REKLAMA

Poranny przegląd prasy Jana Wróbla

Poranek Radia TOK FM
Data emisji:
2023-05-23 07:00
Prowadzący:
Czas trwania:
11:03 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Poranek Radia tokefem.
W poranku Radia tokefem poranny przegląd prasy Jana Wróbla. Myślicie państwo, że Rafał Trzaskowski nadaje się na prezydenta Polski. No takie pytanie z samego rana chyba naturalne w wielu z nas się z nim budzi i w dzisiejszej Gazecie stołecznej części gazety wyborczej możemy znaleźć ciekawe tropy podbudowujące naszej intuicję. Premier Mateusz Morawieckiej czy tam w artykule Arkadiusza gruszyńskiego wybrał się w niedzielę na koncert Chopin Chopinowskim zorganizowany w Łazienkach Królewskich i jak to się przyjęło w ostatnich latach pochwalił się tym w mediach społecznościowych. To piękny niedzielny popołudnie. Klekle serdecznie, polecam koncerty chopinowskie, dzień później dzień później do wpisu Morawieckiego odniósł się prezydent Trzaskowski. Cieszę się, że premierowi Morawieckiemu podobają się finansowane przez Warszawę Warszawę koncerty chopinowskie. To dobitnie pokazuje, że Warszawa rodzinna achsz tak jest dla wszystkich bez względu na poglądy. No tak powiedziałbym Szpilka, ale dowcipna nie nadmiernie ostre bez jadu, czyli nie nadaje się Trzaskowski na prezydenta Polski, bo tutaj trzeba być o wiele bardziej no potworem trzeba napisać Morawiecki i nasze OPP nie lepiej słuchaj Łukaszenki putinowski.
Ćmo.
Ale tak nie napisał, to ja tak sobie powiedziałem, bo wiecie państwo czarny humor na tej samej stronie gazety stołecznej czytamy artykuł Michała wojtczuka, kto rządzi na dworcu. Chodzi o dwore Gdański, tam rzeczywiście nie jest jakoś specjalnie dobrze dworek Gdański, jak samo nazwa wskazuje jest w sercu Warszawy interpelację w tej sprawie złożyła Olga Semeniuk, miejska radę PiS. Czy miasto przewiduje wzmocnienie zabezpieczeń dla podróżnych i przebywających na peronach itd. ze tych pytań olki Semeniuk, która jest radną warszawską pism, ale także podsekretarzem stanu w resorcie rozwoju. Wynika brak wiedzy o tym, kto zarządza dworcem, bo odpowiada za niego państwowa spółka PKP, a nie miasto PiS w pigułce skomentował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i pisze dalej na Facebooku. Dobrze by było, aby osoba działająca jednocześnie w samorządzie i wyrządzie miała świadomość, kto co nadzoruje. I kto jest odpowiedzialny za co to rząd za, do którego pani należy odpowiada za PKP, ten samą PKP, która prowadzi remont na zachodnim dworcu i prowadzi go w taki sposób, który mnoży utrudnienia dla wszystkich pasażerów. No i potem więcej takich też, ale złośliwości na poziomie merytorycznym to jest znacznie w każdym razie one są lepsze od tego miłego te miłośćpileczki w sprawie Chopina, a więc może jednak ra Rafał Trzaskowski ma ma szansębić serca Polaków i tych bardziej slajd i tych bardziej hard na Portalu demagog PL, który serdecznie państwu. Polecam, tropi wypowiedzi polityków i bardzo często sprawdzaczone są już zasady sprawdzaczone są prawdziwe czy nie. No i Drodzy Państwo Rafał Trzaskowski w jako gość Radia z panie prezydencie, a to nie lepiej było do nas przyjść chlapnął był następującą tezę. Polska jest największym importerem żywności w Unii Europejskiej, no i Portal demagog PL szybciutko sięgnął do euro danych wynika z tego, że oczywiście jesteśmy największym eksporterem żywności w Unii Europejskiej, bo szóstym.
No, ale takim.
Szóstym najważniejszym, a importerem siódmym i to jest.
Myślę, że.
Akurat dobre prezydencie Trzaskowskim, że czasem też się myli.
Zapraszamy do nas to sobie pogadamy o o Wschodzie chlewnej i innych ważnych polskich problemach, a propos tych ostatnich pierwsza strona gazety wyborczej już anansowana przez redaktora maślaka obóz władzy się rozłazi Agnieszka przepraszam Agata kądzińska pisze, że po wywiadzie dla tygodnika do rzeczy. Tak atmosfera, tym bardziej nie jest bardzo życzliwa między suwerenną polską, a PiS Skry się i co najważniejsze oskarżenia ministra Ziobry, przypomnę państwa, by ktoś zapomniał, że lidera suwerennej Polski ukazały się dzień przed pierwszym czytaniem kluczowego dla PiS projektu zmniejszenia pełnego składu Trybunału Konstytucyjnego. Dziś to, co najmniej 11 z 15 orzekających w trybunale, a po zmianach wystarczyłoby tylko 9 osób, czyli dokładnie tyle, ile ma po swojej stronie prezes trybunału Julia Przyłębska, tym ruchem władza ominęłoby bunt 6 członków Trybunału Konstytucyjnego przeciwko Przyłębskiej. No ale tak jak się zachowa suwerenna, a jeszcze nie tak dawno Solidarna Polska bez głosów suwerennej Polski PiS nie ma większości dla zmian, nawet w sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która we wtorek po południu ma się zająć projektem zmian w trybunale oficjalnie Ziobro. Wciąż podkreślę, że jego partia nie ma nic wspólnego z konfliktem w trybunale.
No i cóż.
Jeden z posłów SP zastanawia się żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Zastanawiamy się, czy wystawiać piłkę Julii Przyłębskiej, która blokuje w TK wszystkie rozprawy dotyczące Unii Europejskiej. Po co mamy im ułatwiać zadanie, ale z kolei poseł PiS bardzo, ale to bardzo anonimowy mówi, że na takie głosowanie przeciwko pisowi to byłby już 1 most za daleko wpis. Słychać, że atak Ziobry to próba wymuszenia gwarancji na listach wyborczych dla ludzi ministra sprawiedliwości są nieoficjalne informacje, że Ziobro miał obiecać swoim ludziom aż 40 miejsc biorących na listach PiS. To 2 × więcej niż suwerenna. Polska ma dziś posłów. Minister sprawiedliwości temu nie zaprzecza mówi jedynie, że rozmowa o miejscach na listach jest dziś drugorzędna.
Nie sposób nie sięgnąć do tygodnika do rzeczy i właśnie to zrobiłem pytanie Karola Gaca, dziennikarze tego tygodnika to Zbigniewa Ziobry, tak tak chodzi o ten głośny głośny wywiad minister sprawiedliwości wielu wyborców prawicy obawia się, że wzajemne pretensje i konflikty mogą się skończyć zwycięzcem opozycji liberalno lewicowej z Donaldem Tuskiem. Na czele odpowiedź podzielam te obawy, co przyznaje ze smutkiem, nie pojmuję pretensji i ataków, które spotykają nas ze strony koalicjanta, ten atak szczególnie został wzmożony po konwencji założycielskiej suwerennej Polski. Skoncentrowaliśmy się na krytyce polityki Unii Europejskiej Niemiec, przesypaliśmy pozdrowienia koalicjantom, a zostaliśmy zaatakowani najwyraźniej naszą cudzysłów, winą jest wierność zasadą, na których opieraliśmy się przecież wszyscy wytworzyliśmy zjednoczoną prawicę. No jeśli obrona suwerenności niezależności ekonomicznej polskich kopalń rodziny i tradycyjnych wartości miałaby być dla PiS problemem przyszłej kadencji. To problemem stają się też parlamentarzyści suwerennej Polski, wtedy realnych kształtów na bierze wizję wyborczego zwycięstwa opozycji posłusznej berlinowie i Brukseli. To jest ten bardziej merytoryczny fragment wywiadów, w którym niech mnie państwo uwierzą, jest więcej bardziej dynamicznych ataków?
Na koalicjanta nie tylko na Donalda Tuska, bo to powiedzmy sobie no jest niespecialnie zaskakujące na koalicjanta, czyli na Prawo i Sprawiedliwość. Czyta się ten wywiad przez może dzięki temu bardzo gładko i dobrze.
Jeśli partia z rzekomo jedno procentowym poparciem tak się odnosić obro do słów Ryszarda Terleckiego też dość grubych miała trafne diagnozy, a premier w kluczowych europejskich kwestiach miał mniej niż 1% racji to na miejscu Ryszarda Terleckiego powściągnąłbym się w uszczypliwościach. To taki fragmencik też.
Slajd sondaże.
Sondaże dziś jest Dziennika gazety prawnej. Znowu policzyliśmy, kto by głosował. A kto nie 46% Polaków głosowałoby zdecydowanie, a jeszcze 10% raczej no co daje nam w sumie 56% głosujących.
Obywateli i obywatelek to nie najlepiej i co by wyszło z tego z tego wybierania? Otóż tego wybierania wyszłoby, to, że Prawo i Sprawiedliwość miałoby wg jednego z kalkulatorów Jarosława Flisa 177 mandatów, a wg dr. Macieja onasza 179 natomiast mandaty opozycji w obu tych kalkulatorach tak się krzepiące dla opozycji chyba kształtują, bo ów Lisa bez Konfederacji 242, a u o nasza 238 to w obu przypadkach bezpieczna. Większość warto zauważyć, że o wiele więcej głosów otrzymałaby trzecia droga 66 miejsc w parlamencie albo 68 niż lewica i partia razem 39 i 36 o to dzisiaj zapytam Agnieszkę dzimianowicz. Bąkną, jak to jest możliwe i ona na pewno to jakoś bardzo rozsądnie wytłumaczy, a o tych Słuchajcie, takich prawicowo prawicowych wojnach czy też tylko wojenkach, no porozmawiam z nikim innym azanturem dziamborem to jest w tej chwili prezes partii wolnościowcy. Jest prezesem zatem partii tak małej, że stać go nawet naszego gościa na szczerość w Dzienniku Gazecie prawnej z puentuje państwu 3 artykuły świetne o Ukrainie. Ukraina aktywizuje polityk poza Europejską, ale za mało amunicji dla Kijowa i wreszcie taki trochę para reportaż Karoliny wójcickiej z Kijowa zaminowani o oczyszczaniu pólu rolników to kosztuje od 600 do 3,5 1000 USD za za hektar.
Z 1 strony przygnęwające z drugiej jednak strasznie zaciekawiające. Jak ta sprawa może może wyglądać? To o tym też dzisiaj będę rozmawiał z Katarzyną pełczyńską Nałęcz, ale, żeby w ogóle mógł z kimkolwiek rozmawiać. To muszę teraz oddać głos informacjom, radiato gfem, to niniejszym czy nie?
Poranek Radia to kefen. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PORANEK - JAN WRÓBEL

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA