskakującą. Niemal krok po kroku analizują przebieg wizyty Jacksona w Polsce w 1996 roku, podczas której król popu dał wyjątkowy, jak na owe czasy, koncert na bemowskim lotnisku. Zastanawiają się, co z tym parkiem rozrywki w Warszawie? Dlaczego "Jacksonland" nie powstał ani w stolicy, ani w Lublinie, Gorzowie czy Łodzi? Przypominają postać prof. Marka Kwiatkowskiego, który "miał Jacksona na telefon". Nie pomijają też kontrowersyjnych wątków z życia artysty. Tego przeglądu prasy, przenoszącego w czasie o prawie trzy dekady, musisz posłuchać! Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Czasopisma.
Lub czasopisma.
Lub czasopisma.
Lub czasopisma lub czasopisma.
Lub czasopisma.
Lub czasopisma?
Dzień dobry, dzień dobry tutaj podkast lub czasopisma przy mikrofonieteusz Witkowski i Bartek Przybyszewski, którzy czasami również prowadzą podcas podcastekx, ale my teraz akurat prowadzimy podkast lub czasopisma, w którym zajmujemy się narracjami prasowymi z lat dziewięćdziesiątych i zerowych. Proszę państwa. To jest absolutna. Prawda tak jest tak będzie też w innych odcinkach uprzedzamy, jeżeli to wam nie odpowiada, to nie jest dla was nie mamy nadzieję, że z nami zostaniecie w tym odcinku porozmawiamy sobie o wizytach apostolskich Machela Jacksona było ich kilka. Oczywiście opowiemy o jedynym chciałem powiedzieć, że do tej pory polskim koncercie Michela Jacksona być może ostatnim w Polsce rzeczywiście od tego sobie zaczniemy, ale porozmawiamy też o sprawach poza muzycznych, bo tych w związku z Jacksonem było mnóstwo. To jest oczywiście doskonale znany, Fakt, ale Michael Jackson, a sprawa Polska to jest coś, co absolutnie wykracza poza kwestie sceniczne artystyczne, zaczniemy sobie oczywiście od koncertu z 20 września dziewięćdziesiątego szóstego roku. To był koncert w ramach trasy historii Tour i hiis jest zapisane kapsloiem, więc osoby, które np. zajmują się naukowo herstorią, prawdopodobnie nie były fanami i fankami tego rozwiązania, bo generalnie ich historii w sensie historia to jest historia tak ogólnie z tego się wzięła historia. Tyle jeśli chodzi o akademicki wstęp związany z Michelem jaksonem, no właśnie 20 września dziewięćdziesiątego szóstego roku Bemowo historyczna sprawa, a jak historyczna sprawa. No to ZChN, bo do sprawy zdecydowanie odniósł się przedstawiciel zhn u rzeszowskiego, pan Waldemar Sikora.
Może wyjaśnijmy słuchaczom i słuchaczkom, że zhn to jest partia, która, której skrót rozwija się jako zjednoczenie chrześcijańska narodowe, a przy okazji to jest partia, do której należałeś przypierze 30 lat swojego życia.
Tak widzę Bartek, że bardzo liczysz na to, że gztki będą nas słuchać, może tak nie być, ale to tyle w każdym razie wyborczej z 21 września dziewięćdziesiątego szóstego roku ma jej imieniny, tak przy okazji, bo się dowiedziałem niedawno, czytamy zachowanie Machela Jacksona na występach wskazuje, że jest osobą, która oprócz walorów głosowych nie reprezentuje żadnych pozytywnych wartości. Stwierdził zarząd zhn w Rzeszowie, czyli to była taka rezolucja, tak więc to było uchwała zarządu panowie no jest zgoda w tym temacie, do tak tak, a żadnych pozytywnych wartości.
To też bez sensu, bo oprócz tam piszą tam walorów głosowych, no jeszcze ład nie tańczył np. doskonaleńczył ten teledyski.
Tak, ale wydaje mi się, że ten taniec był tutaj problemem, bo tak się zastanawiam co takiego złego robił na scenie Michael Jackson, co by demoralizowało młodzież. No bo wiadomo, ten słynny ruch złapaniem się zakrocze, znany też z teledysków jasne ok, ale tutaj czytamy, że poza walorami głosowymi nie reprezentuje żadnych pozytywnych wartości, jakby to był jakiś wiesz, dzigi alinane albo nie wiem, chociaż fillanzeelmo z panteryny jednak Mikel Jakson, który ładnie śpiewa ładnie, tańczy jest w ogóle doskonałym rzemieślnikiem. To znaczy mówię z perspektywy dziewięćdziesiątego szóstego roku etapu czy byłemtańczy. Tak, że jest to doskonałe pod względem warsztatowym, więc wydaje mi się nie przypominam sobie, że przeklinał na scenie, żeby plu nie wiem dręczył zwierzęta absolutnie raz.
I dręczyła balkonie noworodka.
Tak, ale to człowiek to takie zwierzę zaawansowane nie był to piesek myślę, że większość osób wypowiedział, no ale przynajmniej nie pies, więc mniejsza o niemowlę. No, więc tak to się właśnie Waldemar Sikora wypowiedział mówi jeszcze o tym, że postępowanie Jacksona właśnie demoralizuje młodzież i nie służy dobru Polski i jest to być może prawda, że kariera Machela Jacksona nie była sfksowana na dobro Polski. Mojego pierwotny cel. Ja pamiętam właśnie, pamiętam płytę Jacksona ofdeol, no tam nie ma za bardzo jakiś wątków takich niepodległościowych antykomunistycznych związanych z Solidarnością nie ma nie ma ani słowa na ten temat, być może, dlatego że było to technicznie niemożliwe ze względu na daty, ale rzeczywiście Michael Jackson do tamtego momentu przynajmniej do tamtego momentu. No jednak unikał kwestii polskiej polskości w swojej muzyce, więc tak.
Tak, znaczy niektórzy twierdzą, że bil jain to był kawałek, który opowiadał trochę o konflikcie między Dmowskim Piłsudskim w jakimś tam stopniu ich wspólnej relacji, ale to Sojusz kluczowowe internet. Ja.
Słyszałem, że to było o mieczysławowie Rakowskim i o Hannie Banaszek, więc tak to jest właśnie internet, nie prawda nie trafimy na dobrą interpretację, więc tak od razu pytanie no bo to się nasuwa pewnie my wiemy o pewnych kontrowersjach związanych z mikelem jaksonem. Czy wiedzieli o nich ludzie z dziewięćdziesiątego szóstego roku, owszem, to znaczy pierwsze zarzuty dotyczące wykorzystywania nieletnich pojawiły się w dziewięćdziesiątym trzecim roku zhn, krytykując Jacksona jednak ogranicza się tylko i wyłącznie do występów scenicznych żadnych pozytywnych wartości, ale ładnie śpiewa. Tak w skrócie można tutaj podsumować wypowiedź Waldemara Sikory z rzeszowskiego zhn?
U tak on, co jeszcze dodaje na końcu swojej wypowiedzi, że jest to postać niezasługująca na roz rozmów z krajukatolicki, tak jakimkolwiekkalickim, niezależnie od tego, że to jest Polska czy jakikolwiek Włochy tak protestancki jak cię mogę? Jeszcze.
Myślę, że tak my mamy tutaj swoich fajnych, niech on sobie tam na Zachodzie występuje. Czy zasługuje na rozgłos w krajach, gdzie nie wiem, buddyzm albo konfucjanizm są najpopularniejsze. No z tej wypowiedzi wynika między wierszami, że tak tak tak, ale nie u nas.
Tak. No no i to to było też mniejszowe było trzeba powiedzieć, a pamiętam do dzisiaj, że nie był to miejsce typu meńst, jeśli chodzi o postrzeganie znaczy, no być może nie zadama takiego pytania głośno np. czy uważa pan pani, że mcheldek są to osoba, która dobrze przekazuje dalej? Prawda wątki w polskie niepodległościowe prawda marteologiczne i katolickie. No ale nie takie pytanie zadonu zhn panowie zkn byli pierwsi i panie z rzeszowskiego ZChN, natomiast faktycznie ten wątek nie był kontynuowane zbyt zbyt często później, natomiast co było kontynuowane kontynuowane, były prawda szeroko pojęta generalna podjarka tym, co tam się miało zaraz wydarzyć, czyli o Jezus. Maria przyjeżdża facet ze Stanów i to niebyle, jaki facet, to tylko rzeczywiście osoba, której no to nikt chyba niedorównywał, wtedy jeśli chodzi o muzyka popularną, nie no nie było drugiej postaci, która byłaby tak popularna i tak naprawdę, jakbyśmy dzisiaj mieli. Zastanowić się nad tym, czy jest taka postać w dzisiejszej muze popularnej, która jest ma taki powiedzmy status, jaki miał wtedy Michael Jackson, to chyba byśmy takiej postaci nie znaleźli. Nie.
Zgadza się, mówiło się o nim per król popój i można śmiszkować, że to taka właśnie klisza dziennikarska nie, że dobra to nie napisze po raz pięćdziesiąty ósmy Jackson w tekście albo wukalista amerykański piosenkarz nie, ale istotnie to nie był oczywiście pick karierowy Jacksona. To dziewięćdziesiąty szósty no bo wiadomo, że to przypada na premiera thrillera i 2 nam właściwie same single, jeżeli chodzi o traklistę, ale to wciąż był duży gracz. No choćby to, że ta trasa miała naprawdę ogromny rozmach, bo pamiętajmy, że historiizór to była taka właśnie trasa promująca ten album taki podwójny gra. To jest hiz i nowy materiał, ale no to był rozmach, to będziemy jeszcze mówić o parkach rozrywki, ale to troszkę był park rozrywki, no wybudowany wokół sceny przelot przez epoki po prostu my multimedialne widowisko może z dzisiejszej perspektywy już takie my, ale w tamtym czasie na pewno bardzo bardzo duże efektowna rzecz jest.
Na YouTubie takie nagranie, które pokazuje ten teatr. To intro takie wielkie, bo tam, zanim ten KON też zaczął to tam było taki intro wcześniej, które było robione w komputerze. Proszę pana.
Być eksspir jestans.
Tylko, że ten eksirent był trochę popsuty. Czy znaczy polcy telewizowie mieli go trochę popsuł tego, bo tam jest lektor w tle chyba nie wiem Sławomir orzech tak czy ktoś i tam my.
Polacy zawsze dostajemy jakiś ochłap.
No komentuje, co tam się dzieje na ekran, a nie nieważne, przejdźmy gazety wyborczej z 21 września roku dziewięćdziesiątego szóstego był tutaj znalazł się tam wtedy tekst, który był bardzo entuzjastyczny, powiedzmy i on czytamy w nim, że ponad 100 000 osób przyjechało wczoraj na warszawskie lotnisko Bemowo, żeby obejrzeć jedyny w Polsce koncert metraeksona. Jak zauważyłeś, praski koncert był tylko licznieniejszy, jeśli chodzi on o liczbę osób, jeśli chodzi o tę trasę tak konkretną ten praski koncert otwierał trasę, a poza tym warszawski koncert rzeczywiście był był wielkim hitem. Cytuję za tekstem z gazety wyborczej, przed trzynastą pojechali, więc za Bemowo, ale, żeby dostać na lotnisko, musieli spędzić 1,5 godziny w przepełnionym autobusie, wejście do sektorów odbywało się bardzo sprawnie scena, przypominała szare bunkier ozdobiony z prawej i ogromnym portretem jacsona. Droga od pierwszych bramek do sektorów umieszczonych najbliżej sceny zajmowała około 15 minut strumienie tysięcy ludzi, którzy zaczęli zapełniać lotnisko od godziny szesnastej sprawnie kierowane przez ochroniarzy, zapełniało kolejne sektory w okolicznych wieżowcach od strony eeroklubu ludzie porobili stanowisko obserwacyjne, oglądali lotnisko przez luę i internetki. No cuda nie widzę. Proszę pana nadzieję działy się wielkie rzeczy. No nie dziwi mnie absolutnie takie takie ani inne podejście do tego wydarzenia, no bo faktycznie takiego koncertu nie było nigdy wcześniej też jak rozmawiałem jakiś czas temu z bratem, który jest dziś nie dostarczy. Ode mnie nie więcej 10 lat, to powiedział, że no taka sytuacja, że w ogóle przyjeżdża granica gwiazda, wtedy to było coś niebywałego. Tak to było coś, co się nie zdarzało, raczej, a tu jeszcze nie tylko gwiazda, ale gwiazda przez duże giem można powiedzieć wręcz.
O powiem ci, że i źle to ujęłeś. No tak rzeczywiście no mamy tutaj do czynienia z ogromną skalą, no, nawet jeżeli sobie pomyślimy o tych jakiś prelowskich, sytuacjach, no to były jakieś takie incydenty. No o tych sensrów tak o tych stonsach w Kongresowej, no to się tam mówi od 150 lat. No byli też Animalsi, ale to w sumie tyle, jeżeli chodzi o czołówkę, taką absolutną czołówkę, no zdarzali się inni wykonawcy, zagraniczni z rzadka i to nie była pierwsza liga. No tutaj mamy do czynienia z ekstraklasą, ale no nie polską ekstraklasączypca prezentuje jakąś jakość. Mówię tutaj właśnie ohoł Jacksona, no istotnie niezłe zamieszanie jak się kończy ten tekst, bo tutaj zadajmy sobie pytanie, czy osoby, które oddały się lekturze tego tekstu, dowiedziały się czegoś tutaj o klucz, czyli o koncepcie Michela Jacksona. Otóż tekst kończy się tak, gdy zamykaliśmy, to wydanie gazety na scenie kończyła grać Polska formacja Nieżywych schabów wszyscy czekali na Mikela i teraz od razu mówię. To nie są śmieszki z autora, czy z autorki ten tekst nie był chyba podpisany imieniem i nazwiskiem, wiemy, jak to jest no dziennik ma swoją specyfikę. Wiadomo, że prasa drukowana to jest ciśnienie, to jest termin to jest tempo, ale no bardzo mi się podoba taka sytuacja, że ktoś się za to bierze i tak sobie no no no no i o lek klepta to trochę tak jakby po prostu tu była strategia, że tam ci dziennikarze mówią, a ty ty zostajesz do końca nie jużsto ja poklepaczu, bo ja poklepaczu wracam, a muszę pisać tak tak takaczu relacji z koncertu, że to. No tak ja po schabach nie, więc ja na haale jest właśnie ciekawość ciekawe, czy była osoba, która zabuliła kupę kasy i cisnęła się w korkach w tym tłumie po prostu mdlejącym, bo tak właśnie było, żeby zobaczyć olkę Klepacza, ale na dużej scenie, bo do tamtej pory nie było takiej sytuacji, no grywał w różnych miejscach, może ktoś miał faety. Na zasadzie chcę zobaczyć ten chłopak na to zasługuje. Ja chcę zobaczyć olkę Klepacza na ogromnej scenie na lotnisku na Bemowie, to dziwny feetysz, ale wszystko jest możliwe.
Może tą osobą bumek, ale.
Np. tak tak są, które pisała ten tekst i po prostu zagrała na nelsie w polskiił i czytelniczczka. No jest to ciekawe. No.
Tak umie po prostu fantazję jest bogaty, człowiek jego stać na to, żeby przyjechać np. na Czerską do tak jak powiedzieć zostaną.
Plus tak tak tak, pamiętamy w ogóle, że był mało charakterystyczny, więc bardzo łatwo było mu się na pewno ukryć w Warszawie. Założył.
Nos i okulary tak jest wąsem, tak tak, no więcej dowiedzieliśmy się o tym koncercie, ale też o tym o całej autorsch powiedzmy koncertu z gazety stołecznej z dnia 21 września dziewięćdziesiątego szóstego roku. Tego samego to jest tekst autorstwa Roberta rybbarczyka i Pawła Zarzyckiego no i tak no piszą panowie tak kapsuła pojazdu kosmicznego zjechała z góry ludzi ogarnęła histeria kilkadziesiąt tysięcy Garde krzyknęło Michel kosmita wyszedł z kapsuły i znowu tłum krzyknął. Michel.
Odk jak.
Wyobraź sobie, no bo dzisiaj nie wiem, no bion tam wgrywa w Warszawie, no w ogóle też nie wiem na festiwalach w Gdyni tam grałyrywają takie zagraniczne gwiazdy. No i te jak się czyta te relacje z tych koncertów, to one są z reguły takie, że no są takie nie tak suche nie, że no przyjechał fajnie, albo nie fajnie. Tutaj to było spoko pitotechnika robiła wrażenie itd. a co jest opowiadanie po prostu jakbyś, jakby nie wiem, no, jakby opowiadał fabułę filmów, znaczy, no to było przeciwfabularyzowane ten cały występ był tak, ale, ale jest to dość niesamowite, że i jak bardzo polskie środowisko dziennikarskie przysiąkło tą całą atmosferą, na jak podatny grunt. To to wszystko spadło i ciekaw jestem, jak wyglądało analogiczne relacje z pracy amerykańskiej, np. zakładam, że Amerykanie już przywikkli do tego rodzajufnie. I ciekaw jestem, czy oni też tak relajonowali, że kapsuła pojazd kosmiczny wielka twarz majkala wiecznie?
No tak, tak tego pewnie kwestia specyfiki danego tytułu, tylko pytanie, z czego to wynikało, jeżeli relacjonowali w jakiś taki ekstratyczny. Sposób to pewnie po to, żeby podkręcić tekst, a nie, dlatego że im się udzieliła jakaś taka po prostu atmosfera podniosłości jak w tamtym przypadku rzeczywiście to bardzo często wynika nie tylko z tego, że chcesz napisać ciekawy tekst, ale też z tego, że no jest głód jest sanie absolutnie rozmawialiśmy przy innej okazji o innych tego typu wizy, tak, bo Jackson to jest Jackson. Nie to jest jakby nieporównywalna sprawa, ale przecież w przypadkurika igresjasa, który spotyka się z Jolantą Kwaśniewską, jakby co to jest nie mieszkam, jak może część z was wie, w Krakowie. No i ten energikę mam wrażenie, że to gra po prostu tak jak gość, który gra w pabie kurantty piosenkę poetyką jest tam taki pan no nie będę im czekaował, bo może sobie tego nie życzy, ale jest taki pan, który gra, co tydzień to mam wrażenie, że tak jest zwierz gwiazdami w taurro na arenie, że po prostu wychodzi sobie 15 minut tramwajem i elo także czasy się zmieniły pod tym względem bardzo no.
Ale lećmy dalej z tekstem autorstwa Rybarczyka i Zarzeckiego już od dziesiątej w stronę lotniska na Bemowie, gdzie za 11 godzin miał wystąpić Jackson, ciągnęły grupki fanów wzdłuż ulicy powstańców śląskich wędrowały nastolatki z dużymi plecachami. Pytając, gdzie to jest między blokami osiedla Bemowo nie było żadnych znaków informujących o miejscu koncertu, za to na klatkach schodowych wissiały ostrzeżenia. Proszę dokładnie zabykać drzwi w dniu koncertu od godziny dwudziestej zamknięte będą klatki sypowe. To są jakieś względy bezpieczeństwa. Zakładam.
Zastanawiałem się na tym zatrzymałem się w trakcie lektury tego fragmentu. Wydaje mi się, że też bali się jakieś niechcianych gości, nie tylko jakiś takich wież wież szemranych gości tylko po prostu fanów, którzy nie dostali się na ten koncern nie było ich stać nie było już biletów jasne i po prostu się zabunkrują na klatce. Pewnie te bloki, o których tutaj jest mowa są wyższe, więc stamtąd może coś byłoby, widać nie, więc nie chcieli tego typu zamieszania na klatkach schodowych. Jak wiemy, Polacy bardzo poważnie podchodząc do takich wspólnot, jak klatka schodowa i wyrozmaite rzeczy są tam uzgadniane, żeby absolutnie wszystkim pasowało, więc tu tu było podobnie.
Wyobraźłem sobie, że ktoś postanowił oprowadzić Jaksona np. po takiej klatce schodowej perylowskiej, Teo to jest porotka. Prawda to jest.
Sypno z tego śmierci, no ale to jest no Syp, tak no, więc jak może być na Boże z sypy, to jest wynalazek tak na marginesie.
Terazcie miałem jest to Super i nie superdnoczenie.
To jest bardzo bardzo paradoksalny wynalazek, jeżeli chodzi o takie wielomieszkaniowe, budownictwo, no tak tak fajnie już od rana to dalej tekst Rybarczyka okupowali hotel mariot, gdzie podczas pobytu w Warszawie mieszkał w cudzysłowie król. Przepraszam, dlaczego cudzysłów można przez kilka godzin czekali na mistrza nie wyszedł mistrza już bez cudzysłowie, tak tak tak tak przecież ambic. No z kolei bez cudzysłowu można było tylko pisać o wadzie moim zdaniemmist.
Znaczy tutaj napisali mistrza z małej mało literną małoą.
Takjdę wielką literą nie tak o Mistrzów Wajdzie wielką.
Tak, no jest tutaj da się wyczyć taką atmosferę wyczekiwania, powiedzmy zator zrobił się około godziny dwudziestej tam gdzie, gdzie prawda był było miejsce koncertu w okolicach bramek ludzi było tak dużo, że wiele dziewczę zemdlało w tłumie kilkanaście osób zabrało karetki pogotowia. I tutaj się na chwilę zatrzymam mój Boże. Jesteś fanku meca Jacksona i wie, że to być może jest jedyna twoja szansa, żeby zobaczyć ten koncert i w ostatnim momencie mdleje, jeśli cię wywożą karetku. Jeśli to jest to patowe, jeśli ktoś taki nas słucha, teraz to przekazuje wyraz współczucia, naprawdę głęboki, bo zakładam, że to jest coś, co może jak Drzazga w sercu tkwić tak całe życzenie.
No albo w związku z tymi kontrowersjami, które no do dziś nie są wyjaśnione, no wbrew temu, co niektórzy mówią, jest no z sprawa jakaś taka skomplikowana. Na pewno stracił część oddanych fanek i fanów i może taka osoba np. to by było lepsze dla niej tak osobiście, które się na ten koncern nie załapała, bo ją odwieźli karetką. Może teraz myśli o tym w ten sposób, że okej dobrze się stało bardzo dobrze, to nie było warte mojej uwagi. Nie wiemy tego, bo to by wymagało bardzo dziwnych i niepotrzebnych badań tak mu ustalenie tego typu rzeczy. No tak działy się tam rzeczy właśnie jest mowa też o aerooklubie wspomnianym od drugiej strony tłumy ustawiały się wzdłuż parkanu oddalonego o 600 m od scen patrole policyjne z psami i wojski pilnowaliby nieprzedaru się na lotnisko, ale i tak nic to nie dało. To od siebie, bo tutaj jak pisze Rybarczyk, już podczas koncertu tłum przerwał w kilku miejscach siatkę między pierwszą i drugą bramką przez 30 metrową dziurę wyszło około 1000 osób po pół godzinie dziury zatkał kordon policji. No znamy zjawisko w dupcania się bez biletu na rozmaite festiwale itd. natomiast no 1000 osób, które się przebijana aż tak wierz gorący i pożądany koncert, no to sporo tak jest to jest to jakieś tam wydarzenie. Na.
Pewno tak no i też trzeba byłoby założyć, że względy bezpieczeństwa tutaj jakoś gdzieś tam coś się z nimi wydarzyło gdzieś po drodze, dlatego że no ciekaw jestem, czy Mikel Jackson i jego świta wiedzieli o tym, że 1000 osób gdzieś tam je znalazło i przebiło się przez bramki. Prawdopodobnie nie zostali sprawdzeni, czy nie mają przy sobie jakiś strasznych narzędzi nie no tak tak tak no zrobił się bałagan rzeczywiście no ale też nie dziwi, to, że zrobił się taki bałagan do tego, że no właśnie było to pierwszy tego rodzaju wydarzenie wydarzenie w Polsce, jak już mówiliśmy nie piękny. Jest krzyk tutaj cytuję dalej tekst. Piękny jest krzyknęła żaltowany nastolatka, piękny, przecież pomalowany, skomentował jej chłopak nie wiem, co miał na myśli i chłopak krzyż wywiadwczy, że.
Czy to się wykr możebaryt właśnie David, bo nie rozumiem, nie rozumiem.
Może piękna jak malowany miał być.
Tylko wiesz, co wydaje mi się, że to jest ten taki zazdrosny chłopak, który idzie ze swoją dziewczyną na koncert tego jej iddola, ale no nie pozwoli na to, żeby onaś tam zachwycała, że tam piękny pien pomalowali. Czy też wiesz, to zawsze też tacy ojcowie tradycyjnie, ja to pamiętam z domu moich kuzynek, oni tak do tego podchodzą, że jak nie wiem, dziewczyna jest zakochana w jakimś. Tam.
Wykona przecież on tutaj jakiś pasemka, tu przecież to farbuje, to jest nie to operacje.
Plastyczne, to wydaje mi się, że to jest tego typu taktyka, ale w jaki sposób makijasz i bycie pięknym się wyklucza tego. Nie wiem, też nie z tego tego się nie nie dowiemy. No.
Też nie jestem pewien, tak to tak samo jak się do kina np. idzie z dali dobra jangostnik heejdą tam pięk od razu nie takiegoę.
Tym przecież to półder to, gdzie to by wyglądały jak ma karę.
Nie ma tutaj pieniędzy sen, pan dowie pan.
A właśnie na argument z pieniędzy też jest popularna.
Tak no dzieje się tutaj dużo tak jest jest duża część artykułu o tym, że w zasadzie tam powstańców śląskich ulica była nieprzejezdna itd. no i jest jeszcze wzmianka. W tym artykule z 21 września, że dziś od 2 godzinie jedenastej i Jackson złoży kwiaty pod grobem nieznanego żołnierza o trzynastej opuści Warszawę, czyli to było ostatnia rzecz, jaką zrobił ME jakl Jackson w Warszawie złożył kwiaty pod kołoniezanego żołnierza. No ten dziwny taki taki prawda miks klimatu państwowych, to, że to było polityczne w ogóle wydarzenie i w zasadzie jestem trochę ciekaw. Czy to nie było tak przypadkiem, że gdzieś tam klasa polityczno amerykańska zadziała, żeby ten Jackson zagrał, zagrał w Polsce, czy to nie było jakoś tam ustalonone, że Polska, która aspiruje do tego, żeby prawda być częścią Zachodniego świata. Tak niedługo później do NATO itd. to macie tego Jacksona. Ciekaw jestem, czy to nie było jakiś takich historii, ale no pewnie nie no pewnie to po prostu był wielki kapitał, który zauważył nowy Wschodzący rynek.
Nie jestem myślę, że tak, bo on na tej samej trasie zagrał w Moskwie, więc wydaje mi się, że to by było jakiś bardzo skomplikowany procesy dyplomatyczne i polityczne, chociaż no ciekawa ciekawa sprawa. Czy już wtedy nas chcieli wziąć pod buta jeszcze wcześniej, więc to jest bardzo poważna rzecz, tak, jeżeli myślimy o jakich kodach estetycznych, które, jakby do siebie za bardzo nie pasują. No to ten grób nieznanego żołnierza ich Majka Jackson to jest coś naprawdę, a z drugiej strony te wizyty no właśnie, tak jak wam mówimy, one były jakieś takie na skale właśnie nie wiem, odwiedzin ze strony głowy obcego państwa jakieś takie paradyplomatyczne, rzeczywiście król w końcu tak. Ale gdzie pan my te swoje tak przynajmniej z Watykanem, przynajmniej wiedzieliśmy, prawda jak, skąd ta cała pompa, a tutaj przeż wiadomo, że troszkę co innego na końcu tego tekstu bryarczyka i Zarzyckiego mamy taką bardzo króciutką recenzję całego koncertu, to znaczy koncertu pod względem organizacyjnym. Mamy plusy i minusy, jakie były plusy, sprawna ochrona nie wiem, to 1000 na osobakie dobra komunikacja. No z tego, co wiemy, to tam po prostu stanęło wszystko, ale no wiemy też, że to jest ogromna skala. To jest jednak koncert, no może nie w centrum miasta zdecydowanie, ale nie jest to jakaś taka miejscówka, wiesz oddalona na jakimś wielkim polu po prostu 30 km od dużego miasta, czyli dobra niech będzie, że dobra komunikacja dużo punktów gastronomicznych, dlatego już nie wiemy, olbrzymie telepimy. No tak minusy koncertu brak dźwiękochłonnych ekranów fatalne oznaczenia miejsca koncertu i sektorów. No właśnie te osoby, które tam pytały, gdzie to jest to tak brzmi śmiesznie podobno to było słabo rozwiązane pod tym względem, jeśli chodzi jakieś tam drogowskazy słabo przepustowość bramek i mało toalet. Powiem tak bywa się tam raz na jakiś czas na jakimś festiwalom muzycznym, aż tak dużo się nie zmieniło pewne jakieś takie bolączki pozostały pewne. Bolączki są aktualne cały czas.
Ciekawe jest to, że nie wspomnieli w ogóle o nagłośnieniu, nie tylko wspomnieli tylko o tych dźwięku chłonnych ekranach, a czy wiadomo, że oni to o tym opowiadali o tym koncercie jako bardziej o wydarzeniu dla okolicy całej tak tak. Natomiast natomiast ciekaw jestem jak to było, jeśli chodzi o kwestie nagłośnieniowe, no Polacy miewają z tym problemy, jeśli chodzi o takie duże wydarzenia, tak stadion narodowe stadion narod i uparte uparte bardzo tam wciskanie wszystkich gwiazd, największych, których podobnie nie słychać. To jest wspaniałe rzeczy. Proszę państwa, natomiast tego samego dnia no pojawiło się jeszcze 714 tekstówki samego w tym samym wydaniu gazety wyborczej, m.in. tekst Roberta Leszczyńskiego znanego z programu idol później tak, który no już tutaj bardziej wszedł w tematykę powiedzmy muzyczną. No i z właściwie z treścił koncert, ale no pozostali autorzy powiedzmy zatrzymywali się na sam początku, że tej wiesz tam takie, a nie inny intro do koncertu to się pojawiło to, co się pojawiło to Robert Leszczyński, pojechał właściwie na całość nie i z treścił cały koncert numer po numerze i opowiadał, o czym właściwie ta trasa jest, a o czym nie jest? Nie.
Myślę, że chodziło o to po prostu, że skoro tamci wyszli na olku klepaciu, a to Robert szybko w sensie do końca do końca i piszesz ten tekst w 20 minut. On zobaczył ten konumentami, tak wygląda tak on zobaczył ten koncert z Pragi tak momentami to tak to tak to wygląda na początek po występie diżej Bobo scenariusz oddaje głos lektorom. Tutaj takie zdanie się pojawia, no ale dobrze to nie ma się, co tutaj oczywiście rozwodzić nad tym i krytykować. Natomiast jest tutaj jakaś taka teza, czy jakieś taka refleksja na sam koniec, mianowicie leszczczyński tak do tego podchodzi, to jednak taki dziennikarz. No nie chce mówić, że rokistowski, ale jednak taki, który bardzo chętnie określał coś mianem miękkiejczu banału i taki no niekoniecznie optymista, tak byśmy to nazwali. I kończy ten tekst, tak w całym s szołu jest wiele naiwnej symboliki dosłowności tkliwości i łopatologicznego dydaktyzmu kiczu. Ależ tak, ale Czyż kiczowaty nie był już świętej pamięci teść Jacksona elvisressley kiczwat. No ten późny elvisstag, ale no ten wczesny elwis, to był Super KUL i chotne kiczowaty jest brotłajowski musical kinocholiwódzkie telewizja reklama i w ogóle wszystko co masowe na 2 pół godziny przestajemy na te warunki dajmy się porwać oczarować wzruszyć, a jutro w ramach pokuty możemy ustawić się w kolejce do płótna karawadzie. No dowcipna pointa oczywiście, ale mam wrażenie, że jest w tym wszystkim i minimum zawstydzenia albo takiej potrzeby wytłumaczenia. Czy faktycznie można można stwierdzić, że Super także świetnie się bawiło mi, że te doświadczenia były były miłe.
Że można można to jest tam tuszyć takie wiesz. No.
Kiczowate pstrokaty itd. więc jest cały czas tutaj ten taki wątek właśnie rokistowski i trójkowy, mimo wszystko.
A zarazem taki to taki wątek, który jest też często widoczne przykład na festiwalach muzyczna, kiedy przejeżdża jakaś taka duża gwiazda do Polski i tam występuje na scenie i zawsze to takie grupki, które stoją z założnymi rękami. No i fajnie totariaana NOK na wątku nie wiesz to też jest także, że zamiast być może nie wiem skupić na tym, że jest koncert i baw się musisz jak wykazać jakiś tam dystans, także przed swoimi znajomymi. Nie tylko tak tak poledźmy na chwilę pół roku do przodu do marca roku dziewięćdziesiątego siódmego, ponieważ w Rzeczpospolitej z dnia 6 marca tegoż roku Jacek Cieślak napisał tekst król popu i szpaki, z którego to tekstu wynika, że koncert teksona, mimo że minęło pół roku, właściwie od niego prawie nie został rozliczony do końca. I tam sprawa trafiła do prokuratury. Cytuję do tej pory nie został rozliczony koncert Majka aeksona w Warszawie trwa spór między jego kopromotorami mmfem i agencją koncertowąiwa arttmizzik. No i tutaj są wypowiedzi osób zamieszanych w te całą aferę w dzień po koncercie mea arsona znalezione zostały bilet na KON koncert o podwójnej numeracji. Widział je również Marek szpędowski, szef wiv arttmizk, powiedział Rzeczpospolitej, prezes rmfm Stanisław Tyczyński do tej pory nie wyjaśnił tej sprawy oraz tego, ile sprzedano biletów, wyjaśnił to prokuratura. No i jeśli dobrze rozumiem te całą aferę, bo ona nie jest łatwa do zrozumienia na podstawie tej krótkiej notki. No chyba chodziło o to w dużym skrócie, że sprzedano troszkę znaczy, że weszło troszkę więcej osób niż powinno wejść. Oczywiście wiemy to z już w tych zmianach z wyborczej, że tam weszło 1000 osób więcej, ale że część biletów była podwójnie numerowana i to są tzw szpaki podobno. Ja tylko znam pojęcie konikowania, tak, czyli sprzedawania koncert biletów na koncert, które, jakby z drugiej ręki tak powyższej cenie, kiedy to jak widać się skończą, a to jest dochodzi jeszcze termin szpaki. Tak.
Tak to jest dosyć zagadkowy tekst tutaj szpędowski zwiwart Musik się tłumaczył, mianowicie mówił o tym, że przedstawiłem notarialnie poświadczone dokumenty o wydrukowaniu 125 000 biletów, więc wydawałoby się, że wszystko jest okej, ale nie jest noszpędowski, miał też inne zarzuty pod adresem RMF u mianowicie, kiedy miałem już opcję na zorganizowanie koncertu jacsona, za 1 000 000 USD RMF podbijało cenę z 1,5 1 000 000 do 2 000 000 USD. Wszystko tutaj jest bardzo skomplikowane w tym tekście, w związku z tym menagment Jacksona zażądał ode mnie zakupno praw do koncertu 1 200 000 USD łącznie swoje straty związane z podbiciem ceny i nie umieszczeniem logo mojej firmy, czyli tejże agencji viwarart w reklamach koncertu. Oceniam na 1 300 000 USD. Czy wyobrażam ten mem, jakby wie to obliczenia itd. tak by w ogóle jak to podliczyć ten proces, jeżeli do niego doszło, to to musiało być jakiś kompletne piekło szef biwy musi jakoś się tłumaczyć. Odpowiada prezes Tyczyński z RMF u, a straty poniosły RMF dowodem jest wypowiedź Marka szpędowskiego w programie MDM manimaterna powiedział tam, że sprzedano ponad 100 000 biletów, iż pędowski odpowiada, powiedziałem, że koncert obejrzało ponad 100 000 widzów, bo w trakcie występu padły bramki i weszli na płytę Bemowskiego lotniska fani bez biletów. To znaczy, że wiwa odpowiada, oczywiście mmf naraziła nas na straty i to również chcemy wyjaśnić w prokuraturze tom musiał być wspaniały proces. Nie znamy szczegółów, ale zapowiada się bardzo ciekawie.
Jeśli pierwszego dnia wiedzieliśmy, że 1000 osób dlarogramowych weszło na koncert tak, a potem dowiadujemy, że generalnie zobaczło ten koncert 100 000 widzów i ten 1000. Co jest bardzo niewielka część tych 100 000, tak 0,01 to w zasadzie możemy chyba śmiało powiedzieć, że całkiem sporo widzów tego koncertu znalazło się tam także w zasadzie nie powinniśmy znaleźć, a jednak się jakoś tam znaleźli. No właśnie ciekaw jestem, jak to było jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Ja natomiast muszę dodać, że to jest coś, o czym mówiliśmy w odcinku podkast tekstu o tym właśnie jak o występach zagranicznych gwiazd w Polsce takich głośnych tam whitnych juustn też mówiliśmy i i o Henryka iglesjasie, że podczas tego pierwszego pobytu Mikel Jackson otrzymał od wicepremiera Kołodki egzemplarz książki Kołodki Polska 2000 i tam była delegacacja Kołodki, które moje urbno dekacją i w zasadzie powinienem tak wpisywać się każdemu. Jeśli ktoś bym mi kiedyś poprosił dekację, mianowicie mekelowi dicksonowi z głębokim przekonaniem, że są 2 filary dobrobytu narodów kultura i gospodarka jest to jest Super. Jest to doniosła.
Sprawa i Jackson pokiwał głową faktycznie widzisz mieliśmy niedawno przyjemność i zaszczyt wpisywać dedykację i zapomnieliśmy o tym nie to jest taka szansa, ale jeśli chodzi o ten proces, to też musiało być wspaniałe pod tym względem, że nie wiem, no RMF argumentuje, że no, ale to prawie 1% z tamtych ludzi to za darmo to jest Biznes, a to jest 1%, a tegoś z wiwat musi tłumaczył żalu i tak by nie przyszli za pieniądze tak. Unknown speaker 4 No to nie niby nie przyszli wiesz.
Więc to musiało być magiczna. No rzeczywiście Polska ukochała Jacksona, przytuliła go do serca nogrzego Kołodko również no i ożecsa niesie jeszcze pisało później, dlaczego dlatego, że do naszej ojczyzny wrócił i tutaj czytamy w machinie z roku dziewięćdziesiątego siódmego to jest nr 78 27 maja na warszawskim lotnisku wojskowym niespodziewanego desantu dokonał Michael Jackson. Nie wiemy, czy Michel przyleciał z walizką wypchaną stoma milionami dolarów, natomiast wiemy, że Michel wyraził chęć zainwestowania takiej lub wyższej kwoty w Polsce. No to już się pewnie wam z czymś kojarzy tu już o coś tam chodzi w czasie swojej krótkiej wizyty zwiedził również zamek królewski pomał z balkonu uczniom liceum imienia Stefana Batorego, a tuwiz właśnie banany nie oni dostali Jacksona, aby tam jakiś gość tam psu grał na wartorni, no bo robił pracując z Filharmonii, zrobił zakupy w sklepie z zabawkami. I owe zabawki rozdał w szpitalu dziecięcym, by siadował w Łazienkach, a co najważniejsze podpisał z prezydentem stolicy Marcinem Święcickim? List intencyjny w sprawie wybudowania w Warszawie rodzinnego parku rozrywki? No właśnie, bo ten lunapark był cały czas konsekwentnie nazywanej rodzinnym parkiem rozrywki. Pragnę stworzyć w Polsce coś niepowtarzalnego, czego nie będzie można przeżyć w żadnym innym miejscu, znaczy po pierwsze, panią michelu z przeszłości akurat Polska to jest coś, czego nie można przeżyć w żadnym innym miejscu. To, co tutaj nie potrzebujemy do tego lunaparków, gdzie kiedy za jakie pieniądze i czy rzeczywiście taki park powstanie jeszcze nie wiadomo jeszcze nic nie wiecie, chociaż podoba mi się nazwanie nieoczekiwanym niespodziewanym desantem wizyty, która wiązała się z wizytą w ratuszu z podpisaniem listu intencyjnego z wizytą w zamku Królewskim itd. itd. no nie było to tak zapowiadany jak ten koncert z jasnych przyczyn, ale był tutaj konkretny konkretny plan.
Tak na zdjęciu dołączony do tej notki. Widzimy młodzież w strojach ludowych, która tańczyła przed micaelem, który no nie wygląda zachwyconego, ale jeśli możemy wierzyć temu, co malekson mówił o Polsce, no był absolutnie zachwycony, tym wszystkim, co tam, gdzie nie właśnie. I szczerze.
Takie stroje szlacheckie wie taki kontusz, to nie jest jakaś taka ludowszczyzna typowo, ale to też są kody estetyczne, które się wykluczają bardzo. No.
Tak, no pyta jakiś jakiś prawda polon nas pewnie był tańczone przed przed naem grany co więcej mekel jacsonnych czytamy w machinie z lutego dziewięćdziesiątego ósmego roku, postanowił spędzić swoje 400 rodziny w Polsce właśnie ze ściślej w Otwocku niedaleko Warszawy, a ściślej w barokowym Pałacu na wyspie, więc no kurcze no działo się, chociaż to się akurat nie wydarzyło finalnie mek, ale to nie spędził 40 godzin w Polsce. No tak wydaje mi się, że mikleson mógłby być postacią, która miała 1 000 000 tego rodzaju pomysłu na sekundę. OJ tak i Polacy to nie tylko Polacy tam jakoś się do nich zbyt mocno przywiązywali.
Zdecydowanie tak, to znaczy nam się wydaje, że tych czterdziestych urodzin to był w sierpień, że tych czterdziestych urodzin w Polsce nie spędził, chyba że były bardzo skromne. Co mi tak średnio pasje do machelaże sąna, że nie to tylko dla najbliższych stajowych PAP poszpi tak 50 szympansów, jakby nie to na pewno nie było to, tak więc nie wyszło, ale sobie Michel tę wielką Polskę ukochał zdecydowanie. No i zaczęły się cyrki, bo tutaj to już nie są kwestie ściśle muzyczne albo w ogóle nie są kwestie muzyczne, ale pomysły z rodzinnym parkiem rozrywki on gdzieś tam pączkował. To oczywiście się skończyło jakimś smrodem i zgnilizną komplet no ale był taki moment, że w to mocno wierzyliśmy, to znaczy zaczęły się przepychanki, bo on rzeczywiście ten park rozrywki rzeczywiście miał powstać na terenie Bemowa. Czy po prostu tak mu się świetnie grało, że stwierdził, że tutaj sobie walnie jakiś taki poważny lunapark, ale wyborczej z 10 marca dziewięćdziesiątego ósmego roku w tekście Rybarczyka Rybarczyk tutaj ewidentnie był oddelegowany do Machela Jacksona i tych tematów czytamy spór o lotnisko na Bemowie trwa z roszczeniami. Wystąpiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ratusz się broni, ale na od nadciąga już król popół trwające prawie rok przepychanki między miastem, a 3 resortami takie rozsierdziły micheledsaona, ale też mam dość mam dość przepychanych między miastem, a 3 resortami powiedział, Mike kodeks zatwierdzony tak jestem rozświerdzony, tak rozśmierdziły Michela Jacksona, że przybędzie do Warszawy 2 miesiące przed planowanym terminem. To znaczy wiadomo już było wtedy, że on się w dziewięćdziesiątym ósmym roku może nie na urodzinki, prawda, ale że się w Polsce w Warszawie pojawi, a tutaj postanowił po prostu ten swój przyjazd przyspieszyć, a o co tam chodziło. Tutaj czytamy wart 500 000 000 USD park rozrywki Jacksona na Bemowie miał być spółką miasta i piosenkarza. Rzecz w tym, że lotnisko na Bemowie nie należy do Warszawy, ale do skarbu państwa zarządzeniem MON. No i to jest właśnie to, że nie możemy mieć ładnych rzeczy, to znaczy jak już przyjechał również, to było ładne rzeczy. Ten wielki znaczy nie no po prostu tłumaczę na Polski weekend w iisfings, ale przyjeżdża po prostu wielka gwiazda chce zrobić tym Polakom po prostu udręczonym tymi latami, bo prostu pod moskiewskim butem. Proszę pana zrobić coś chłodnego efektownego atrakcyjnego, ale oczywiście okazuje się, że tereny, o których mowa to tereny sporne i tak naprawdę nie wiadomo, kto nimi dysponuje. No, a to był tak naprawdę dopiero oczywiście początek tych przepychanek, które tak rozświerdziły Jaksona.
Tak tutaj czytamy dalej wczoraj z roszczeniami do tego 214 lub 214 hektarowego nie jestem pewien, jak to powiedzieć, terenów wystąpiło ministerstwo administracji Tomasz Kosiec, dyrektor biura prasowego MSW. Ja powiedział, żeby mogło powinno pozostać przede wszystkim lotniskiem, mają tu lądować wojskowe helikoptery i samoloty sanitarne musi też być miejsce dla Aero klubu itd. itd. komisja powołana przez szefa MSWiA Janusza Tomaszewskiego jest przeciwna tworzeniu żechu landu na Bemowie, ale ministerstwo zgodziłoby się od biedy, oddać komuś 67 ha 3 są na laland miał mieć 100 ha, jakby tego jeszcze było mało żaktuel. Powiedział wczoraj w imieniu trzechcsona, że park nie może być zmienić 200 ha, więc no to już nie wyglądało dobrze na tym etapie nie te różnice, prawda były znaczne można by powiedzieć.
Tak to jest niedoszacowane. Tutaj już czujemy, że będą ciężary i one rzeczywiście były tutaj, jeżeli jeszcze chodzi o ten sam tekst, czytamy w zakończeniu, natomiast prezydent Święcicki pytany, dlaczego miasto proponowało nie swój grunt. Powiedział nigdy nie mówiliśmy, że lotnisko jest naszą własnością pośredniczyliśmy, tylko między MON Jacksonem wnioski komisji ministerialnej, która wypowiedziała się przeciw jacksonlandowi na Bemowie, są sprzeczne z interesem społecznym rodzinny park rozrywki jest potrzebny całej Polsce. Powiem tak z dziewięćdziesiąty już wtedy ósmy to jest tekst z dziewięćdziesiątego ósmego roku. Akurat Polska z dziewięćdziesiątego ósmego roku trochę pamiętam, no byliśmy młodzi byliśmy dziećmi, ale troszkę pamiętam, wydaje mi się, że po zkę końców i lat dziewięćdziesiątych miała inne palące potrzeby, a Święcicki mówi trochę o tym, tak jakby to była rzecz, która rzeczywiście odmieni oblicze ziemi, ale to jest ciekawe, ale też podoba mi się ten Święcicki symu, ale nigdy nie mówiliśmy, że to to jest nasze pomysł, ale nie, ale ja proponowałem tylko, ale to nie nie mówię. Tak znaczy.
Ja się nie dziwię, święciskiem akurat, że mu latem zależało i że chciał tam jakoś zrzucić część odpowiedzialności na państwo, no bo wiadomo, że tej inwestorzy pewnie by się zainteresowali jedynym miasta na świecie, w którym funkcjonuje Luna park maklarekxona. Tak to byłoby akurat pewne też dzisiaj to pewnie byłoby trochę kłopotliwe, ale wtedy to byłoby bardzo atrakcyjne, natomiast wydaje mi się, że też świndzicki zagrał jak takie dziecko, które nie wiem, przyniosło przyniosło pieska do domu i po prostu postęp postawiło rodziców przed faktem dokonanym.
Możemy proszę.
No właśnie, no już powiedziałem breksowi okej.
Ale on.
Tego nie przeżyje. Przecież ja tego nie powiem.
To my do niegodzcie dobra czekamy.
To proszę zadz, zadzwoniń pan numer zadzwoni, ja mu tego nie powiem, to zarządzanie miastem stołecznym poważna. Sprawa tak tak tak to było niesamowite, tak jak mówiliśmy jeszcze długa droga przed nimi w każdym razie wiemy już, że Michael Jackson Polskę kocha, że właściwie jest jedną z najbardziej zakochanych w Polsce osób, jakie wtedy żyły no z okazji tego kolejnego przyjazdu wiwa opublikowała taki duży artykuł pt. trzecia wizyta króla, to jest tekst Agnieszki Lesiak z dziewięćdziesiątego ósmego roku. I tutaj mamy jakiś taki przelot przez rozmaite te jacksonowe dziwactwa, to znaczy rozmaite kontrowersje niekoniecznie te najbardziej hartkorowe, chociaż oczywiście wzmianki tam się pojawiają, ale jest też mowa o tym, że no, że potrafi po prostu siedzieć na bez ruchu, że tu coś tam tu mało pana generalnie wiemy, że Michel Jackson był dosyć ekscentryczną postacią tak można go tak nazwać. I tutaj jest wspomnienie też tych poprzednich wizyt, z których oczywiście wynika ta miłość do Polski, bo to było no to było zdanie bardzo chętnie cytowane przez różne media, mianowicie już 6 × objechałem świat, ale najbardziej wzruszyła mnie właśnie Polskę czy ten Bocian na tej mazurskiej chacie, ale sama jako tak oczywiście. To ja nie objechałem, ale z tego, co widziałem najbardziej absolutnie i wzrusza nasz kraj, powiedział Michel zachwyconym fanom podczas swojej ostatniej wizyty w Warszawie okazji do wzruszeń miał u nas rzeczywiście wiele polscy wielbiciele talentu piosenkarza zrobili wszystko, by był z nich zadowolony, wiedząc np. że lubi z hotelowego okna podglądać wiwatujące na jego cześć tłumy. No tak nie niemal 2 dni koczowali pod stołecznym mariotem, wszędzie, gdzie Jackson się pojawiał z wielkimi honorami, przyjmowały go oficjalne delegacje. No to jest prawda tak polityków naukowców rajców miejsc rajców, miejski, z których.
Z herohero jeszcze.
Było. To jest, a ch właśnie zapomnieliśmy dodać, bo to jest tak zwi z 1500 sześćdziesiątego trzeciego roku.
W chwałcowe boci.
Potem Mikel Jackson obejrzał występ miejscowego trewnisia, potem trupa 2 mistrele.
I turniej recers.
Chrystę panie i potem tak potem wielka uczta o Jezus Maria no rajców miejskich wspomagały ludowe, zespoły orkiestry, denty i dziecięce, chórem otoczony przez tłum. Król umiał jednak dostrzec i indywidualnych wyznawców no kazał ochroniarzom rozstąpić się i pogawędził chwilę z własnym sobowtórę. Na co dzień mieszkańcyce mieleniej góry nie odtrącił też uczennicy Warszawskiego liceum imienia Batorego, dziewczyna zaczęliła się w męskiej łazience, a gdy Majka tam przetłu spiskiem zawisła mu naszej Mikel jacson uznał, że te wszystkie dowody szacunku miłości i uwielbienia są w Polsce bardziej szczere niż gdzieś. Tak na pewno oczywiście no ludzie mdleli na jego widok, no to był znany Faktu, była wielka gwiazda, ale w co ci Brytyjczycy to jest coś innego, co jest jakaś taka zimna, krew właśnie, dlatego zdecydował, że nie tylko chce nam wybudować rodzinny park rozrywki, ale i zastanawia się czy nie kupi stóp prywatnej posiadłości. No to oczywiście też był temat, ale no z tego wynika, że po prostu wtedy po świecie chodziły 3 osoby, które naprawdę kochają Polskę. Andrzej Wajda, pan Andrzej Wajda, oczywiście pan Andrzej Wajda Jan Paweł II i Michel Jackson, czyli to jest takie i Leszek bubel i tripe pewne, że tak powiem obszary i objawy polskości Leszka bubla na pewno kręciły dosyć mocno. To z całą pewnością, ale generalnie nikt tej Polski, tak jak majke Anno dymini dziewięćdziesiąty ósmy no nie kochał nie ukochał. Czy mówi tak tak tak przytulał do serca, tak jak jakoletta willa z wszystkich no jest to jest to ciekawe jest równie ciekawe, jak no właśnie pewnie zadajecie sobie teraz pytanie, co na to wszystko na to całe zamieszanie tygodnik Solidarność. Oczywiście już wierzymy z informacjami tygodnik Solidarność, a ściślej Jerzy pawlaks opublikował w nr. 20 z dziewięćdziesiątego ósmego roku, taki tekst, który bardzo krytykował ten cały pomysł. I wiadomo to jest tekst no nieneutralny politycznie, to znaczy święcijski ówczesny prezydent Warszawy, no to nie była bajka, jeżeli chodzi o to środowisko solidarnościowy, czy AWS owe, jakie tutaj nazwiemy, ale pojawiają się w tym tekście rozmaite informacje dotyczące no tych jakiś takich bardzo szidi rzeczy związanych z całym procesem. Tutaj cytuję w Warszawie nadal obowiązuje tzw dekret Bieruta z czterdziestego szóstego roku o komunalizacji nieruchomości miejskich. No i tutaj być może dla święciskiego adepta socjalistycznej ekonomii może miejsce, oczywiście w nawiasie w doktoracie ubolewał nad bezrobociem w Szwecji właściwym dla kapitalistycznej gospodarki. To z tą szwe kwestią ze skomplikowane, bo.
No wyciąganie prac naukowych ludziom Kaczyńskiemu wyciągali wykonywan na chwilę Jarosławowi nie tak tak takjcie spokój ludzi tak.
Albo jakiś takie młodzieńcze wiersze albo prace naukowe z okresu studiów w dnsens. No, więc ta Szwecja jak tutaj wzór kapitalizmu i bezbrna Szwecji już nie ma. To jest ten znany znany tekst kwestie własnościowej nie mają znaczenia tak dla niego jako dla adepta socjalistycznej gospodarki, podobnie jak dla rządzącej stolicą koalicji SLD. Unia Wolności jednak prawicowi radni w nawiasie niestety mniejszości nie mogą zrozumieć nadzwyczajnej hojności prezydenta, gdy brakuje terenów pod budownictwo mieszkaniowe czy usługi miejskie. No tak jak mówiłem, mało neutralne politycznie, więc wiadomo, z czego wynikają te razy. No natomiast argument dotyczący tego, że tak no chcecie tutaj wrzucać jakiś ogromny park rozrywki amerykańskiego gwiazdora, a są problemy z jakimiś takimi rzeczami pierwszej potrzeby. No jest to jest to argument zdecydowanie.
Tutaj dalej, autor trochę bardziej się odsłania jeszcze, jeśli chodzi zakres poglądowe, powiedzmy, bo piża tak w przeciwieństwie do innych stolic europejskich, np. Paryżu tak napisane. No forma budowli jest przedmiotem fachowych kwalifikacji w Berlinie limituje się liczbę zagranicznych przedsiębiorstw wykonawczych w Warszawie, każdy buduje, co chce itd. itd. ale dalej jest jeszcze jeszcze ciekawiej się robi, dlatego że dowiadujemy się, że swego czasu członkowie uwóz z fundacji Batorego wskazali kawał pola Mokotowskiego, ogłaszając, że spekulant w giełdowy szoroż chce na nim postawić Uniwersytet już się te prawa pojawia. Pojawia złowrogi cieńszorosza, przedstawiali listy promocyjne najwyższych władz. Prezydent Kwaśniewski, premier Cimoszewicz, choć rada Warszawy nie otrzymała żadnego pisma czyrosza w tej sprawie. Podobnie stało się z parkiem rozrywki nie jaki Żak, a właściwie i caktor, czyli tu już jest Kwaśniewski, tam sztocman itd. nie wskazał sienckiemu Bemowo jako grunt, który wybrał Jackson pod parkklozywki itd. itd. więc są tutaj prawda, oczywiście ten tekst miewa strzały słuszne i to, że to wszystko wydarzyło się tak jak się wydarzyło, świadczy trochę o tym, że świecicki, że Święcicki nie ogarnął do końca tej sprawy, tak jak nie ogarnąć. Powiedzmy, poważny prezent poważnego miasta, ale wątki acewickie w tygodniu Solidarność no nie są czymś, co mnie jakoś bardzo dziwi, muszę powiedzieć.
Nie na pewno nikt z nas nie był tutaj zszokowany wfek trakcie. Unknown speaker 5 Lotury. O na presolu. Ja tu.
Tak no znana taktyka nie, jeżeli ktoś ma ma żydowskie pochodzenie, no to tam Żak nie to, że chce on ma w dokumentach jest to bardzo nie tak, ale widzisz możesz powiedzieć wtedy no ale to jest zupełnie neutralna informacja i zgodna z faktami. Tak przepraszam bardzo tutaj jest też mowa o tym, kto się sprzeciwiał budowie parku rozrywki, to znaczy czytamy mieszkańcy Bemowa są przeciwko parkowi rozrywki i parę zdań później kilkunastu posłów AWS zwróciło się z protestem do Macieja Jagielskiego, wojewody Warszawskiego. To znaczy nie dowiadujemy się, kto konkretnie jeśli chodzi o mieszkańców Bem, Bemowa protestuje, bo prezydent Warszawy otrzymał list z podpisami 30 posłów AWS, czyli prawdopodobnie o nim wszyscy byli z Bemowa. Tak no to tutaj by się zgadzało, mieszkańcy Bemowa protestują, to znaczy oczywiście, że jakieś takie głosy przeciwko temu całemu pomysłowi się pojawiały, jeśli chodzi o mieszkańców. To jest jasne, że to zmienia, jakby strukturę w ogóle i otoczenie, natomiast jest to dosyć dosyć niezręczne. W tym wszystkim.
No ja wierzę w to, że mieszkańcy, bo mogliby mieć coś przeciwko takiemu parkowi rozgrzewki, dlatego że najpewniej to by oznaczało. Nie wiem, zakorkowanie bemowi cholera. No itd. itd. więc ale w zasadzie dziennikarz mógłby postarać się na tyle o to, żeby po prostu to, bo mogączytać na ulicy nie kilka osób zakładam, żeby kogoś bardzo szybko znalazł, zwłaszcza wśród osób starszych seniorów. Nie czy wtedy bardzo często jak się takie rzeczy działy, to seniorzy protestowali bardzo mocno.
Tak, kto to widzą? No tak tak.
Nie nie ma takiego trzechx landu, nigdzie, dlaczego ma być u nas.
Właśnie o to chodziło. Proszę pani nie.
Chcę żadnych czeka onlandów, ze chcę spokojnie żyć ja wtedyego, land okej i assterii land czy jak to się nazywało, bo to też gdzieś się tak blisko paryżany. Mojego typu jedziemy w tym momencie kończymy odcinek. Lecimy na Okęcie, czy inne inne Balice. No tak tak tak tutaj się pojawiają różne rzeczy, no wraca ten tunel ten i cak Żak jest mowa o tym, że no prowadzone przez niego jego żony jolante spółki w wyniku wyroków polskich sądów mają wrócić setki tysięcy złotych skarbowi państwa i prywatnym firmom, więc prawdopodobnie nie jest dość, które jak budzi jakieś takie wielkie zaufanie, już, pomijając jakieś takie antysemickie wątki w tym wszystkim natomiast bardzo mi się podoba jedno z ostatnich zdań w tym tekście, bo o ile wcześniej pojawiają się jakieś takie po prostu argumenty argumenty tak kwestia własności tej ziemi i kwestia braku konsultacji z Radą Miasta itd. itd. to tutaj czytamy, gdyby w jakimś kraju no oficjalnej uroczystości drzew są stał w kapeluszu pod godłem państwowym i takie zdjęcie opublikowałyby media. To byłby skończony w Polsce. Nie tu jest w cudzysłowie otwartość i w cudzysłowie tolerancja z takimi ludźmi chce się robić interesy, czyli robi się z nas jakiś takich po prostu tutaj Łosiu, w których można dowolnie dowolnie przewalać. Wydaje mi się, że jakieś takiego wielkiego skandalu dyplomatycznego, jeżeli chodzi o Jacksona i jakieś tam godło państwowe nie polskie by nie było, bo to też trochę taka postać, która funkcjonowała podobnie do bohatera komiksu, nie co stały zestaw, to znaczy ten Jackson się zmieniał przez lata. Nie chodzi oczywiście tylko o jakiś tam pigmentowe, rzeczy tylko też o imisz, ale no jak patrzymy na tego gościa w jakimś generalskim mundurze w tamtym momencie tym czarnym w ciemnych okularach, potem jeszcze tam maseczka doszła nikt do tego nie podchodził na takiej zasadzie on musi być tak ubrany tak postać z komiksu. Oczywiście teraz upraszczam po komiksy, są rozmaite, ona jest właśnie taka on ma zawsze te gadki i ten tihp i to nie znaczy, że śmierdzi tylko to jest ta postać. Nie, więc tutaj myślę, że nikt tak poważnie by do tego nie podszedł.
Tak, no zresztą zawsze z trójczy kostium można powiedzieć, że w przypadku jacxona zależy od kontekstu tak no nikt nie będzie prezydenta zełeńskiego, prawda tej rozliczał, że on jeździ w tym w tej bluzie i tak nie ma na swoje garnituru. General, dlaczego przy oficjalnych?
Nikt nie będzie oficjalnie rozliczał, bo jeżeli powiedział w komentarze tak związane z nietapną wizytą, to wiadomo, że wielu to robi duży duży problem, ale masz rację. No to jest poważny nie jest taka, tak to jest taka sytuacja, że tak wiemy, że tak wiemy, że to z czegoś wynika, to jest w jakimś kontekście i nie będziemy się obrażać, że po prostu.
Albo protokół dyplomatyczny, bo.
Wizyta oficjalna, gdzie jest swój garnitur, bo nie ma to sensu, czy wiadomo, troszeczkę inny tutaj wagi wyrzucamy, ma nie i mieć itd. ale ale chodzi o to, że to funkcjonuje jednak w kontekście. Tak.
Wyobraża sobie w ogóle, że też, że wiersz są plamy zrobienia tego trzechksonlandu i w ogóle tutaj już mam pod podpisany list ten intencyjne itd. i w ostatnim momencie okazuje się jeszczeach są niezdjął kapelusza przed przed godą państwo mi Święcicki. W tym momencie przepraszam i że ten listcyjny nie ma takich rzeczy nie u nas nie w.
Polsce tak AWS spojrzał na tak nie pozwoliłem.
Dobrze, co się działo dalej, działo się, tyle, że no jeśli chcesz założyć park rozywki w Warszawie i coś ci mi warszawiakami niespecjalnie tam wychodzi dogadywanie się na to, gdzie jedziesz do Lublina. Oczywiście, powód stary numer tak stary jak światczycy to mieli przy życiu, przynajmniej raz no i no i tak no okazało się, że jest i ileś miast zainteresowanych taką inwestycją u siebie i Lublin jest jedną z nich tutaj wchodzi na arenę wydarzeń. Prof. Marek Kwiatkowski, który był przedstawiany zawsze jako taka osoba z bliskiego okręgu Jacksona jako jego przyjaciel taki gość, który ma Jacksona na telefon, to jest w ogóle bardzo interesująca. Tak naprawdę nie wiem, czy wchodziłeś jakoś mocniej życiorys March Kwiatkowskiego co u niego siedziało, później po tych wszystkich sytuacjach nie wiem.
Niestety, jaka była kontynuacja, ale w tamtym czasie zresztą niektórzy mu to zarzucali, że no on bardzo lubi określać się mianem przyjaciela Michaela Jacksona, ale tam rzeczywiście doszło, bo to przypomnijmy, to człowiek, który się warszawskimi łazienkami, że tak powiem zajmował, chodzi o łazienki. Oczywiście z wielkiej litery, a nie o tam armaturę itd. sobie te wszystkimi był, to był facha i rzeczywiście jakaś tam zarzyłość się tutaj wywiązała wytworzyła, ale, ale było troszkę z tego z tego beki. No tak rzeczywiście ten rub Lublin Kwiatkowski uważał, że to jest ciekawy pomysł, tak nie powiedział, że nie.
No, gdzie w Lublinie przecież to panie to tutaj.
Jest kawał kawał drogi i nie wiadomo, gdzie to jest tylko tylko brali to pod uwagę. No może jeszcze wierzyli w to, że uda się to zrobić, skoro te wszystkie piere pałki wież, jeżeli chodzi o warszawski ratusz się tak przyciągały, no to można było się rozglądać za inną opcją. No, czyli faktycznie sobie ukochał tę Polskę, a Lublin to też jest bardzo bardzo polskie miasto z wielką tradycją, więc w zasadzie sens. No.
W zasadzie mógłby np. nie wiem też w gnieździe np. ale.
Biskup się w ogóle przerobić biskup.
Park, ale to jest trochę bardzo z innego rodzaju powiedzieć, tak no tak tak tutaj prof. Kwiatkowski zaangażował się tą sprawę osobiście i powiedział, że pomysł budowy rodzinnego parku rozżywki spodobał się mecenasowi. Tu tunel przejedziemy w ciągu tam 2 tygodni i co więcej zainte zainteresowany zainte zainteresowanyres rozmową był też prezydent Lublina Paweł brilowski, który powiedział, że zarząd miasta był byłby zainteres odbyciem rozmów przedstawicielami pana mecha resona w sprawie utworzenia w Lublinie rodzinnego parku rozrywki, więc no mi to jakoś się dziwi specjalnie, że te wypowiedzi brzmiał trochę także, no możemy się spotkać, zobaczymy coś z tego będzie nie, ale, a tak naprawdę no to w zasadzie zakładam, że taka inwestycja to było. No jeśli tych ten prezydent to usłyszał, że jest taka opcja w ogóle to pewnie się rzucił na trennadę opcję, żeby, żeby coś takiego tam ogarnąć nie no tak.
Tak tak no właśnie, no jakieś rozmaite poszukiwania nowego miejsca, ale w Gazecie stołecznej z 30 czerwca dziewięćdziesiątego ósmego roku. Czytaliśmy, że no Michel wciąż KO kocha Polskę najbardziej na świecie, bo przedłużył o rok termin ważności listu intencyjnego w sprawie budowy rodzinnego parku rozrywki w Warszawie, więc Jackson wykazał się cierpliwością, tak pokazał, że rzeczywiście zależy mu na Polsce, ale widzisz, co się dzieje, gdy w Warszawie się nie udaje, kto sobie ostrzy zęby gorzył wielkopolskiej. Nie powiedziałbym, nie zawsze nikt ich gdy, ale akurat tak się tutaj stało 29 października tego samego roku w dziewięćdziesiątym ósmym w zielonogórskiej wyborczej. Mogliśmy przeczytać, że Jackson uwaga nie zbuduje lunaparku w Gorzowie, bo wcześniej ten pomysł gdzieś tam zakiełkował i czytamy amerykański piosenkarz nie będzie budował w Gorzowie rodzinnego parku rozrywki. To jest kategoria w ogóle najmniej zaskakujące zdanie w historii piśmienny.
Myślę, że każdy lokalne pismo w Polsce mogło wtedy zaatakować. To list takim nie zbuduje wkręcichstach swojego parku. Roz.
Te sytuacje, gdzie pan jeszcze troszkę miejsca to jest papierowa prasa i my jeśli myślisz, to jest małe miasto, tutaj nie ma jakiś wielkich wydarzeń na PiŻ o tym, że u nas nie będzie ofertę budowy parku na byłym poligonie złożyły w lecie polskiemu pełnomocnikowi piosenkarza władzy Gorzowa. Niestety piosenkarz za zainteresowany jest jedynie inwestycjąom w Warszawie gorzowska oferta została odrzucona. I tutaj wypowiada się prezydent Gorzowa, chociaż nasza oferta okazała się zbyt mało atrakcyjna dla juksona, to jednak być może uda się zainteresować tymi terenami innych przedsiębiorców. W końcu nie musi tu być park rozrywki dla nas ważne jest, aby zagospodarować ziemi suferser. No tam to Jackson nie mu, ale to się to się przydania, ale ty nie musi być. No tak wiesz, bo tu masz jakiś teren i co z nim zrobisz, jeżeli, jeżeli zarządzasz miastem, najpierw do Jacksona, czy nie chciał parku rozrywki? Ja, bo to jest bardzo ranomowy, umówmy się z tym Gorzowem z całym szacunkiem, jej od razu mówię, jeżeli śmieje się z miast. Ja mówiłem wielokrotnie, że jestem z niedużego miasta, więc to nie jest jakieś takie biecie nie, że tam hiszpanicz z Warszawy czy z Krakowa, to nie ja, ale jest to jednak Grand domowe. Trzeba tutaj absolutnie przyznać w Gazecie stołecznej już z dziewięćdziesiątego dziewiątego roku z 28 maja w tekście Iwony szpali i Dariusza Bartoszewicza. Mogliśmy przeczytać, że Jackson kupił od Ryszarda Krauzego 70 ha na Wilanowie, i że park rozrywki rodzinne oczywiście stanie naprzeciwko Pałacu na Wilanowie nie doszło do tego domyślacie się to już były czasy, gdy Piskorski zastąpił świwęciskiego, więc no nie udało się ludzie stwierdzili, no nie załatwił tego po prostu pozbywamy się i prawdopodobnie była masa innych problemów. Jak to zawsze bywa w każdym razie, gdyby to się udało, no to posłuchajcie, tylko to jest fragment z tego tekstu park rozrywki sąsiadowałby tam nie tylko z Pałacem świętynią Opatrzności 60 metrową buławą Jana trzeciego Sobieskiego, ale i z hipermarketami niemieckiej firmy metro i francuskiej carfur. No to jest generowanie Polski, jednak nie w sensie wiadomo, że tutaj brakuje paczkomatu, ale to było niemożliwe w tamtym czasie, jakby w wyobraź park rodzinny Jacksona, świątynia Opatrzności, buch sześćdziesięciuięci metrowa Buława. Ja jedną z trzeciego Sobieskiego i niemieckiej hipermarkety, no to i pałac oczywiście willarowski niesamowity.
Jakbyś oddalił kadry, to by wyszło takie miasto z heosów trzeciej tak puława zjeżdżał.
Tak ładnie. To.
Dziękuję ma czternaścierodkowych jednostek tak rajców miejskich tak jeślity tygodniowo.
I pojęcie, że tak z s tym Bemowem no to tam no nie wiem. No nie wyszło to nie wyszło, ale, że to się nie udało to bardzo żałuje akurat, to będę to był taki pejzaż.
To było wspaniałe to prawda proszę pana, nie udało się w Warszawie nie udało się w Gorzowie nie udało się w Lublinie. No to, gdzie ma się udać jak nie w Łodzi, oczywiście Łódź Bałuty, jakby się mogła potoczyć kariera np. Adama Ostrowskiego rafera słynnego, gdyby wtedy rzeczywiście powstał tam jacksonland. No nie wiemy w każdym razie tutaj wiceprezydent tej cytuję za tekstem, który był umieszczony w łódzkiej Gazecie wyborczej 17 lutego roku 2000, czyli to już takiestatki już tak już te ostatnie miasta się już tak załapują, że może jeszcze my, panie machellu, może, że spojrzy na nas nie make kodeksor już już był mało zainteresowany. Ale, ale jeszcze ktoś tam próbował cytuję za tekstem autorstwa Piotra Korzeniowskiego Radosława Gajdy i tak Mary baruły, wiceprezydent zapomniał o Łodzi i hektarach, nieczynny fabryk do wzięciaa Gazeta postanowiła spraw, czy nie dałoby się tam mówić profil ankarza ulokował swój park w Łodzi, może by się dało. Panie prezydencie, no to jaki fabryki suj mnie i teraz tej dalej cytuję artykuł znakomity pomysł ocenia inda Zajączkowska sęczekew biura promocji urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, mamy w mieście wielkie tereny policzy zakładach. To jest zabawne, bo ta pani Inga jako jako szefowa biura promocji urzędu Marszałkowskiego mogłem nad sama wpaść, ale przychodzą do wiedzy dziennikarze, że pani ingo, a może u nas ten gen Jacksona w sumie, ale to jest s służbła.
Dokładnie o tym samym pomyślałem, że niesamowite, że musisz wysłać dziennikarze, a tutaj zajmujesz jednak promocję miasta. No czy ja nie mówię, że trzeba mieć Luna park Jacksona, albo, że trzeba to robić, ale że ona dopiero wtedy mówi, że.
W sumie czy.
Nie wiem, no sący teren.
Mamy już westiwal comisu w Łodzi.
Do Warszawy blisko no w Warszawie chciał w Łodzi miałby nie chcieć. My jeszcze tak bardziej centralnie, więc w ogóle Super nie, jakby świetna lokalizacja także tak, no to jest Super. Śmieszny tekst tutaj czytamy poszukiwania Jacksona, rozpoczęliśmy od Urzędu Miasta w Warszawie tam zdobyliśmy telefon do firmy weld, której Center, która reprezentuje polskie interesy piosenkarzy. Ciekawe ta ciekawa nazwa firmy, to właśnie ta firma prowadziła rozmowy z władzami Warszawy, jeśli wpłynie oferta, przekażemy ją inwestorowi, obiecano nam w dubleutc KUP pan hałda i to już jest taki dowcipny komentarz dziennikarzy, że no jak wpłynie to wpłyce za tekst i w tym z tym tekstem jest taki problem, że nie wiadomo, czy to jestk tych dziennikarzy? Czy to jest rzeczywiście jakieś takie działanie, ale wszyscy się w sumie na to nabierają? No jest to niezło? Unknown speaker 4 No potrzebujesz mieć te wierszówka. No to.
No to jest właśnie robić, co konekcja jest Piesta po prostu zapełnienia szpację.
Tak, co mógłby kupić? De decyduje dalej na tylko co mógłby kupić w Łodzi i w okolicach Mikel doekconować? Co mógłby Mateusz o to np. dawne koszary obok Lublinka 11 ha. No to za mało już jak wiemy, tak dużo za mało jakiś 189 hetarów za mało tereny chemiteksu anilay prawie 5 ha w centrum miasta lotnisko w piorkowy lub hałd w Bełchatowie ponad 100 km.
W obwodzierabie.
Sz nie za mało jest trochę krawiectwo, ale po drugie w centrum ja rozumiem, że nie wiem, że Marek kolekson widzi n przykład disnejland, że on jest pod Paryżem gdzieś tam tak, że to Kiński jest podtokiż. On jest blisko tokao, już tam w pociągi i jesteś się tam pół godziny później czy godzinę później z centrum nie, ale w centrum jest Wdzie.
Wiesz to już Bemowo się wydawało dziwnym pomysłem, no to nie jest centrum właśnie Warszawy, ale wiesz, ale jednak no gdzieś to można przepchać troszkę dalej noówka, jednak ona np. proszę bardzo, albo nie. No i jeszcze dalej na jakiś taki wiesz po prostu dziewiczych terenach, że tak to tak to nazwę, a tutaj oni chcą to wrzucać w centrum. No to jest ciekawe w ogóle wszystkie rzeczy mają podany obszar, a hałda w Bełchatowie ma 100 km. Unknown speaker 4 Obwocie, niech mnie pan wymierzy i ten garnitury.
To za 2 tygodnie, więc.
Jeżelie kupił.
Tak. No okazało się właśnie o tym też tutaj czytamy władze gminy nie mają tak rozległych terenów Jackson, mógłby jednak zgłosić się do przetargu na kąpielisko fala, to też kilka hektarów. To pomysł chyba polegał na tym, żeby pozbierać, to wszystko i ten park będzie jakiś taki latający także rozbity rozbinął.
Składki tak względu haudę z tego tak takńskofalone.
To jest fajne, ale tutaj już wspominany już Kwiatkowski, no nie pozostawił złudzeń i z propozycją łódzkiej inwestycji dotarliśmy też do prof. Kwiatkowskiego, dyrektora muzeum w Łazienkach, jest on osobistym znajomym piosenkarza. No właśnie, czy porozmawia pan z jaksonem, żeby przynajmniej zwrócił uwagę na Łódź, spytaliśmy nie będzie zainteresowany, ocenił z miejsca profesor po kontaktach z Warszawą zniechęcił się do inwestycji w Polsce. No właśnie to zdanie po kontaktach z Warszawą zniechęcił się do inwestycji w Polsce. No tak w sęgorzów byłku pomysłu on już on już miał dość i Kwiatkowski mówi też spotkał tam tyle głupoty, że ma już dosyć poza tym w Łodzi nie ma lotniska, być może tak to znaczy można było się zniechęcić, jeżeli chodzi o to, co się działo w warszawskim ratuszu i te wszystkie przepychanki też polityczne no męczące, ale.
Mało tego, ja uważam, że tutaj prawda ma kolekcon uniknął tego pocisku, który trafił go przy okazji Warszawy, dlatego że tutaj przez chwilęśmie działo taką samą oferę w Warszawie, bo wcześniej tutaj mówiliśmy, że, że w Łodzi mógłby kupić ten makel jagson tereny chemiteksu, ani lany prawie 50 ha w centrum miasta, a chwilę później w tym samym tekście jest akapit, który mówi, że na park rozrywki nie zgadza się. Natomiast Andrzej brlik z syndyk chemiteksulnilany dzieci lubiył się bawić w ruinach albo koncepcja przewiduje na tym terenie działalność przemysłową. Mówi życzę powodzenie, czyli znowu znowu dziennikarzom wyściny chebiinych za ilany 5. Unknown speaker 4 Heektar się okazuje, że senny mogę w lechcie.
Spadajcie syndyk syndyk jest i istotnie.
I znowu on był chciał kupić ten chemitekx. Aptem znowu by to wyszła jakaś Siara z tego, więc bardzo dobrze, że się nie udało.
Ale właśnie widzisz, a propos Kwiatkowskiego i tego braku lotniska. No tutaj mamy jeszcze kontynuację, odpowiadają dziennikarze jest i to czynne wyjaśniliśmy, ale nie międzynarodoweaż i powstawał prof. Kwiatkowski. To zbudujemy, jeśli nie lotnisko to bezpośrednie połączenie z Okęciem nie ustępowaliśmy władze miasta mają takie plany nie mi się wydaje jednak, że ci dziennikarze robili sobiesa. I wydaje mi się, że mało, kto to podchwycił, ale np. czytamy tutaj pod tekstem wypowiedzi jakiś tam osób ze środowiska, powiedzmy około łódzkiego, rozmaitych właściciel agencji obrotu nieruchomościami jest m.in. ale jest też rzecznik wojewody łódzkiego i on odpowiada. Sam miałem kiedyś taki pomysł najłatwiej tak powiedzieć. No ja tak myślałem, czy urząd wojewódzki wyśladż, ksonowi ofertę na razie żartujemy, ale nie jest powiedziane, że piosenkarz nie zainteresuje się Łodzią można spróbować, no on wyczuł, że to są jajca chyba troszkę, ale też no nie wykluczał tego, więc jakiś takie po prostu uczucie tym jaksonem tam było uprawiane na maksa bardzo bardzo dziwny tekst przyznał. No.
To nie jest powiedziane było powiedziane. Unknown speaker 4 Prof. Kwiatkowski może nie już.
Było, ale tam była poważna rozgwinina tutaj chemii tekst Anilana i tego typu sytuacja. No nie zgadnijcie nic z tego nie wyszło, no po prostu tego jacksonlandu. Proszę pana, jak nie było tak nie ma i znowu ja wciąż czekam jest bardzo duże ryzyko przestań Bartek BU się rozczarujesz jest bardzo duże ryzyko, że tego już nie będzie. Słuchajcie bardzo, jeżeli chodzi o złe pomysły biznesowe, to wydaje mi się, że park rozrywki sygnowany maelężexonem to jest to oczywiście zły pomysł. No.
Słowa zadzwonić czy do tej pani, która wtedy była. Unknown speaker 4 Zajmowała, czy promocj.
Ona tak? No na komicy pomysł tak tak. No teraz to jest tańsza na Czop.
Jak wspomniałem, w Łodzi póki co jest tylko wspaniały festiwal komiksu. Mówię to nie ironicznie bardzo polecam, międzynarodowydiwal kobik suukier w Łodzi, która mnie zapłacił za tą wzmmiankę, natomiast co. No proszę państwa, no to by było na tyle, jeśli chodzi o prawda przygodyekcona w Polsce tak tak można by było powiedzieć w zasadzie, gdyby ten park rozrzewki powstał. To byłoby to dzisiaj trochę kłopotliwe i pewnie byśmy się bardzo zastanawiali, co z tym zrobić dalej nie no pewnie dałoby się tam jakoś zrebrędować, taki park park rozżywki, ale byłoby to pewnie trudne, bo zakładam, że byłoby tam np. nie wiem wielkie koło Młyński z twarzą meka.
Myślę, że byłby tam obecny tak wizualnie bardzo bardzo mocno no może by to kupiła energnlandia. No nie wiem, no nieważne w każdym razie te pomysły się sprawdziły bez maejkaleczek są one i ludzie sobie na rolę rekostery zapierniczają. No i dobrze jak lubią itd. to czemu nie tak ja po prostu nie wiedziałem długo, czy to mi się nie przyśniło. No, zanim nie wróciłem do tematu, to tak no czy to była jakaś miejska legenda o tym się mówiło, no ale oczywiście tutaj kwerenda prasowa i też youtubowa i ogólnoedialna pokazuje, że był temat mogliśmy być wielce Bartek, mogliśmy mieć taką piękną rzecz, ale mamy inne piękne rzeczy, o których opowiadamy w innych odcinkach naszego podcasttu lub czasopisma w tym odcinku to by było na tyle żegnają się z państwem naprzeciwko mnie Bartek Przybyszewski.
A po drugiej stronie stołu Mateusz Witkowski.
Do usłyszenia.
Cześć i sprawdzajcie podcastek.
Czasopisma.
Lub czasopisma.
Lub czasopisma.
Lub czasopisma lub czasopisma.
Lub czasopisma.
Lub czasopisma. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: LUB CZASOPISMA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA