REKLAMA

Nowość - nauczyciel może podać uczniowi adrenalinę!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2023-05-16 14:30
Prowadzący:
Czas trwania:
01:26 min.
Udostępnij:

Kilkakrotnie mówiłam o tym, że astma często bywa źle leczona . Rozwiązaniem tego problemu może być w wejście w życie tzw. e-recepty 2.0 Rozwiń »

Polskie Towarzystwo Alergologiczne wraz z Koalicją na rzecz Leczenia Astmy opracowały właśnie takie rozwiązanie. Nowość polega na tym, że lekarz będzie widział, wchodząc do systemu informatycznego, że pacjent stosuje zbyt dużo leków krótko działających albo nadmierne dawki sterydów systemowych. Taka informacja zwrotna może być sygnałem, że temu pacjentowi być może trzeba zmienić strategię leczenia.

Inna nowością , ta już weszła w życie , jest wprowadzenie do szkół i przedszkoli procedury, która pozwala na podanie dzieciom leku. Pacjentom z anafilaksją, astmą, alergicznym nieżytem nosa czy pokrzywką. Do tej pory trzeba było dziecko wieźć do placówki medycznej, a to utrata minut , które mogą decydować o życiu. Polskie Towarzystwo Alergologiczne chce uczyć nauczycieli jak aplikować adrenalinę, przekonać ich, żeby nie obawiali się dziecka chorego na astmę, które ma w plecaku szkolnym inhalator i musi przyjąć dawkę leku.

Korzystałam z autoryzowanego wywiadu z Prof. Markiem Kulusem przygotowanego przez Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia w związku ze Światowym Dniem Astmy Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Wodnik pokfen na zdrowie.
Dzień dobry Ewa Podolska, kilkakrotnie mówiłam o tym, że astma często bywa źle leczona rozwiązaniem tego problemu może być wejście w życie tzw recepty 20 polskie Towarzystwa alegeologiczne wraz z koalicją na rzecz leczenia astmy opracowały właśnie takie rozwiązanie. Nowość polega na tym, że lekarz będzie widział wchodząc do systemu informatycznego, że pacjent stosuje zbyt dużo leków, krótko działających albo nadmierne dawki sterydów systemowych. Taka informacja zwrotna może być sygnałem, że temu pacjentowi być może trzeba zmienić strategię leczenia inną nowością. Ta już weszła w życie jest wprowadzenie do szkół i przedszkoli procedury, która pozwala na podanie dzieciom leku pacjentom z anafilakcję, aspmą alergicznym nieżytem nosa czy pokrzywką do tej pory trzeba było dziecko wieść do placówki medycznej, a to utrata minut. Czasami, które mogą decydować o życiu, polskie Towarzystwo alegeologicznych, chce uczy nauczycieli, jak aplikować adrenalijne, przekonać ich, żeby nie obawiali się dziecka chorego na astmę, które ma w plecaku szkolnym inhalator i musi przyjąć dawkę leku przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku po czternastej 30. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA