REKLAMA

Test: Volvo XC40 Recharge oraz Skoda Enyaq Coupe

Codzienny Mag. Motoryzacyjny
Data emisji:
2023-05-23 19:40
Czas trwania:
14:23 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Dobry wieczór to jest codzienny magazyn motoryzacyjny radioto kafm Sławek palszewski Jacek Balkan, dobry wieczór, witamy we wtorek mamy dla państwa samochód, a chyba nawet 2 samochody do przetestowaniaowania będzie. To będzie to volwa elektryczna.
Tak jest, które już znamy od lat 23 wul volvox 140 ryji charch po drodze był inny model przez nas testowanej wersja powiedzmy kupęsuwa tego nieduży suf, przypomnę ich chce 40 po faceliftingu. Tu żeśmy niedawno w wersji spalinowej testowali, ale skoncentrujmy się na elektrykach, to taki segment długość około 4 40 wolwo ten sprzed lat 2 pamiętam chce 40 mieliśmy na początku jazdy premierowej, potem w naszej redakcji był na dłużej na wiele dni. Zresztą i C 40 kuper również z mocniejszym silnikiem 408 koni elektryk i powiem ci, że jak na te rozmiary jak na to w prześwit może nie był bardzo długi, ale jak no powiedzmy układ kierowniczy zawieszenie. To wszystko wg mnie trochę było za słabe na ten mocny silnik i ten samochód był zbyt narowisty, on nie był zbyt przyjemny w prowadzeniu. Jak ja pamiętam, a tym bardziej, że wolwo, o ile ja się nie mogłem dogrzebać tam nie ma takich trybów jazdy, że masz sport KO masz normalny, że możesz ze spokojnie to po prostu ovolwoik chce 40, że tam po prostu ma tox chce 40 co 40 każdym każdym, że w wodach elektrycznych, ale.
Nie zżył, bo przecież to samochody występują też wersjch spalinowych, chciałbym przypomnieć.
Tak tak, ale ja mówię o tych trybach jazdy w elektrykach, że nie możesz sobie regulować tak jak chociażby w skozieniu, jak, o której będziemy mówić w związku z tym on zawsze był narowisty i mocno nie mogłem się doczekać tej słabszej wersji. Udało nam się mam mieliśmy ją w testach przez parę dni nie dość, że to była ta słabsza wersja oczekiwałem, że będzie fajniejsza lepsza, że będzie przyjemniej się nią jeździć. To jeszcze była po volwoisce 40 rjiczaarcz po faeceliftingu. No on trochę się upodobnił do tego kupec 40, ale nie dlatego, że ma tył jak kupę tylko dlatego, że ma inne zderzaaki inne reflektory inne światła LED no i tyle jeśli chodzi o takie podstawowe rzeczy, czyli mieliśmy 540 ryczaart po facelifingu 238 koni. Przypomnę, a jakie są twoje w ogóle wrażenia, nie wiem, czy opinie na temat tego volvis 140, bo przecież też miał się okazji jeździć już 2 w.
Przeszłości tak, ale też wersjami benzynowymi. I powiem ci, że ja ją z tym samochodem taki mały delikatny problem, to znaczy z zewnątrz to AUTO ja potrzebuję chwili, żeby ono zaczęło mi się podobać, to ja mam cały czas wrażenie, że to jest po prostu mały samochód i że jakby sporą część tego auta zajmuje bardzo długa maska. Natomiast niekoniecznie dużą część zajmuje kabina, natomiast rzutwoka techniczna w rzut oka w dane techniczne, jakby okazuje się, że coś z tym okiem jest nie tak, dlatego że 4 40 to jest długi samochód prawie 4,5 m. Przecież natomiast tak czy inaczej mam wrażenie, że to AUTO jest mniej mniejsze w środku niż być, by mogło. Czy to jest ładny samochód na zewnątrz wież jest coś z nim nie tak to nie jest jakiś wielki problem. Natomiast mam wrażenie, że tam trochę starano się nadać temu autu, to wpoić może będzie lepszym słowem to dna, które mają większe modele typu ich 190 np. no ale masz tutaj pół metra mniej samochodów, więc trochę się to propoapież AUTO musi mieć maskę musi mieć dach musi mieć kabinę, musi mieć ścięty bagażnik, bo jest oczywiście suwem. No i jakoś mi tutaj delikatnie gdzieś to proporcyjnie grają, ale to nie jest jakiś wielki problem, że to po prostu ten samochód to nie jest, a jedno z moich ulubionych aut, jeżeli chodzi o stylizację zewnętrzną, natomiast bardzo podoba mi się, to jak ten samochód zrobiony w środku nie mówię o tym, że obsługa jest łatwa, bo często nie jest albo przyjemna, bo często nie jest, ale ten samochód jest zrobiony naprawdę niesamowicie starannie, mimo, że to jest to najtańsze wolwowe wersję benzynową. Chyba za 160 parę tysięcy kupimy z silnikiem 15 benzyna zresztą chyba to jest domyślnie moja ulubiona wersja natomiast natomiast to to jest takie przyjemne w dotyku nic nie jest przypadkowe. Jest to staranne i ten samochód ma naprawdę bardzo fajnie dobrane fotele.
Tak i zauważ, że też oczywiście każdy to widzi, kto widział zielone tablice, że jednak przód tego elektryka jest inny od wersji spalinowej, bo po prostu nie ma nie ma wlotu powietrza, natomiast to co o tym mówisz, jeśli chodzi o rozmiary. Tak, owszem, ale po pierwsze, wiesz x Jedynka, nowa jest też też już dłuższa, bo ma MW mówię 4 50 i jest na pewno przestronniejszy w środku czy audi ku 3 to, bo i to chyba nie on też jest taki dość z tyłu ciasnawy, natomiast mercdsgla. No powiedzmy porównywalny rzeczywiście ten samochód to tam przestronnością z tyłu, szczególnie nie grzeszy, tym bardziej, że tam kawałek szyby chyba tak część metalu też zasłania, to tam z tyłu. Tak najfajniej może nie jest, ale przejdźmy może do dojazd tym elektrykiem, dlatego że te 238 koni, a nie 408 jak już wspomniałem napęd na 1 oś powoduje to, że ten samochód dużo przyjemniej dużo lepiej dużo stabilniej jeździ niż ta najmocniejsza wersja jeszcze oszczędzasz pewnie ze 30 000. Jak go kupisz. I ja tutaj podpisałbym się obiema rękami i polecałbym każdemu tą słabszą wersję, mimo że i tak pewnie z na nią wyda ze 230 000, a na tą mocniejszą.
200 230 lat.
A no to jeszcze jeszcze lepiej ta na tą mocniejszą pewnie ze 30 000.
Więc, ale to więcej sensu. Wydaje mi się ma wersja z wydłużonym zasięgiem, ona jest tam minimalnie mocniejsza, ma 250 koni, natomiast akumulator wystarczano przejechaniem 500 kilometrówcześnie.
Bo tutaj akumulator był 70 chyba kilowa dogodzin i powiem ci, że tak najpierw wydawało mi się, że on bardzo dużo będzie tego prądu zużywał, ale potem okazało się, że lato czy może wiosna, koniec wiosny ciepłe dni, że on mi też potrafił spalić poniżej 20 kilowatogodzin. Co uważam, że jest no taką przyzwoitą wartością, a może cały czas mam w głowie, że ta ta zima powodowała zawsze prawie zużycie w tych większych samochodach premiium powyżej 25 kilowatogodzinna, 100, ale tak wnętrze. Tak zgadzam się przyjemne dobrze jakościowo obsługę to już każdy powinien się nauczyć, kto miał tyle wolwo w testach, co my im i już nie będę narzeka, ale nie u ławek.
Wiesz to nie chodzi o to, że nie umiem chodzi o to, czy to jest fajne, nie jest fajna obsługa wszystkiego za pomocą 1 tabletu nie jest fajna. No.
Ale powiedz mi, no bo tak teraz pytanie brać ta umocniejszą wersję.
Nie słurzebna, to znaczy ta słabsza wersja jest fajniejsza, dlatego że ten samochód z silnikiem, które ma z silnikami, które mają łącznie 400 koni, on jest w 1 sytuacji fajne, kiedy lubisz przyspieszać gwałtownie. Oczywiście pod warunkiem, że masz długą prostą i warunki, bo on jest faktycznie rakietą, ale problem jest taki, że ten samochód, owszem, robi tę setkę w jakiś tam piorunująco, tak mówiąc imponującym czasie, ale nie robi tego fajny sposób, bo to jest ciężkie AUTO, bo to jest mały AUTO, bo to jest krótkie AUTO. I to jest wysokie AUTO w Doda dodatku i to nie jest przyjemne, to można zrobić sobie raz 2 × przyspiesza okej, ale potem wozisz to wszystko i tak naprawdę mam wrażenie, że to chyba to od czego zacząłeś, że ta wersja, która ma 400 koni, jest bardziej szarpiąca i mniej przyjemna. Natomiast ten samochód, który ma tych koni, 240 jest po prostu taki w miarę normalne, chociaż należy nie powiedziałbym, że to jest najlepszy napęd elektryczny, z jakim się spotkała. Mam wrażenie, że zwykła schda eeniak. No sorry, za tą zwykłość, ale jednak jest to Marka popularna, a wolwo celuje w segment preium. Mam wrażenie, że zwykła Skoda eniak jest samochodem trochę przyjemniej jeżdżącym, znaczy, jakby ten napęd elektryczny jest taki bardziej.
Jest przede wszystkim też samochodem stabilniejszym. I o tym za chwilę, ale Zobacz 7,5 sekundy do setki, to w Elektryku to jest naprawdę bardzo dużo, bo masz moment obrotowy dostępny od razu już otrzymało, znaczy no mało w tym sensie, że wystarczająco może tak wystarczająco prędkość maksymalna to w ogóle nawet nie podaje 180. Podaje wolwo nie wiem, ja przecież elektrykami po pierwsze, że w Polsce nie można jeździć szybciej żadnym samochodem, ale napęd na tył tu jest tylko, a tam jaść na obiosie dobrze szybko przechodzę do skody, więc wolwo przynajmniej jak słyszę, ty też ja też na pewno polecamy, jeśli chodzi o elektryka. Ja bym w ogóle z wyglądu mi się bardziej co 40 podoba, ale też na pewno ze słabszym silnikiem może być z tym rozszerzonym zasięgiem, czyli koło 250 koni, czyli z większym akumulatorem. Przejdźmy do aniaka eniaka, też znamy całkiem nieźle, bo pamiętam prezentacja statyczna, to taka przed drugą falą pandemii ostatnio udało nam się w Pradze ten samochód obejrzeć, siedzieliśmy jakimś wielkim stadionie hokejowym co 3 m w ogóle to wszystko było to aż aż trudno uwierzyć, że to tak niedawno były tak dziwne czasy. No ale składa się odważyła nam ten samochód pokazać, nawet na pierwszy rzut oka mi się ten sam on mi się podobał oprócz tego, co mi się do tej pory nie podoba, czyli ten malutki wyświetlacz przed kierowcom. To ja już chyba i duży wyświetlacz na konsoli środkowej, to już chyba wolę tesle 3 czy to jest leigrek, gdzie masz tylko duży wyświetlacz na konsoli środkowej, ale nie jest to największy dramat, bo tu generalnie w przypadku niaków o eniaka w ogóle nie ma dramatu. Ty przed chwilą wspomniałeś o eniaku to jest bliźniak fokswagen ii 4 napęd na tył albo na obiełosie. Natomiast rok temu mieliśmy pierwsze jazdy eniakiem kupe i chciałbym się skoncentrować na tym samochodzie, bo zwykłym eniakiem już jeździliśmy pewnie ze 2 × opisywaliśmy go to jest su, który ma długość 4 65, bo to, że on jest czymś bliźniakiem. To jeszcze może być trochę za mało eniak. Kupeter też ma 4 65 napęd na tył albo na obiasie. Tu już wspomniałem, duży bagażnik prawie 600 koni lit powiedz, prawie 600 l ciągle w tych bagażnikach, widzę konie nie wiem, to rzeczywiście 600 l. Powiedz mi akt jestglądu, bo ten kupę no to ja go znam od roku, tym razem mieliśmy dłużej niż ten kupę wygląda.
Na zdjęciach on wygląda przedziwnie, znaczy ten samochód trochę zyskuje, jak stoi pod domem, albo, chociaż pod sallonm, natomiast on jest tak totalnie niefotograficzny z boku, że wygląda jak taka mydelnica w ogóle nie wygląda jak kupę wygląda, jaki dziwny samochód narysowany przez dziecko, które jeszcze nie do końca potrafi rysować? Mówię o ogólnym kształcie, dlatego że w detalach też nie jest zbyt dobrze. Ten grill z przodu jest taką trochę karykaturą BW. Natomiast mówimy o kupecie tak jest taką karykaturą, tak to to naprawdę pod pewnymi kątami to trochę dziwnie wygląda z daleka w porzo, ale z bliska trochę dziwnie i też tutaj jakby kolory sporo robią, to znaczy w zależności od tego, jak jest kolor tego auta, to on się może trochę mniej podobać albo w ogóle. Natomiast, jeżeli chodzi o tył zaraz sobie go tutaj.
A wiesz, że z tobą się zupełnie zgadzam, patrzę na zdjęciach przecież, mimo że samochód oddaliśmy panpoko.
To trochę przypomina o ktawie taką dziwną te światła są jakieś takie w miarę normalne i ten tyłyk.
Ale faktycznie no zupełnie niefotogeniczny bardzo ładnie wygląda w tym rdzawym kolorze, w którym mieliśmy go ostatnio zresztą mieliśmy go w wersji RS, w której nie było rok temu rok temu był RS tylko zwykłej jak w testach mieliśmy aniaka kupę tylko tylko albo aż 265 koń. I teraz pytanie. Czy to jest przypadek wolwo, że najmocniejsza wersja jest niestabilna i źle jeździ znaczy źle może źle to nie no ale powiedzmy narowista myślę, to nie właśnie nie i byłem zaskoczony, ponieważ samochód jest bardzo stabilny i ma napędna obiało się jak już wspomniałem ma 300, taka oni ma 6,5 do setki, ale to wszystko jest jakoś tak świetnie zestrojony układ kierowniczy zawieszenie, że miałem ogromną frajdę zjazdy tym samochodem i poza tym zasięg. Wyobraź sobie tu znowu samochód kolejny z zasięgiem praktycznym około 400 km, a z czego to wynika akumulator 82 kil kil to godziny 82 brutto zużycie prądu średnie wychodziło. Mi patrzyłem długo dystansowe 18 kilowa to godzin na 100 to naprawdę jest coś, tylko tylko się uśmiechać, patrzy z konkurentów ID pewnie ID 5 takie kupe jest z tych samochodów. No w każdym razie miłe zaskoczenie. No i tutaj nie odradzam tego na pewno nie odradzam najmocniejszej wersji, natomiast odradzam komuś, kto chce trochę pieniędzy zaoszczędzić, bo skoro może sobie kupić liniaka ku UP chyba już w wersji 100 osiemdziesięciuokonnej, za ile za 210 000. Powiedzmy w przybliżeniu, a ten kosztuje RS 300 konny kosztuje 287 no 70 000.
Sławku, spęntuje to w taki dziwny sposób, znaczy miałem, czy pamiętać, ale już 20 lat razem pracujemy i jakby było tak na początku naszej pracy i przez pewien czas, że schoda była najbardziej ambitną marką w grupie folkswagena. I ale czasem nie dostawała jakiś dobrych rzeczy, czyli np. foolkswagen nie były już jakieś lepsze skrzynie biegów Wschodzie jeszcze były starsze fokswagen, nie były mocniejsze silniki zgoda zawsze dostawała trochę słabsze. Zawsze to trochę podbijali. Jakoś nie wiem schopek na parasol w drzwiach albokoni nie w tynej półce albo jakieś Super kolory albo fajna reklama. Natomiast też się zmieniła wiesz, nie tylko pije trochę do wyglądu tego samochodu, że jakby mam wrażenie, że to właśnie troszeczkę wróciło, że ten eniak nie mógł być za ładne, żeby przypadkiem ludzie wiesz nie pomyśleli sobie, że.
Ja tutaj w przypadku kupę to może bym się zgodził, natomiast nie wiem, czy pamięta moje pierwsze wrażenie zjazdy jakiem w ogóle 2 lata temu. Mówiłem, że on jest ładniejszy niż Aid 4 i to.
Jest jest ID 4 jest banalny, musimy na tym kończyć. Kłaniamy się pięknie 2 samochody dzisiaj żeśmy dla państwa omówili E elektryczne vwobo ich 140 oraz skodę eniak, która również jest elektryczna Sławek poruszewski Jacek Balkan do jutra. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: CODZIENNY MAGAZYN MOTORYZACYJNY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA