REKLAMA

Nowości Hondy, Hyundai i20 oraz koniec silników V8 w Maserati

Codzienny Mag. Motoryzacyjny
Data emisji:
2023-05-19 19:40
Czas trwania:
12:11 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Dobry wieczór codzienny magazyn motoryzacyjny Jacek balka Sławek Paruszewski dobry wieczór rozpoczyna się weekend. Proszę państwa i takie pytanie zastanawiam się czy na weekend można wyjechać jakąś hondą elektryczną bez niepokoju z tych modeli oferowanych w Polsce? No to mamy można, jeżeli jedzie właśnie pod Warszawę, czy pod Poznań, czy pod Szczecin tak albo gdzieś sobie jeździsz po okolicy, jak mieszkasz poza miastem? Tak można, ale tylko w takim przypadku, dlatego że do tej pory i chyba to jeszcze się przez rok pewnie nie zmieni w Europie. Mam nadzieję, że może się coś zmienia, może nie hondae samochód, którym jeździliśmy elektryk z zasięgiem teoretycznym 200 km praktycznym 150 jak dobrze pójdzie. No ale od pewnego czasu w hodzie mówi się dużo elektryfikacji modeli albo w ogóle o nowych modelach no i w zeszłym roku mówiliśmy o takim samochodzie, który ma równie romantyczną nazwa jak to jota BZ 4 x to tu mamy hondde i Grek 1 tak ona się nazywa. To jest samochód rozmiaru, powiedzmy renomean elektrycznego czy tam w Polsce z takich popularnych, no to mamy pewnie jeszcze two zwagę n ii czy mamy kije jakąś nieza dużą samochód nadal się tak nazywa, być może się tak będzie nazywać, ale ogromne ogromne ogromne brawa dla hołdy, że rzucają się na głęboką wodę. I mówię to bez nie jest to nic cipkiego niech nie będzie w moim głosie Bater.
Moja córkę, czasem pyta, a mówisz to ironicznie? No.
Właśnie nie mówię ironicznie udało im się albo po prostu mieli taki plan bateria o pojemności prawie 70 kilowa godzin przy tych 40, które mam w kądzie. E no to prawie rewolucja, no ale zasięg przy tej pojemności baterii niecałe 400 km, ale to i tak jest rewolucja. To w związku z tym oznacza, że chyba dość duże teoretyczne będzie też zużycie prądu. No nie wiem zobaczymy 350 km to tak realnie WLTP widziałeś zdjęcia tego samochodu, on mi trochę wolwą przypomina elektrycznego, nie wiem, którego może co 40, ale nie jest taki ładny, Zobacz na zdjęcia tego tej nowej hoondy. 200.
Wam powiedzieć, co ci przypomina.
Znaczy co ci przypomina albo czy ci się podoba?
Wiesz to sław poczeka.
Bo zdjęcia no tak na razie zdjęcia okej.
Mnie to najbardziej przypomina hondehrv po modyfikacji.
Okej, zaglądamy do środka, bo wciąż przecież mamy tylko zdjęcia, jest ogromny ekran na konsoli środkowej, który mi przypomina ekran z foordamu stanngamach, E tak on przypomina też 3 ekrany nałożony. No właśnie, ale jest nawet zdjęciu wygląda, że to jest aż za duże, natomiast przed kierowcą jest dość spory ekran taki przyzwoitej wielkości, to mi się podoba. On jest nie za duży nie za mały taki powinien być ten ekran na środku ma mieć 15 cali, czyli taki laptop postawiony na tym krótszym boku silnik 204 konie moment obrotowy ponad 300 netonometrów. Platforma rzeczywiście ma być podobna w E elektrycznejndzie krv Honda w ogóle ma ostatnio sporo za chwilę powiesz pewnie o nowej hondzie, o cerfamasz mówić, ale będziemy więcej mówić o hondzie zatterv, która już prawdopodobnie przyjdzie do Polski za parę miesięcy coś między krv, a CV no dobra, podsumowując, nowe elektryk o nazwie. N igrek 1.
Nie no.
Co.
Nie en i Grek.
1 co ty jesteś ze starorsów? No.
Euan.
No dobrze, ty to tak mówisz, bo tak, ale nie słyszałem, że ktoś tak mówił, bo tak jak jak mówiłeś, że co, że fokswagen to jest fortu tak dla for Ol dla każdego.
Idtutual.
No dobra. No, jeżeli tak.
Mówisz, ale ty się ty się z tym nie zgadza. Nie zgadzam właśnie w ten zrobione tak dobra nigrek 1 UAN.
Zobaczymy.
ID tual no po prostu tak się nazywa.
Wiesz to, co ma czytać, bo Anglik tak tego nie przeczyta, bo E nie przeczyta jako eigrek. Nie przeczyta jako igrek, a z kolei ktoś z zagranicy jedynki nie przeczytać jako ładno, nie wiem, wszystko jedno, a b bez 4 x jakoś byś w takim razie, skoro tak płynnie ci idzie rozszyfrowywanie skrótów? Bez.
Nie, czego się nie da.
No nie, bo to jest to się da, tylko, że to nie jest takie sprytne, to jest, bijąc zir 4 x, czyli napęd.
Tomasz rozwinięciaa tutaj masz no dobrze.
Ale prawa dla hoądy może samochód nie jest przepięknej urody, ale w każdym razie będzie bardziej praktyczny niż hondaesa. Dla mnie jest z kolei dość ładnym.
Samochodem Sławek z tymi braami dla hody. No tak spokojnie, dlatego że idź do sallonu hoondy jest pytają nowego siwika, powiedzą ci, że za rok i że nie wiedzą, ile będzie kosztował, a że mają straszne kłopoty i że nie wiedzą tak naprawdę czy hoda w Polsce wytrzyma ten rok Europie też wytrzyma ten rok. To oczywiście, oby jest problem, który, jakby będziemy monitorować, nie zmienia to Faktu, że Honda właśnie zaliczyła debiut nowego modelu CV Europejski debiut, więc chyba nie jest tak źle zobaczymy, jak samochód będzie. Jak jak będzie z dostępnością samochodu. I to jest cvk z odmianą 5 i WI, czyli hybryda doładowywana z gniazdka, co o niej wiemy? W środku wygląda to bardzo klasycznie bardzo elegancko jest 1 tablecik, ale cała obsługa jest przy pomocy przycisków. Wygląda to na bardzo wygodne, po prostu z zewnątrz wydaje mi się, że w końcu w tym samochodzie nie ma żadnego fui, to znaczy ten samochód on zdarzały mu się zdarzały się takie generacje, które, które były powiedzmy kontrowersyjnej urody, a teraz z przodu wygląda. To bardzo ładnie, trochę jak mazda, a z tyłu wygląda to trochę jak wolwo ewidentnie mają jakiś problem z tożsamością, skoro te skojarzenia wolwo no nie chcą być. No wolwo jest już od pewnego czasu, natomiast teraz sprzód jest jak gmaździe np. co wiemy na temat strony technicznej tego samochodu 2 l 2 l benzyna połączona z 2 silnikami elektrycznymi, ale nie mamy dokładnej specyfikacji.
Słuchaj bardzo dobrze, będziemy więcej mówić o hondzie i obejwe w Europie się utrzymała, czyli w Polsce również, bo ostatnio bardzo dobre.
82 km, przepraszam zawsze.
Bardzo dobre ma przecież hondasivk superauta. No.
Super.
Po prostu znowu będziemy się z nią zapoznawać chyba w wakacje. Mam nadzieję jakiś tam inna trochę wersja, ale, ale silnik ten sam napęd hybrydowy świetna skrzynia, dobrze przejdźmy do samochodu, który wg mnie jest w tej chwili całkiem udany koncern houda. I zresztą świetnie sobie radzi w pierwszej piątce, jeśli chodzi o sprzedaż nowych samochodów w Polsce kiedyś nie do pomyślenia, jaki ja jest jeszcze chyba wyżej oczko, albo 2 nawet huda i 20 to samochód, który ma 15 lat w tej chwili ma 4 m długości. To jest taki samochód miejski, mamy już trzecią generację, chyba od 2 albo 3 lat. No konkurencja nie byle jaka teraz, bo przede wszystkim no toyo tayaris, co mamy skodefabi z takich znanych, no wiem, Fort fiesta np. tak przychodzi do głowy i jest facelifting tego samochodu, bo czy się ze mną zgodzić, czy nie to się okaże, ale dla mnie dość agresywną i stylizację ma już ta wersja, która została nam zaprezentowana 3 lata temu, chociaż ja.
Jeszcze raz przypomnij mi, o jakim.
Mówimy o hindaiu i 20 nowa generacja ok może nie tak jak Bajon, który jest skorouferem, ale mimo wszystko jak spoglądam teraz na tył samochodu naprzód. To to jest dość agresywna, no w porównaniu z drugą generacją hind daa i 20, który był nijaki, no to ta trzecia generacja znana na ma od 3 lat. Uważam, że no jednak jednak jest inna no przede wszystkim jest inna, ale fae stefting co z tym faeftingu, o którym w tej chwili w tej chwili mówię, przede wszystkim w serii będą tylko cyfrowe zegary czterocalowy, czterocalowy wyświetlacz, a na zewnątrz jak to faecelifing nie będę marudził kosmetycznychhudaj. Też przyznaję trochę zmieniona osłonach chłodnicy inne zrzaki, tylne, lampy i inne obręcze. No to parę dni temu mówiliśmy właśnie też o kosmetycznych zmianach ofaceliftingach, że to jednak jak sama, no wskazuje, zaczynamy od twarzy i często na twarzy to się kończy. Natomiast co pod maską pod maską jest to, co znamy jej bardzo dobrze, że to zostało, bo ten 1 silnik 10 wersjach od 100 albo 120 koni. To uważam z miękką hybrydą, prawda dostępny to uważam, że to jest bardzo bardzo fajny napęd i samochód kosztował niedawno jeszcze 70 000. Ja nie wiem, czy on nadal kosztuje ten hihunddai 20 70 000, ale w każdym razie facelifting chyba po to, żeby przypomnieć, że ten samochód istnieje, bo to jest samochód miejski. Przypominam i dwudziestka 4 m długości.
Ja ciekawe, ile dobrze żyję wie już, bo kiar Rio właśnie odchodzi do przeszłości.
Czyli dobry chyba w takim razie no dobrze.
Albo desperacki.
Ale co myśli, że nie wiem, jak on się sprzedaje prawdę mówiąc ten model fiudaj się dobrze sprzedaje. W związku z tym mogą sobie, a mają jeszcze Perz o te 208 renok lio wśród konkurentów takich kupowanych w Polsce przynajmniej. No dobra to tyle jeśli chodzi ohundia, mam nadzieję, że też wkrótce zwiększy bagażnik, chyba też trochę jest to nie wiem takie zmiany takie zmiany, jak to przy faceliftingu tradycyjnym?
No dobra, to ja wykończę ten tydzień marcom maserati w Levante gibli wkładroforte od 2000. Chyba dwudziestego roku dostępne są silniki, faktycznie robione przez ferrarii 3 i 80 l fało 8 570 koni podstawa w tych wyżej wymienionych. To przede wszystkim 3 l benzyna fałszustka w wersji SK 4 biturbo 400 kiedyś 10 teraz 430 koni cudownie brzmiący silniki też fantastycznie jeżdżący samochód z tym napędem. No ale fałusemka to fałusemka, zwłaszcza z 2 turbna turbinami prawie 600 koni tych chwałłusemek różnych przeróżnych, bo to przecież tych samochodów było trochę przez ostatnie lata od roku 1959 do tej pory wyprodukowano ponad 100 000, czyli wcale nie tak dużo, biorąc pod uwagę to, że w niektórych latach tam 2002 2003 45 no jak maserati miało w ofercie 1 model, czyli masyat i 4200 przecież nie było jeszcze nowego kłatroporty, a starego już nie robili nie robili już 3200, które było s fausem co biturbo robili 4200 bez turbo, to był też silni kwarii. No to oni produkowali po kilka samochodów po kilka 1000 samochodów rocznie i to raczej tak bliżej 4 niż 9 ten silnik, czyli fałusemka znana w wersji Trofeo odchodzi do przeszłości wraz z końcem tego roku, czyli już nie będzie ten samochód produkowane, jeżeli jakieś samochody będą dostępne w roku, przyszłym to będą to tylko samochody wyprodukowane z tym, co uda się wyprodukkować, jeżeli chodzi o silniki w tym roku i będą fałszystki, a jak się skończą fałszystki, to już będą tylko elektryki.
Tak, no to jeszcze nie tak prędko. No dobrze powie, czyli co z maserat i żegnamy się z silnikami o dużej liczbie cylindrów. No tak smutno zawsze jakoś jak się żegnam, to mi trochę smutno.
Przesacie w poniedziałek jakiś b wyjątkowo.
Starałeś się wyciągnąć ze mnie ten smutek. No powiedziałem, że się trochę martwię, ale nie za bardzo no bo jakoś tak z tymi kupami nie mam dużego problemu.
Kłaniamy się, pięknie, to był codzienny magazyn motoryzacyjny. Miłego weekendu państwo rzeczy mu chciałem powiedzieć do jutra, ale jutro sobota miłego weekendu i do usłyszenia w poniedziałek. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: CODZIENNY MAGAZYN MOTORYZACYJNY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA