REKLAMA

Sport360: Vinicius rasizm i hiszpańska La Liga

TOK360
Data emisji:
2023-05-25 19:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
06:21 min.
Udostępnij:

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu

Rozwiń » Informacje sportowe.
Przemysław kozowski, zapraszam polscy tenisiści poznali rwali w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa Iga Świątek, turniej zacznie od meczu z Krystyny buchhu magla Net na początku początek zagra w Paryżu zillaą ferennandes, a Magdalena frenchsłaj dżang w singlu mężczyzn Hubert churkarz trafił na Dawida gofena, międzynarodowa federacja piłki Siatkowej podała dokładny terminarz meczu kwalifikacji olimpijskich siatkarzy, które zaczną się 30 września. Reprezentacja Polski, która będzie rywalizować w Chinach, większość spotkań rozegrał godzinie dziesiątej czasu polskiego. Polacy na początek zmierzał się z Belgią, a później także z Argentyną Holandią Kanadą Meksykiem oraz Bułgarią. Na zakończenie 8 października po drugiej stronie siatki stanął gospodarze 2 najlepsze drużyny z tej grupy zapewnią sobie awans na igrzyska nie dla rasizmu na stadionach. Kibice i piłkarze w Madrycie wysłali jasny sygnał, że nie ma zgody na dyskryminację podczas piłkarskich spotkań w Hiszpanii po aferze w barencji, gdzie gwiazda Realu wisijiżoor, był obrażany z trybun stolicy Hiszpanii, popłynęły gesty wsparcia Michał waszszkiewicz.
Winisijusy w tym meczu nie zagrało oficjalnie z powodu urazu kolana, ale piłkarz Realu jest tak naprawdę zdruzgotany tym, co wydarzyło się w Walencji do wyzwisk, zdążył się już przyzwyczaić, ale rasistowskie okrzyki i odgłosy udające małpy z trybuunny przelały czare gorykę, dlatego wczoraj umiał łzy w oczach, gdy na stadionie Realu rozwieszono transparent. Te wszyscy jesteśmy winsiusem, a jego koledzy klubowi wyszli z jego numerem i nazwiskiem na plecach. To ważne gesty wsparcia, ale władze ligi muszą zająć się problem na poważnie, bo to nie są pojedyncze przypadki, mówi Janka łódzki z kanotusy. Sport.
Rasizm z Hiszpanii niestety nie jest przeszłością, tam nie ma żadnej ustawy o równości niedyskryminacji.
Na razie władze hiszpańskiej federacji zdecydowało o zamknięciu na 5 meczów jednej z trybu stadionów w Walencji i ukarano klub niezbyt wysoką g krzywwną Michał waszszkiewicz takfm.
A jeszcze dodam, że 4 mężczyzn zatrzymanych na początku tego tygodnia, którzy mieli powiesić pod mostem czarną podobiznę winniisusa zostało zwolnionych za kaucją. O tym poinformował dziś sąd w Madrycie, a do sprawy winnisusa jeszcze za moment wrócimy.
Przemysław pazowski Przemku co do winisjusza winnciusa rasizmu i hiszpańskiej Religa i jak poważny to jest tam problem?
To jest poważny problem na tyle, że jeżeli chodzi o samego wiinnisiusa, to bodaj 9 × po 30 kilku kolejkach hiszpańskiej ligi, która już się kończy, sam winnisju zgłaszał problem, że on był z trybun wyzywany, gdzie gdzieś słyszał, bo o co chodzi nie chodzi tutaj o jakieś, a nie wiem drobne incydenty to jest wszystko powtarzalne, on wchodzi na stadion i w pewnych momentach, gdy jest przy piłce, słyszy odgłosy mał, bo to jest sposób, w jaki no w sposób rasowy obrażają wtedy czarnoskóry w piłkarzy. Czy to winisiusa czy innych kibice na całym świecie, bo nie tylko rzecz jasna w Hiszpanii, oczywiście ten problem jest jest też w Polsce mieliśmy do czynienia np. z takim właśnie obrażaniem z tymi odgłosami małp choćby w tym sezonie podczas pucharowego meczu Śląska Wrocław wyjazdowy to był mecz. Mieliśmy takie przykłady wielokrotnie w innych sezonach w polskiej lidze wchodziło tu w gra jakieś rzucanie bananów na boisko. Natomiast w Hiszpanii to się jakoś w tym sezonie skumulowało, bo tak jak mówię, sam winis jest obrażany na tle rasowym 9 × inni piłkarze też obrażanie. Oczywiście też to się dzieje w Anglii, ale w Hiszpanii jest to problem i tym razem przybrało to taki bardzo mocny obrót, mianowicie po pierwsze, sam winisius w mediach społecznościowych, po tym meczu z Walencją. No napisał, że no miarka się przebra omiarka się przebrała. W skrócie, mówiąc, że w Brazylii, bo to jest brazylijczek Hiszpania jest postrzegana jako rasistowski kraj. To uruchomiło kolejne komentarze, bo zabrał głos prezydent Brazylii, Lula oczywiście z głosami wsparcia zabrał głos bardzo mocny trener Realu Madryt cardonczelot to jest Włoch i to też warto podkreślić trenerzy nie zawsze chętnie krytykują tego typu zachowania, często gdzieś chowają głowę w piasek. Mówią myśmy nie słyszeli, myśmy nie widzieli karlane lottno. My tu jesteśmy od.
Sportu, ani o innych.
Spraw, że to jest skandal wręcz zrugał dziennikarza, który próbował rozmawiać o samym meczu jego sportowym przebiegu i dalej. No ta fala poszła, bo głos zabrał premier Hiszpanii, głos zabrał szef hiszpańskiej federacji piłkarskiej, głos, choć to akurat głos kuriozalny zabrał to też szef laliga.
No właśnie, bo to jest chyba najciekawsze ze względu na to, że bądź co bądź to jest człowiek odpowiedzialny za to, co się dzieje na stadionach.
Za tą ligę odpowiedzialny. No i tym samym za to, co się dzieje oczywiście na stadionach, w którym na, których Religa są rozgrywane mecze i on z drugą minissa na w zasadzie takiej, że halo halo kolego winiisjusie, ale myśmy przed sezonem organizowali 2 takie spotkania, na których te kwestie, jakby rasizmu na stadionach mieliśmy poruszać i ty się nawet nie zechciałeś na nie wstawić, jakby w ten sposób próbował wybierać ligę. Absolutnie głupi absolutnie kompromtujący. I to jest właściwie taki 1 odosobniony głos trochę też kibice Walencji wybielali, no tych, którzy krzyczeli na stadionie właśnie obergi w kierunku winnisiusaigot żyli czy też właśnie wydawali te dźwięki małp troszkę kary, które Walencja dostała wcale nie takie duże, bo to było 45 000 EUR grzywny i też zamknięcie trybuny na 5 meczów. No to kibicewarencji też byli tym oburzeni, natomiast, jakby sprawa rzeczywiście miała duży oddźwięk. Czy to jest taka jaskółka na przyszłość, że będzie lepiej no było lepiej teraz podczas meczu Real madry krajowa jakano, no bo winisius też dostał duże wsparcie, tylko to są wszystko cały czas gesty gesty i gesty oczywiście potrzebne oczywiście wzruszające, bo winnisius był wyraźnie tym gestem wzruszone, kiedy na Południowej trybunie rozwinięto transparent. Wszyscy jesteśmy winnisiusem, ale czy to systemowo załatwia sprawę, no FIFA, to to stanowisko, które oczywiście też Dziani Infantino w intencji mówił i też wspierał oczywiście winisius, ale oczywiście poszedł tą swoją nową umowę, bo mówił. No my mamy FIFA od lat wypracowany system, że trzeba przerywać mecze takie trzystopniowe przerywanie meczu. Oraz sędzia zwraca uwagę drugi raz schodzą piłkarze do szatni. Jak to się nie przestaje dziać na to walkwer i przerywanie meczów, no ale to systemowe rozwiązanie takie na poziomie sportowym, natomiast my pewnie potrzebujemy rozwiązania na poziomie, no dal międzyludzkim dalej niż sportowym.
Przemysław kozowski, wielkie dzięki 19 8 prognoza pogody. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: TOK360

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA