REKLAMA

[WORD BOOSTER] "Apparently" - słowo klucz do small talk

English Biz
Data emisji:
2023-05-25 17:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
05:43 min.
Udostępnij:

Tym razem" Word Booster", to laurka dla słowa "apparently", czyli przysłówka, który wzbogaci niemal każdą konwersację. Niedawno w "English Biz" rozmawialiśmy o tym, dlaczego polscy politycy (Donald Tusk, Rafał Trzaskowski) uwielbiają przysłówki, takie jak "basically" czy "largely". W tym odcinku dodajemy do nich prawdziwego lidera, czyli "apparently". Do tego kilka zwrotów z przymiotnikiem "apparent" oraz fantastyczny zwrot "for no apparent reason". Idealny odcinek dla fanów naturalnego języka biznesowego!

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Jak CO2 tygodnie czwartek.
To dzień Ward Buster.
W świecie biznesowego angielskiego.
Czyli.
Krótki odcinek podcatu, inglisz bis, w którym koncentrujemy się na 1 słówku z dłuższego poniedziałkowego odcinka tym razem będzie nietypowo, bo słowo, którym będę mówić nie zaszczyciło nas swoją obecnością w ostatnim odcinku, w którym chwaliliśmy polskich polityków, ale rozmawialiśmy o tym, że przede wszystkim Donald Tusk i Rafał Trzaskowski uwielbiają przysł słówkivęczyli.
Bizikuri w walargżli.
Wszystkie te słowa goszczą w ich słownikach, na co dzień. Ja bym dodała do tego zestawienia przysłówek, który dla mnie osobiście jest królem smotok i tutaj mowa.
Olęczli aczli.
To jest oczywiście przysłówek, tak jak już wspominaliśmy, który oznacza widocznie najwidoczniej najwyraźniej.
Patli.
I to pierwsze tłumaczenie. Natomiast drugie aparętli to jest pozornie na pozór z pozoru albo podobno i np. możemy powiedzieć, że.
Eparętli buini muur ininglisz.
Czyli no najwidoczniej najwyraźniej potrzebujemy więcej angielskiego.
Prtli winiit muingnglisz alboentli i o umysł Rek tłumacz najwidoczniej.
Zawsze za dużo pracuje w odniesieniu do tego, co dzieje się obecnie w Brazylii. Możemy powiedzieć, prętli Robert Karaś i sehiro, no bo jak wiecie Robert Karaś w tej chwili walczy w dziesięciokrotnym ironmenie i zdaje się, że jest gdzieś mniej więcej w połowie biegu, czyli ostatniej konkurencji, więc mówimy prętli Robert Karaś jest hihrrow i przypominam jeszcze raz, a prtli przysłówek, który oznacza widocznie najwidoczniej, najwyraźniej albo długie tłumaczenie pozornie na pozór z pozoru albo podobno, czyli kiedy powiemy np.
no decyrzyn haęcz libi mail.
Czyli żadna decyzja no nie została najwidoczniej podjęta, wtedy będziemy mieli to pierwsze znaczenie, czyli aparentnci widocznie najwidoczniej najwyraźniej ale, gdybyśmy powiedzielihyz.
Br jej w onli proętli.
On był odważny tylko na pozór, a jak wiemy w przypadku Roberta Karasia, to wcale nie jest na pozór, ale nie samymi przysłówkami, człowiek żyje. Pamiętajcie, że mamy też przymiotnik.
Parent.
Który oznacza to uwaga, bo to już jest przymiotnik, schodzimy z przysłówka i mówimy o przymiotniku parent, oznacza oczywisty widoczny albo pozorny.
Palent.
Ja najbardziej lubię używać tego słowa w następującym kontekście.
Erys prent dat.
Czyli to jest oczywiste, to jest widoczne, że.
Erys prent leet Robert.
Karaś jest hiirog, czyli to jest całkowicie oczywiste i widoczne, że Karaś jest bohaterem.
Erys de i lection z orami.
Czyli to jest widoczne już bardzo, że powoli nadchodzą wybory.
I to jest fragment. To jest majdesk, jestem nas jest czwartek, więc do soboty byle do soboty. Kiedy fragment maj Desk i SMS.
I teraz bardzo dobry przy synonimy słowa prent, to są np. plein obwiez clir albo ewident. Ja osobiście najbardziej lubię ewident jako coś takiego oczywistego widocznego. Wy możecie sobie wybrać jakikolwiek synonim wam odpowiada ewident plein obwiez Klich, a na koniec jeszcze zwrot, który może wam się bardzo przydać. No bo jak powiedzieć, że coś się dzieje bez widocznego powodu bez wyraźnej przyczyny. No do tego oczywiście potrzebujemy słowa.
Aparent.
I.
Powiemynąaenttizm.
Bez widocznego powodu bez wyraźnej.
Przyczynylną parntwizm.
I dzięki temu mamy 2 fantastyczne słowa.
Prientliy i prent.
Oraz takie sformułowanie, jak.
Peent, re to był werk Buster.
Czyli bardzo krótki i treściwy odcinek podkastu innglish, bs, który pojawia się CO2, tygodnie w czwartki, oczywiście w radiu tokefem, a ja nazywam się Olgę petrykiewicz już mogę was bardzo zaprosić na kolejny długi odcinek w poniedziałek, który będzie o uwaga uwaga o projektach, w jaki sposób mówić o projektach, jak przedstawiać swoje projekty w pracy. Mam nadzieję, że bardzo wam się przyda do usłysz. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: ENGLISH BIZ

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA