REKLAMA

40# System i algorytmy mogły uratować Kamila z Częstochowy? Polska z nich zrezygnowała

Techstorie
Data emisji:
2023-05-16 17:00
Audycja:
Czas trwania:
22:54 min.
Udostępnij:

Autorki "Techstorii Light" nie unikają tematu ostatniej tragedii, która wstrząsnęła Polską. Śmierć Kamila z Częstochowy zdaniem Joanny Sosnowskiej pokazuje, że "często skupiamy się na poszukiwaniu wielkich innowacji, a nie wdrażamy tego, co jest na wyciągnięcie ręki". Co w takim razie dałyby algorytmy? Jak mogłyby pomóc procedury "Serious Case Review", które są gotowe, ale niewdrożone? W tym odcinku podcastu usłyszysz też o nowej prezesce Twittera, która będzie bacznie obserwowana przez opinię publiczną jak i samego Muska i o tym, kto chce dokręcić śrubę sztucznej inteligencji.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Dzień dobry. Tu techstorie lie podkast, w którym skrótowo opowiadamy o najważniejszych najciekawszych?
Albo najbardziej zaskakujących tematach związanych z technologiami.
Dziś jest wersja laita, ale zapraszamy też na nasze tradycyjne pogłębione odcinki, w których pod wieloma kątami staramy się wytłumaczyć, jak technologie mebrują nam świat.
W dzisiejszym odcinku powiem państwu o tym, jak algorytmem mogą i co więcej powinny być wykorzystywane w służbie ochrony dzieci o tym komu ilon mask odda stary Twittera i o tym, kto chce dokręcić śrubę sztuszcze inteligencji?
W podkaście te historię witają Sylwia Czubkowska.
Oraz Joanna Sosnowska, redakcja prowadząca projekt ju Jutronauci w Gazecie.
Wyborczej te historię Sylwia Czubkowska Joanna s historię.
Zanim jednak przejdziemy do szczegółów dzisiejszego odcinka, jak zwykle mamy do was prośbę, jeżeli lubicie słuchać historii, to zasób skrybujcie nasz podkast, ocencie go, a może nawet podzielicie się nim ze znajomymi w mediach społecznościowych. Takie wsparcie jest dla nas bardzo cenne, bo ułatwia nam przebicie się przez mur algorytmów platformowych.
No dobrze, mamy dzisiaj kilka dość różnych tematów. Od tego zaczynamy.
Może, zanim przejedziemy do sztucznej inteligencji, która dzisiaj będzie naszym największym blokiem. To skupimy się najpierw na takim najgorętszym wydarzeniu ostatniego tygodnia, a właściwie na najgorętszym nazwisku, bo nie wiem, Asia czy pamiętasz, jak ilon mask zrobił na Twitterze? Kilka miesięcy temu taki kuiz czy powinien odejść z Pitera?
Czy pamiętam prawie prawie. Zagłosowałam w tej ankiecie, to ja i tak drżała, że nawet, dlaczego.
Prawie znaczy, żeby został tak ciś zagłosować.
To nigdy tego nie ujawnię.
Jakby nie było my wtedy za traktowaliśmy tenquis, trochę jak taki żart, a okazał się prawdą i ilon mask właśnie ogłosił, że odchodzi z pozycji prezesa Twittera, a stery tej firmy przejmie na was iio, bo wreszcie to będzie kobieta lindia calino.
No i może powinniśmy zrobić nową ankietę, czy znali państwo wcześniej to nazwisko, bo.
Znali, no my też nie znowuśmy trzeba.
Się przeznaczyć tak, oczywiście. I prawdopodobnie w świecie pikdechów, nawet ona nie była jakoś specjalnie szeroko znana, no ale teraz na pewno będzie rozpoznawalna, szczególnie że ja karino no nie jest noowicuszką w branży to broń Boże ewidentnie ma szukał do Twittera kogoś z takim dużym doświadczeniem i menedżerskim i mediowym no jakino w świecie mediów. I to na samym szczycie pracuje od lat.
No tylko, że nie ME mediów słycznościowych nie biktraów, tak tak tak, ale dwaacyjnych.
W 2011 roku dołączyła do NBC uniwersa, gdzie spód stopniowa awansowała na sam szczyt tego globalnego biznesu reklamowego firmy, a wcześniej przez 2 dekaty pracowała w teren blodcasting, więc naprawdę doświadczenie w świecie mediów oraz w świecie biznesu biznesu i reklamy. Co ważne dla Twittera ma.
No tak, bo na wenbisi univer uniwersytetot chociażby za uruchomienie serwisu streamiingowego pikok, którego wciąż jeszcze nie ma w Polsce szkoda, bo tam na pikoku są całkiem fajne, rzeczy nadzorowała też.
Ci małoci naprawdę.
No bo już nic nie ma na tych, które je mam ja już kasuję, po kolei nadzorowała też jakino takie duże wydarzenia pokazywane na żywo, jak Super bow czy igrzyska olimpijskie zapewniała kontakty ze spółkami technologicznymi w tym zastępczatem iczuami. Oczywiście z Twitterem i to chyba tak naprawdę, bo mimo już nie ma doświadczenia w Dolinie Krzemowej, to doświadczenie współpracy z firmami technologicznymi. Chyba przekonało maska do tego, żeby ją ściągnąć, szczególnie że zbudowała wiele partner z tymi firmami na przestrzeni ostatnich lat. I wszystko wskazuje na to, że ma pomóc też twitterowi w odbudowie tych partnerstw takich komercyjnych reklamowych, no bo przez ostatnie miesiące mas, która raczej robił dużo, żeby te partnerstwa zerwać i stawiał dużo mocniej na monetyzację Twittera viasubskrypcję, czyli ten słynny glubatą, tak, w którym idzie mu powiedzmy, że słabo, a z reklam też zarobków nie ma takich, jakie byływalnią ludzi. Mamy cały odcinek też o tym bardzo polecamy, jak zwalnią ludzie związanych też z rynkiem reklamowym. No i pojawienie się teraz jak Karina wskazuje, że być może jest odwrót?
Ja nie wiem, czy to mask zrywał te, czy też dążył do zrywania tych?
Jako działania i działania doprowadziły do zerwania?
Tak, no tak, to będzie bardziej precyzyjne. No ale też co trzeba powiedzieć sam mask z Twittera broń Boże nie odchodzi, chce w nim zostać jako sito, czyli te technologii ofis, czyli oraz prezes zarządu, czyli de facto będzie się zajmował takim projektowaniem nowych produktów. Sprawdzaniem, czy te, które są obecnie działają w odpowiedni sposób, czyli de facto będzie tym, co.
Go kręci.
Tak w tym, co kręci i tym, co robi teraz, czyli szuka trochę luki w całym dziury w całym i ale dzięki temu produkty na koniec dnia no zyskują usprawnienia.
Ale są jakaina jest w ogóle bardzo ciekawie, bo mimo tego, co już powiedziałśmy, że jej nazwisko nie jest jakimś najgorętszym nazwiskiem na firmamencie Doliny Krzemowej, to jej wskazanie na nowego SIO z miejsca zbudziło spore emocji i takiego grzebania kimona. Jest kogo obserwuje na twitte rzeskim miała kontakty z 1 strony w tej amerykańskiej skrajniej prawicy pojawiło się sworo zwolenników torii spiskowych, którzy podbijam, Fakt, że uwaga uwaga, bo to jakino to popierała w ogóle szczepienia przeciwko COVID. Najgorzej najgorsze i przewodniczy grupie zadaniowej dotyczącej przyszłości pracy światowym forum ekonomiczne, więc w ogóle słaj jak to jest DIP strit, tak tak tak stra, więc strasze strasznie strasznie, a z drugiej strony zaczęło się też takie rozliczanie jej ze związków z trampem, bo ona doradzała administracji trampa w kwestiach sportowych i żywienia, a nawet sprawdzenie kogo obserwuje na Twitterze i że to są takie prawicowe konta, które też obserwuję mask, więc na pewno będzie zwolenniczką tak jak mask np. absolutyzmu, wolności słowa, nowe nazwisko, a już, bo ci budzi emocje.
Ja bym tak sugerowała wziąć na wstrzymanie i poczekać choćby na niech zacznie pracę w ogóle.
Tak, niech w ogóle zostanie tą prezeską, bo my miała doskonale, że z maski jego zapomniami to bywa tak, że może ulec to zmianie, ale ewidentnie widać, że będzie ta nowa prezeska Twittera pilnie obserwowana przez opinię publiczną.
To na pewno tylko szkoda, że takiej również silnej obserwacji brakuje zagadnieniom związanym z wdrażaniem technologii, które naprawdę mogą rozwiązywać takie najtrudniejsze problemy społeczne. Robi tutaj taki trochę szpagat myślowy, ale chce ciebie i państwa przenieść do historii, którą mam wrażenie, że żyła Polska całkiem niedawno i historii bardzo trudnej, bo jest to historia wstrząsająca, czyli historia zakatowania ośmioletniego Kamila z Częstochowy zakatowanego przez te swojego ojczyma chłopczyk przez 35 dni walczył o życie w szpitalu, ale jego wrażenia były zbyt poważne 8 maja zmarł, a na jego pogrzebie pojawiły się tysiące poruszonych cierpieniem. Tego no chłopaczka ludzi, tylko oczywiście może powstać pytanie, dlaczego w ogóle mówimy o tej historiitkaście technologicznym.
Bo tej tragedii może było zapobiec. Znaczy przy przynajmniej teoretycznie można było jej zapobiec tej tragedii setkominnym, a może i tysiącom innych tragedii, gdzie ofiarami przemocy domowej padają dzieci i można domu byłoby zapobiec, a przynajmniej mieć większą kontrolę i szybciej wyłapywać tzw. czerwone flagi wskazujące na to, że jest potrzeba takiej zdecydowanej interwencji, bo zagrożone jest życie i zdrowie dziecka. Mówimy o tym, że można byłoby temu zapobiec, bo rzeczywiście są konkretne rozwiązania i są konkretne techniki technologie, które pomagają w takiej analityce analityce, która jest nazywana procedurą syriuskiej i srevio, czyli takich poważnych poważnych wydarzeń, poważnych zdarzeń, które powinny być jak najszybciej rozwiązywane, chociażby odbieraniem dzieci do pieczy zastępczej do opieki zastępczej. Tak o braku tej procedury napisała w takim mocnym wpisie na Facebooku Anna Krawczak to jest badaczka i członkini interdy interdyscyplinarnego zespołu badań nad dzieciństwem no Uniwersytecie warszawskim, która od lat zajmuje się tematyką właśnie takiej analizy sytuacji dzieci w Polsce. I ona tłumaczy, że opracowano nawet konkretne narzędzia, które były wystarczyłoby w Polsce znać i wdrażać i stosować by no była większa szansa na uratowanie takich dzieci, właśnie jak kamień. Ja tu bym zacytowała po prostu kawałki wpisu, bo on się broni są w sobie nie wszystkie tragedii da się przewidzieć, ale tragedię Kamila Zuzi i blanki. To są wspomniane dzieci, które też zostały zabite przez rodziców w ostatnich latach, bo opiekunów tak opiekunów tak nie wszystkie te tragedie były tragediami klasycznymi, które nie tylko dało się przewidzieć, ale opracowano w tym celu nawet konkretne narzędzia. Wystarczy je znać stosować pisze o tym z uporem maniaczki, ponieważ polską specjlnością jest ciągłe opowiadanie bzdetów nie przewidywalności wydarzeń, które po pierwsze, są schematyczne, po drugich przewidywalność doczekała się i nawet konkret doczekała się nawet konkretnych algorytmów. Po trzecie mają zkatalogowane czynniki ryzyka i szansy, a po czwarte tysiące ludzi dekadami spłaszczało sobie 4 litery nad badaniami aktowymi i zdzierało zelówki w badaniach terenowych nad empirycznym potwierdzeniem, że te algorytmy działają i można je stosować w politykach ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Cały ten wpis w ogóle państwu polecamy, można go znaleźć, bo on jest otwartym profilu Anny Krawczak.
Ja może wyjaśnię, na czym polega cała całe te seruska jest rwio to, co ma być taka dokładna analiza, którą, którą powinno się przeprowadzić po tragicznej śmierci dziecka po to, żeby sprawdzić, na którym etapie coś zawiodło. Czy gdzieś.
Państwo zawiodło, system, gdzie zawić?
Tak tak, tak, generalnie tak chodzi o to, żeby zdefiniować luki je załatać jak najszybciej, czyli, żeby później, kiedy będzie taka sytuacja, żeby żeby, żeby ta luka już była, żeby się nie pojawiała więcej, czyli to mogą być pytania takie jak czy nie rozmawiały ze sobą instytucje państwowe czy pracownik pomocy społecznej, był niewystarczająco empatyczne. Albo może czy w danym mieście były niewystarczające, czy były po prostu braki kadrowe i taka analiza pozwoliłaby rozpoznać, co nie zadziałało, uszczelnić tę lukę i sprawić, że być może do kolejnej takiej tragicznej śmierci by nie doszło.
No tak, czyli po prostu zastosować konkretne zaangorytmizowane, mechanizm wyciągania wniosków takiego takie mechanizmy, które stosują wszystkie poważne firmy w swoim działaniu. Tak naprawdę tak na bieżąco zarządzanie kryzysowe. I czy co jest bardzo ważne już 2 lata temu petycję żądającą przyjęcie ustawy o siriu s caasevu, podpisy podpisał w Polsce 2 22 000 osób, ale wciąż tej ustawy nie ma wciąż nie ma tych mechanizmów wdrożonych i w efekcie możliwe są takie sytuacje, jak ta w przypadku Kamilka, a sytuacja wyglądała tam także jego rodzina miała założoną niebieską kartę wulkuszu, gdzie mieszkała, więc pracownicy piki społecznej wiedzieli, że dochodzi do przemocy, ale już w Częstochowie, gdzie rodzina przeprowadziła MOPS o przemocy, nie wiedział i takiej karty nie założył. I to jest trochę nie do uwierzenia, że 2 ośrodki pomocy społecznej położone od siebie tam kilkadziesiąt kilometrów kilkaset kilometrów. Wszystko jedno zezło się nie skomunikowały i nie sprawdziły, czy klienci opieki społecznej są objęci dalej odpowiednią opieką tak i kontrolą, czyli zamiast pilnować dobrostan dzieci. Mamy taki brak systemowych rozwiązań opartych także na ułatwieniach technologicznych, a to dopuszcza do tego, że mamy naprawdę potężne luki w systemie pomocy, że dzieci są latami krzywdzone i zabijane. I ja bym nie chciała mówić, że może 1 dobrą rzeczą, która wyniknie ze śmierci kaminka, będzie wdrożenie tego systemu, ale chyba nie ma innego wniosku, tak takiego, który był w jakikolwiek sposób pozytywne.
No niestety tym bardziej, że no myśmy też z uwagą i z dużymi emocjami przecież śledziły całą tę hi historięr i to, jak ona się rozwijała i informacje o śmierci kamienia też ciężko przyjęłyśmy tylko. Ja bym powiedziała, że tam jest jeszcze 1 wniosek, bo to jest historia bardzo drastyczna i bardzo tragiczna, ale pokazuje, jak często się skupiamy na takich błyskotkach, na poszukiwaniu wielkich innowacji, a nie wdrażamy tego, co jest na wyciągnięcie ręki.
Tak takich kolejnych zbieg pięknie tutaj, że tutaj ma być meta wersum nie wiadomo co, ale rzeczywiście, a to, gdzie jest już dokonana jakaś konkretna innowacja, to jest za nudne za trudne za mało czy nie ma w co inwestorować? Ma nie ma nie ma jakiegoś tam wielkiego funduszu inwestycyjnego, który by chciał w to w to pójść. No i mamy takich przykładów naprawdę dużo w Polsce widać to też było jak wybuchła pandemia, kiedyś się chociażby okazało, że, jaki system w Polsce nie działa Głównego Inspektoratu Sanitarnego nie trochę wstyd trzeba było wielkiej pandemii, żeby GIS został podłączony do 1 infolinii. Wspólnej, więc niewielkie czasami niewielkie nie wiadomo, jakiej innowacje tego po prostu wdrażanie tego, co mamy i byłoby lepiej.
To tak, bo to byłaby taka, to byłby idealny przykład na to, że nawet prosta technologie mogą działać w służbie.
Dobra. No tak, a my tu ciągle krytykujemy te technologie, więc czasami powinniśmy pochwalić, więc jeżeli chodzi już o uchwalenie, to chyba możemy pochwalić regulatorów urzędników i polityków z 2 stron oceanu atlantyckiego za to, że tak dosyć szybko zerwali się do procesu kontrolnego i regulacyjnego sztucznej inteligencji.
Tak tak, ja mam nawet na to swoje prywatne określenie uregulować, zanim złoży jaja. Unknown speaker 4 Jaja już złożyło, zanim się wykluję.
O, proszę bardzo.
Może być taka jest prawda, może burta sztuczna inteligencja jaja poskładała, będziemy o tym miało też najbliższe odcinki o sztucznej inteligencji, chociażby w Chinach, potem jak tam złożyła jaja. I co nam się z tym wys susznej inteligencji wyklucza, ale rzeczywiście w Stanach Zjednoczonych i w Unii Europejskiej, tym naszym dziżura z ich parku już są naukowcy i te jaja przynajmniej starają się badać.
No i to starają się badać dość powiedziałabym dokładnie, bo w dniu premiery tego odcinka nawet.
Tuż w godzinach moim zdaniem, bo będzie popołudni, jak będzie około dziesiątejczną przesłuchanie, czyli.
Będą państwo mogli odpowiedź te historięr, a potem od razu przełączyć się na bardzo ważne przesłuchanie, bo przed amerykańskim kongresem zeznawać będzie nie kto inny jak sam Altman, czyli szef uppnai, czyli firmy, która stworzyła najgorętszą technologię ostatnich 5 lat.
No, czyli czat gpt tak, jakby ktoś jeszcze nie pamiętał.
Tak. No i co na to, że będą go przepytywać na okoliczność możliwości oraz zagrożeń związanych ze sztuszcznej inteligencją, liczak bumental to jest senator, który będzie prowadzić to przesłuchanie demokrata, który jednocześnie przewodniczy senackiemu panelowi do spraw prywatności i technologii. Ujął to tak sztuczna inteligencja, pilnie potrzebuje zasad i zabezpieczeń, który będą mógł poradzić sobie z jej ogromnym potencjałem oraz pułapkami.
No i to jest zresztą znaczy to to posiedzeniem ma być zresztą pierwszym z serii przesłuchań poświęconych sztucznej inteligencji, także we wtorek 16 maja ma zeznawać wiceprezeska IBM Krystyna Montgomery oraz Gary Marku z emerytowany prof. Uniwersytetu nowojorskiego. No on jest też byłym założycielem, prezesem spółki geometriik inteligns przyjętej przez Ubera, który jest postrzegany i definiuje się jako taki ostry krytykę jaj, więc będzie ciekawie Markusa posłuchać. W ogóle bardzo ciekawe jest to, że tym razem mamy do czynienia z tym przesłuchaniami, właśnie nie po tym, jak się te jaja już tam wykluuje, jak już tam Facebook ma 2 000 000 000 użytkowników, a ci, kto 1 000 000 700 i właściwie nie wiemy. Co z tym zrobić, tylko zanim dojdzie do takiego potężnego przejęcia przez eai wiru aspektów życia.
Tak i to jest akurat temu tutaj trzeba przyklasnąć, bo faktycznie zbyt wiele razy oglądaliśmy co dla nas jest bardzo ciekawe i w ogóle, ale zbyt wiele razy oglądaliśmy problemy generowane przez technologie, którym też można było zaradzić dużo wcześniej, gdyby politycy zainteresowali się jak ta technologia działa i jakie mogą być konsekwencje jej wdrożenia. Natomiast sam też ten moment jest przesłuchania jest bardzo ciekawy, no bo ono odbędzie się w momencie, kiedy taka zimna wojna Big techów wywołana właśnie przez czat gpt szaleje po błyskawicznym sukcesie tej generatywnej i sztucznej inteligencji o najlepszą jaj konkurują już. No chyba wszystkie bez kozery powiem wszystkie bigtechy z Microsoftem, czyli inwestorem w upnai na czele z googlem, który dopiero te znaczy próbuje. I teraz ogłosił niedawno na konferencji Google ayo całą serię usprawnień związanych ze sztuczną inteligencją, które w tym roku ma zamiar wdrażać na do tego wagonika. Jeszcze bardzo starają się wskoczyć Facebook, jak zawsze jak tak jak zawsze no bo tak to z tego metawersu trzeba jakoś przełożyć bajchę i wejść wskoczyć na E. No i oczywiście werble ilon mask, który najpierw straszył i groził, a teraz próbuje stworzyć własną E jaj.
No to też to przewidzenia było, ale i znowu, zapowiadając nasz kolejny odcinek, jak się przyglądamy tym, co się dzieje największych biktach chińskich, to wszystkie inwestują we sztuczną inteligencję, nawet nie inwestują. One wszystkie już mają swoje produkty i to produkty bardzo konkurencyjne w stosunku do tych amerykańskich czy też zachodnich, a niektóre wręcz wyskakujące trochę bardziej do przodu jest chociażby taki bardzo ciekawy produkt Alibaby dotyczące zarządzania smart citis, wykorzystując sztuczną inteligencyjną, został wdrożony w honzu 2 lata temu do zarządzania miastem całym, więc my się tutaj ja ramy generatywną sztuczną inteligencją, a po cichutku po cichutku w niektórych miejscach już nie tylko generatywna, tylko taka bardziej np. produktowa sztuczna inteligencja jest w użyciu i tym bardziej będzie coraz więcej pytań o etyczność tych zastosowań sztuczna inteligencji i konsekwenc jej stosowania, więc mamy w ogóle o etyczności i o tych wszystkich pytaniach kolejny odcinek naszego podkastu też go bardzo państwu polecamy, bo te pytania się wcale nie zastarzało, one się stoją coraz bardziej gorące.
Ale być może nagramy kolejne, bo pytania, które już zostały zadane się nie zdarzają, ale pojawiają się nowe i tych wyzwań faktycznie będzie tylko coraz więcej.
No tak tak są o to przesłuchanie, o którym mówimy, następuje też miesiąc po spotkaniu czasu schumera, przewodniczącego większości w Senacie Stanów zjednoczonych ze wspomnianym maskiem, który był jeszcze tamten miesiąc temu traktowany taki powiedzmy krytyk technologii jaj. No dziś już wiemy, że on taki był krytykiem po prostu się wycofał z zupełnie ja i no to tam krytykował, a i wiemy też, po czym mówi jasność Szumer, że Senat ma ambicje stworzyć takie ramy legislacyjne, które miały mogłyby uregulować nawet przyszłe potencjalne zagrożenia eaj. Oczywiście zagłożeniu, że nie będzie to ograniczło innowacyjności całego sektora technologii, ale jednak bardzo ciekawe zjawisko regulowania technologii, które jeszcze nie ma, czyli takiego wyprzedzające wyprzedzającej regulacji. To chyba jeszcze się nie zadziało do tej pory, jeżeli chodzi w ogóle o prawo już nie wiem, co prawo technologii.
Chyba nie, ale ja mogę tylko przeklasnąć i co więcej to nad czym Ameryka dopiero się zastanawia, Europa już z grubsza ma opracowane.
Tak, ta Europa, która jest taka w ogóle zawsze skostniała i w ogóle reguluje marchewki, które są owocami.
Tak, no ja wiem, że to nad czym Ameryka dopiero się zastanawia, Europa ma już z grubsza opracowane. I ja się oczywiście mogę śmiać z regulowania marchewek, ale no tak Europa do tej pory była postrzegana tymczasem wszystko wskazuje na to, że już za miesiąc w połowie czerwca parlament Europejski będzie pracować już nad takim ostatecznym kształtem ustawy, ey akt, czyli takiej regulacji, które mają sprawić, że algorytm sztucznej inteligencji nie będą wykorzystywane przeciwko użytkownikom.
Trochę o tym aktu już wspominałyśmy, ale ja myślę, że poświęcimy cały odcinek tak naprawdę regulacjom europejskim regulacjom internetu, bo nie tylko ea AC, ale również dije serowi, czyli dzieci to serwis AC, który już właściwie jest uchwalone i za chwilę będzie wdrażany. Strasznie dzisiaj mamy dużo zapowiedzi tego, co będzie, ale chciałośmy też, żeby te kolejne odcinki tych historii były takim trochę przewodnikiem po tym, co ważnego może się zadziać na co ważnego warto zwracać uwagę, a ważne jest ewidentnie to, że po miesiącach pracy europosłowie osiągnęli kompromis w pracach nadaje aktem i osiągnęli go w takim naprawdę najgorętszym możliwym momencie szczytowym.
Wydaje się, że oni też sobie zdają sprawę z tego, że to jest technologia, która będzie nabierała wyłącznie rozpędu. I jeżeli jest moment na regulację, to okno się właśnie teraz otwiera. No.
Tak, zanim jak tam było złoży.
Jaja tak. Unknown speaker 4 No.
Więc, zanim złoży jaja szósta inteligencja też bardzo polecamy, interesować się nią dokształcać się z tego, jaki może mieć wpływ na naszą rzeczywistość, więc słuchać po prostu tekstorii, a nasz podkast jest dostępny na wszystkich możliwych platformach podkastowych i w aplikacji dokef.
Naszą wydawczynią jest Katarzyna Michałowska, której bardzo dziękujemy.
Piszcie do nas opiniami z uwagami zaczepijcie nas też mediach społecznościowych na naszych własnym kącie na Instagramie testorie, podkreślanik podkast. I Piszcie do nas oczywiście na maila testorie małpatok kropka fem.
Do usłyszenia.
Dziękujemy.
Te historię Sylwia Czub. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TECHSTORIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA